Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pasti natrag na 2050.

potvrđujem ovaj target … čini mi se kao normalna i poželjna korekcijica … pače dobrodošla …

🙂

I love the Smell of Profits in the Morning

Molio bih Brankicu da odredi target za INDG. hvala

I'LL BE BACK


Molio bih Brankicu da odredi target za INDG. hvala

Mislim da Galinec zna bolje od cijenjene Brankice.

evo bas sad malo analiziram crobex i sp500.

sp500 ima definitnvno target na 1120, sto je 50% retrace i tagret 2 linije postotne promjene trenda.

a crobex ima target od 3400.

mi opet jednostavno moramo dosegnuti taj tagret ukoliko zelimo biti trziste prema pravilima TA.

imamo 2 dokaza:

– probili smo 1 liniju postotne promjene trenda i sada moramo doci do druge koja za mjesec dana pada ravno na 50% retrace
– tjedni slow stoch je jos uvijek u uzlaznom trendu i ne pokazuje nista sto bi moglo znaciti kraj rasta. dapace, rast ce se nastaviti.

[cool]

Ne znam da li se ovdje treba još nešto dodatno komentirati. Ovo izgleda baš školski, u svakom slučaju zanimljivo…pa tko voli nek izvoli…

Može li netko tko trguje u Americi reći koliko je česta ovakva školska situacija (AIG od hangera)?
Naime, svako malo vidim negdje sličan primjer.

Ovo je čistih 10% zarade u jednom danu.

Osim toga, neočekivano je kako svi parametri zastave štimaju.

Zanimljive stvari u zadnjih desetak dana na još jednoj dionici. Iako se puno već o njoj govorilo, još malo analize neće štetiti. U prilogu 1-mjesečni i 5-minutni graf (da se vidi i što se unutar dana događa).

Volumeni su već danima lijepi, a da vidimo na što ovi veći otpadaju…hmm…uglavnom zelene svijeće…ima i crvenih svijeća, ali kakvu su im volumeni…

Šlag na kraju, on balance volumen…ili kao što bi se u narodu reklo, ako laže koza ne laže rog.


Može li netko tko trguje u Americi reći koliko je česta ovakva školska situacija (AIG od hangera)?
Naime, svako malo vidim negdje sličan primjer.

Ovo je čistih 10% zarade u jednom danu.

Osim toga, neočekivano je kako svi parametri zastave štimaju.

Ima dosta primjera, ali najčešće kod dionica s ekstremima po pitanju volatilnosti. Ovdje se vrlo često nađu dionice koje su prethodno doživjele jake korekcije (još prošle godine) kao npr. brodari, banke i sl, za koje se očekuje da će u jednom trenutku napraviti rally da djelom nadoknade izgubljeno. Drugi bitan moment je postojanje flat baze iz koje se razvija rast i bullish flag.

Kada postoji flat baza onda je uzorak praktički čist i jasan, dok se u periodu veće volatilnosti, nakon jačeg pada ili jačeg rasta (umjesto flat baze) obrazac mora uzeti sa rezervom.

Evo za primjer DRYS, gdje je drugi označeni bullish flag nastao uz relativno flat bazu nakon perioda konsolidacije. Iako ne trgujem DRYSom (samo ga pratim) na prvom bullish flagu sam bio prilično uvjeren u target na blizu 7$, što je kasnije i potvrđeno.

Ma ima dosta sličnih zbivanja, evo čak i na intraday grafu DRYSa. Bitno je samo uočiti na vrijeme obrazac i odraditi ga. Naravno, bolje je što je obrazac većih razmjera.

Evo optimisti – graf jednog pesimista. Ja vidim američki index S&P500 za pola godine na kojih 400 bodova.

Mrgud – prijatelju izvoli index – baš me zanima kako ćeš izbrojat valove.


Evo optimisti – graf jednog pesimista. Ja vidim američki index S&P500 za pola godine na kojih 400 bodova.


prebrzo…za to bi morao propasti aig da bi tako brzo pali…
malo razmisli..koja energija je potrebna da se ova euforija pretvori u pakao???

neido to samo tako kolega…znate i sami…
ali ako c ili bac propadnu ili aig onda nije problem…

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Upravo tako. S&P500 na 400 je moguće ako bude postojao novi CREDIT CRASH ili nešto slično, u protivnom teško, vro teško, jer nije dovoljna samo TA da se procjeni kamo će tržište dalje.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

knecht19 da li ovaj pojam ima veze sa tvojim predviđanjima-Hindenburg Omen
ovaj pojam navodno je vezan i uz TA,ne samo za Zeppelin
za one koji su duže u "ovim vodama" evo jednog Hindenburga prije dvije godine.
ima i jedan zanimljiv graf pa majstori koji se kužite u te grafove mogu ga pogledati da li ima kakve sličnosti sa trenutnim valovima
ako može i neki komentar i na ovaj pojam i na graf sa linka

http://www.safehaven.com/article-7823.htm

Hm, čini li se to al ovaj DLKV je dosta žilav, a malo je i promigoljio vani.
Vidjet ćemo ovih dana gdje ide!

@ nikita007 – ameri su u travnju 2007 radili peticu odnosno val c (nacrtao sam ga na grafu S&P 500). Znači prognoza im je bila ispravna. E da smo mi tada znali što znamo danas.

New Report

Close