Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da je i NIKKEI ide prema donjoj liniji.

Da smo u biku pišem već duže vrijeme. Ovih dana smo na Crobexu probili trend slabljenja MACD-a koji traje već ravnih dvije godine. TO smatram vrlo bullish pokazateljem. Čak je i HT probio liniju downtrenda koji je na snazi od kada je izašao na burzu.


Da smo u biku pišem već duže vrijeme. Ovih dana smo na Crobexu probili trend slabljenja MACD-a koji traje već ravnih dvije godine. TO smatram vrlo bullish pokazateljem. Čak je i HT probio liniju downtrenda koji je na snazi od kada je izašao na burzu.

Fala vam gospon graditelj na ovim super grafovima. Htela bih samo nadodati da smo od jučer i službeno u bull marketu jer je Crobex narastao preko 20% od lowa na 1262.
Deca,mislim da bi to bilo to

Mozete mi na ovaj post svi udijeliti jedinice i mozda krivo brojim valice, ali mislim da postoji slijedeca mogucnost razvoja crobija.
Prema Gannu koji kaze slijedece:
The stock market moves in 10-year cycles, which is worked out in 5-year cycles — a 5-year cycle up and a 5-
year cycle down.
"Rule 1: Bull or bear campaigns do not run more than 3 to 3 1/2 years up or down without a move of 3 to 6
months or one year in the opposite direction. Many campaigns culminate in the 23rd month, not running out
the full two years. Watch the weekly and monthly charts to determine whether the culmination will occur in the
23rd or 24th month of the move, or in the 34 to 35, 41 to 42, 49 to 60, 67 to 72, or 84 to 90th months.

Uglavnom postoji mogucnost da sad odradujemo podval iv vala 3, te da onda slijedi podval v vala 4 i onda krecemo sa valom 4, da bi dno tog petogodisnjeg ciklusa koji je poceo 2007 bilo negdje 2012 kako je vec ranije netko bio naveo na forumu. Po Gannu bi dakle imali jednogodisnju korekciju koja bi po meni nastupila negdje u lipnju i bila bi sastavljena od uspona i padova jer pretpostavljem da bi se odradivala flat cetvorka. Ameri i Europa moguce vec odraduju val 4, a mi kako malo kasnimo u odnosu na njih jos dovrsavamo val 3.

Vrlo lako moguce, na ATPL suzen bollinger vec neko vrijeme, kao da se ocekuje impuls.

kolegice brankice, htjela bih vam napomenuti da smo i tamo negdje 14.10.2008. bili u bull marketu. ak me pamćenje dobro služi, narasli smo značajno više od 20% u samo 2 dana. al vragec je bio taj bik, brzo je pobjegel.

"Mir s Vama"


Vrlo lako moguce, na ATPL suzen bollinger vec neko vrijeme, kao da se ocekuje impuls.

Osnove plutone. Iza duge stagnacije, uvijek slijedi pad. Ako se ne varam.

sorry,ali loso mislis.
nacrtaj jos 2-3 dana ili je ovo prognoza za proslu nedelju.
moze opet biti kako ti kazes,ali graf nije dobar za danasnji dan.

lp

p.s. mislim na Nikkejce

Dax GAP.

tigrus
ja sam se uglavnom koncentrirao na sp500.
i njega sam analizirao.
sredinom veljace je po mome zavrsio 4 val kao trokut i poceo je 5 val.

I taj 4.val je poceo u 10 mj, sto znaci da je trajao vise mjeseci kao i u slucaju dax-a i drugih europskih indeksa. Zasto onda mislis da 4.val crobex-a traje samo mjesec i pol dana. Moje uvjerenje je i dalje da se odraduje flat varijanta 4 vala.

[/quote]

na SP500, prva (donja) tocka trokuta je pocela oko 20 studenog 2008.
mislim da ovo ne moze biti 4 jer je trojka na sp500 zavrsila na 740,
a mi smo prosli tjedan ili dva bili na 670.

vidjeti cemo…

Ovdje upišite svoj komentar…

Meni se skrušeno čini da bi mi sada mogli odraditi one grafove od sotomaic…bez korekcije…a nakon toga korekcija…
Ako se ne varam rast do 1650 cca bi bio 30% od relativnog dna..
I to se poklapa s vjerojatnim scenariom amera do 880.
Ali ja sam zelen pa lako moguće da loše vidim stvari…
Sretno svima

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...


Da smo u biku pišem već duže vrijeme. Ovih dana smo na Crobexu probili trend slabljenja MACD-a koji traje već ravnih dvije godine. TO smatram vrlo bullish pokazateljem. Čak je i HT probio liniju downtrenda koji je na snazi od kada je izašao na burzu.

bravo graditelju

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd



Vrlo lako moguce, na ATPL suzen bollinger vec neko vrijeme, kao da se ocekuje impuls.

Osnove plutone. Iza duge stagnacije, uvijek slijedi pad. Ako se ne varam.

[/quote]

Da, kao sto je bila duga stagnacija kraj 2006 pocetak 2007, pa je krenulo gdje ? Suzavanje bollingera oznacava promjenu trenda, a u kojem smjeru nije receno. Ne da nemoze biti pad ali isto tako se ne slazem da nemoze i krenuti rast, pogotovo ako BDI ponovno pocne rasti.

@f
dlkv i crobex su poravnani na vrhu zone 3:
360 (dlkv) i 1560 (crobex)
jedino zatvaranje iznad tih vrijednosti značilo bi da sve otpada.

za sad ostaje aktualan žuti na grafu
vidjet ćemo:)

New Report

Close