Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Crobex-GAP

znači sutra bi morali rast da ga popunimo…..
[/quote]

Teško da će sutra biti rasta nakon ovakve američke predstave (barem kako za sad izgleda).
[/quote]

Mislim da upravo obrnuto, jer u Americi se nakon ovako velikog pada vrlo često događa odbijanac prema gore. No vidjet ćemo što će biti. Vrijeme će sve pokazati.

[/quote]

..svršeno! s DEBELIM minusom, ovo će ovako ići sve do četvrtka, tek u petak hvatamo zrak..
(ne morate mi vjerovati za petak, iako je to moja privatna želja!)..

http://dynamic.nasdaq.com/aspx/majorindices.aspx

"Oprosti tvojim neprijateljima, ali ne zaboravi nikada njihova imena" John F. Kennedy

http://www.poslovni.hr/112291.aspx

graditelj, 30.03.2009. u 22:09

"Burze su jutros posrnule, dolar je ojačao, a loše vijesti iz američke automobilske industrije dodatno su pritisnule naftno tržište".

Da li je ovo dobra ili loša vijest? Kad se Amerika vrati tržišnim principima umjesto spašavanju posrnulih poduzeća kriza će biti iza nas.

graditelj, 30.03.2009. u 22:09

Cijene nafte od početka godine porasle su gotovo 17 posto.

"Trend cijena nafte je pozitivan, pa naftni kartel očekuje da bi barel mogao do kraja godine koštati između 70 i 75 dolara", rekao je de Vasconcelos, dodavši da se nada kako će summit skupine G20 pridonijeti rastu globalne ekonomije što će povećati potražnju za naftom i cijene.

Dolar jača, nafta raste, ES95 opet iznad 7 kn govore u vijestima. Je smo li mi opet u biku?



Cijene nafte od početka godine porasle su gotovo 17 posto.

"Trend cijena nafte je pozitivan, pa naftni kartel očekuje da bi barel mogao do kraja godine koštati između 70 i 75 dolara", rekao je de Vasconcelos, dodavši da se nada kako će summit skupine G20 pridonijeti rastu globalne ekonomije što će povećati potražnju za naftom i cijene.

Dolar jača, nafta raste, ES95 opet iznad 7 kn govore u vijestima. Je smo li mi opet u biku?

[/quote]

Treba nam nafta na oko 70$ da svi posluju sa zadovoljstvom, oporavak BDI na razine od barem 2500 i S/P 500 iznad 880 bodova i to bi onda mogli pricati o Bull marketu, po meni….
Se slazete?

[/quote]

Apsolutno!

Molim cjenjene tehničare 11min za pounje i 13min za lolu!

Hvala!

LEAVE THE WORLD BEHINED

Deca, bum i ja dala svoj doprinos tehnološkoj analizi, ak nemate kaj protiv.
Primetila sam vam jedan lepi patern na Tankerskoj. Zove se nerealizirani inverted kap and hendl.
Sad bum vam objasnila graf, nemojte se smijati jer ja ne znam lepše crtati.
Uglavnom, u ovom tipičnom obrascu koji se javlja u ber marketu upute su sledeće:
treba pričekati dan da cijena probije ispod linije 1150 i ako i kad dođe do odbijanca ući kad se cijena odbije i pređe preko 1150.Dakle oko 1200.
I to je to


S&p 500

Tako ja to vidim.
MMM i ekipa, kak izgleda [lol]

[IMG]http://i42.tinypic.com/f2518m.jpg[/IMG]

Ovo i dalje stoji!

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Molim komentirajte današnji gap koji se otvorio na grafu.

Prijatelju ovo sam ti jučer hti reći u svezi gapa. Slika govori 1000 riječi. Nadam se da si skužio. Za neke je to kapitalizacija, za neke stop loss, za neke čevapi i pivo a za neke ??
Pozdrav !!

I very much love INGRA !!


Pozdrav !!

Ma, jasno mi je bilo odmah, moje pitanje je bilo malo više retoričko, s obzirom da neki stalno pričaju o gapovima kad rastemo, ali ne i kad padamo. A što se ATPL tiče, izašlo je izvješće, očekivano, a daljnje kretanje cijene dionice ovisi o BDI indexu (koji će izgleda i dalje padati) te o općoj volatilnosti kako na stranim, tako i na našem tržištu.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"



Pozdrav !!

Ma, jasno mi je bilo odmah, moje pitanje je bilo malo više retoričko, s obzirom da neki stalno pričaju o gapovima kad rastemo, ali ne i kad padamo. A što se ATPL tiče, izašlo je izvješće, očekivano, a daljnje kretanje cijene dionice ovisi o BDI indexu (koji će izgleda i dalje padati) te o općoj volatilnosti kako na stranim, tako i na našem tržištu.
[/quote]

Da u pravu si što se tiče ATPL, vezano za BDI, neki ovdje na forumu a koje izuzetno cijenim, mislim da su trenutno odsutni na krače vrijeme, vele da BDI ide do 13xx bodova, ako se nešto ne dogodi poslije 02.04….ali kada bude rastao bit ćr to spektakl za ATPL (raketa).

I very much love INGRA !!

IGH

Na PBZ investoru (beti) pokazuje institucionalni promet od 120 milja. Dali netko zna gdje se može vidjeti specifikacija?

FA ++ TA ++ MA(nipulacija), pije vodu po potrebi

Kolega Baron je često postao
http://finviz.com/
a što kaže zigzagman:
http://finviz.com/forum/yaf_postst248p18_Chart-Analysis-of-the-DOW.aspx

odrađen inverse H&S,pa malo bulish,pregrijanost oscilatora…
Međutim,moguć je i dalje bulish ako….


Na PBZ investoru (beti) pokazuje institucionalni promet od 120 milja. Dali netko zna gdje se može vidjeti specifikacija?

http://www.comlinebrokers.com/index.php?id=5
pokušaj ovdje

I do what the voices tell me to




Crobex-GAP

znači sutra bi morali rast da ga popunimo…..
[/quote]

Teško da će sutra biti rasta nakon ovakve američke predstave (barem kako za sad izgleda).
[/quote]

Ipak je danas bio odbijanac i popunjavanje GAPA i to potpuno očekivano. Upamti da kada Amerika i Evropa tako jako padnu kao jučer, odbijanac prema gore je više nego očekivan. Lošije za nas bi bilo da su pali samo 1%, nego što su pali 3 i više %. Ovako je odbijanac prema gore bio vrlo vrlo izvjestan.





Crobex-GAP

znači sutra bi morali rast da ga popunimo…..
[/quote]

Teško da će sutra biti rasta nakon ovakve američke predstave (barem kako za sad izgleda).
[/quote]

Ipak je danas bio odbijanac i popunjavanje GAPA i to potpuno očekivano. Upamti da kada Amerika i Evropa tako jako padnu kao jučer, odbijanac prema gore je više nego očekivan. Lošije za nas bi bilo da su pali samo 1%, nego što su pali 3 i više %. Ovako je odbijanac prema gore bio vrlo vrlo izvjestan.
[/quote]

OK. Hvala na savjetu

Resistance is futile! You will be assimilated!

Na tjednom Crobexu- obrnuti H&S?
Linija vrata fino probijena.

New Report

Close