Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Možda odemo i do 1740, ne bih se iznenadio! U svakom slučaju, bolje je promatrati nego učestvovati!
Držati dobar dio u cashu uvijek! Moram napomenuti da su dionice pale na 6-8% svoje vrijednosti onda 1998-1999. A ova recesija je daleko gora od one! Što to znači? Još jači pad! ZABA se izvlači iz mnogih dionica, IGH je jedna od njih, kao i Đukan (još ima obraza reći kako je falio??? ma baš je falio, baš kao nekad uprava ATPL prodajući na 2200)….
Sigurno je da trokut na DAX-u nije simetričan ni blizu! Dapače on samo nagovješta nastavak primarnog trenda, a on je DOWN iliti ga DOLJE!


Da li su ovo dobre vile ?

peace


Ne znam kolko je to čvrsto pravilo (mislim da je) ali na svim primjerima iz kojih sam ja učio pivoti idu gornji-donji-gornji ili donji-gornji-donji….a tu si na crobi+ uzeo donji-donji-gornji.
Meni je zajebano na Crobexu napravit neke poštene dugoročne vile jer sve ispdajau extra strme ili slabo drže, možeš pokušat sa 50% – vilama (ima opisano u pdf), al ja ne volim takva "soft" pravila.
Evo Naturalnetove literature, našo sam na kompu.

Moj tjedni pregled ewt mogucnosti crobexa. Za sve tri razine (dugorocno, srednjorocno i kratkorocno) prilazem grafove.

Najvjerojatnije kratkorocno smo odradili primarni [1] ili [A] kao impuls gore i [2] ili [B] kao dupli zigzag dole, te smo u [3] ili [C]. Ewt objasnjenje bi bilo da je prvi zigzag ostao kratak, ne zaronivsi dovoljno, pa se javlja drugi da odradi korekciju do kraja. Srednjorocno najvjerojatnije trebamo dovrsiti primarni impuls na gore, manje vjerojatno dovrsiti korekciju na gore koja je vec s [C] gotova. Dugorocno idemo gore ako smo u ciklickom impulsu na gore jer je zigzag ciklicka korekcija gotova, dole idemo u nekoliko mogucnosti superciklicke ili slozene ciklicke korekcije.

Alternativa svim ovim kombinacijama? Jos traje [2] ili [B]. Ja mislim da ne (Ova mogucnost nije nacrtana na grafovima!). Ne mogu izbrojati ovo od 1880 do 1601 drugacije nego kao double zigzag – minor A i B u drugom zigzagu ostali unutar prijasnjeg intermediate raspona (w) i (x), a zatim C pobjegao dole da ne bi palo napamet nekom to na silu gurati u triangle:). Dakle, dosta tesko za drugacije brojanje, nastavak zato moze biti jedino jos jedan (triple) zigzag ili ja ne vidim sve mogucnosti.

Jos alternativa? Dvije kombinacije kroz «ubrzani» scenarij, da smo odradili cijeli ciklicki val IV ili B s 1880, pa u ovim superciklickim varijantama mozemo nastaviti padati ispod 1431. (Ove mogucnosti nisu nacrtane na grafovima!). Ja ni u to bas ne vjerujem. Nije problem sto je korekcija na gore kao ciklicki val trajala svega mjesec i nesto, to smo i ranije imali, i povukla je lijepo od ukupne vrijednosti dna, oko 31%, ali u odnosu na prethodni ciklicki val korekcija je mala, oko 16%.


A ova recesija je daleko gora od one! Što to znači? Još jači pad! ZABA se izvlači iz mnogih dionica, IGH je jedna od njih, kao i Đukan (još ima obraza reći kako je falio??? ma baš je falio, baš kao nekad uprava ATPL prodajući na 2200)….
Sigurno je da trokut na DAX-u nije simetričan ni blizu! Dapače on samo nagovješta nastavak primarnog trenda, a on je DOWN iliti ga DOLJE!

Ne mogu a da te ne pitam slijedeće kolega , a prije svega želim napomenuti da nije zlonamjerno pitanje već sam znatiželjan kako to objašnjavaš:

Dakle neko vrijeme pred što si se registrirao na poslovnom, si pisao na moj novac i tamo si sa dosta emocija i tehničke argumantacije pisao kako nam do kraja prošle godine i početkom ove slijedi extreman rast .

Umjesto toga jakog rasta dogodio se dodatan pad … Sada vidim da si se iz onog pretjeranog optimizma transformirao u pesimističnog tipa i naravno sada nalaziš argumentaciju za crnu bližu budućnost ….

Molio bi da mi to objasniš … Kako to da ti je u svega dva mjeseca razmišljanje otišlo iz jednog ekstrema u drugi ???
[shocked]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!



dax simetrični trokut,pitanje za kolege, dali se simetrični trokut javlja kao obrazac promjjene trenda .mene zanima prema gore

Svi trokuti i klinovi se javljaju kao obrasci promjene trenda.
[/quote]

ne bas..
trokuti su continuation, klinovi su reversal.
u vecini slucajeva.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM





katpult za miga:

ako MACD zapocne rast dok je cijena jos uvijek u padu tada postoji pozitivna divergencija i za ocekivati je skori zavrsetak pada cijene i pocetak uzlaznog trenda ("buy" signal)

pogledaj moj MACD graf i ukazati ce ti se pozitivna divergencija.

ps. sad ostaje samo "last chance" tj. da ustrdis da sam komentirao pozitivnu divergenciju u kucici koja je bila namjenjena RSIu….

hehehehehe..
veze ti nemas!!![lol] [lol] [lol]

1.) Ti si NACRTAO na RSI divergenciju!! [thumbsup] [lol]
i jos je objasnio!!citiram sa crteza:

"RSI prosao 50, signal rasta, pozitivna divergencija, visi vrh..apsolutno sve upucuje na daljnji rast dionce"

jos si zelenom crtom spojio dva vrha na RSI-to bi bila oznaka valjda nekakve divergencije? [lol]
u prici o MACDu si nabrojio gomilu nepotrebnih gluposti, ali ni rijeci o divergenciji! [thumbsup]

2.) na tvoju zalost, i MACD je cist kao suza, ni na njemu nema nikakve divergencije!!
da ne bi bilo zabune i nejasnoca, evo cista slika INA daily grafa sa MACD i RSI.
mozes jos jednom probati naci tu fantomsku divergenciju!! [lol] [lol]
[/quote]

tocno. to sam ti napisao. u krivoj kucici je napisano "pozitivna divergencija"
to se trebalo nalaziti u kucici gdje je objasnjen MACD.
ali kako sam vec jednom napisao kod rsi, nisam se htio ponavljati kod MACD, ali sam povukao strelicu koja pokazje pozitivnu divergenciju na MACD.
pogledaj ponovo sliku i naci ces odgovor na svoje pitanje…

ipak nije proslo…. [thumbsup]
[/quote]

da sam zločest, ili bezorbarazn, rekao bih ti da LAŽEŠ da se izvuces.
ima nekoliko razloga, recimo :

1.zato sto je ona NACRTANA na RSIju, tako da je bespredmetno raspravljati da se radi o lapsusu i to tocno onako kako se obiljezava divergencija.sta onda ona predstavlja?

2.zato sto si jasno napisao na sta se odnosi divergencija

3.zbog toga jer takvu istu strelicu imas i na momentumu i na histogramu od MACDa.jesu i tamo divergencije?

buduci ja nisam takav, ja ti to necu reci, ali evo ponovo postam tvoj graf, kao i novi, cisti i pregledni graf od INE da ponovo ucrtas tu divergenciju.koju je tvoje ostro oko zapazilo.ja ju nazalost nikako ne primjecujem. [undecid]

ne bih pilao toliko s tim, iako sam ujutro vidio da je smeće, zakeljio ti jedinicu i nastavio dalje, da mi nisi napisao da "analiziram ako se usudim" . [smiley]
[/quote]

ovo su ti jeftine fore….

jasno ti je da se "pozitivna divergenicija" odnosila na MACD.
imas to sada zaokruzeno na slici "katapult za miga – drugi put"

a to sto mi postas graf pokazuje da ti mislis da divergencija postoji samo ako je mozes na grafu uociti. tj. ne razumijes da software primjeti divergenciju prije nego je uocljiva prostim okom na grafu.
[/quote]

TO JE DIVERGENCIJA????????????
[rolleyes] [rolleyes] [shocked] [shocked] [shocked]

hehehehehe.. [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]
znao sam da nemas pojma, ali da si tolika neznalica, to mi nije bilo jasno.[thumbsup] [thumbsup]

Software mjeri? [lol] [lol]
zato sam te i pitao znas li uopce sto je MACD?
pogledaj u rijecniku sta znaci divergencija.
ta na MACDu je uvijek tu i radi se o odstupanju MACD linije i signalne linije.to su ti oni stupići, histogram!

pozitivna, negativna i skrivena divergencija (to je ono sto je ona zelena crta na tvom RSIju trebala pokazat, kako si napisao, viši vrh?) se događa se cijena i oscilator ne prate, tj idu u razlicitim smjerovima.imas to i u Murphyiju objasnjeno, pa se primi knjige, a menje blebetanja! [bye] blage veze ti nemas[bye] [bye]

evo jos jednom graf, jednom kad naucis sta je sta, da ti bude neugodno pred samim sobom! [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

ima li kakav komentar na zvzd ? hoće li probiti klin ?

peace

time is the great teacher, but unfortunately it kills all of its students


Imate još oko 60 dana da srušite crobex ispod 1430, ne uspije li vam prošlih 1430 je bilo dno za slijedećih 5 godina.
Sad drukajte i drukajte, kupujte i prodajte nemilosrdno po bidu, 60 dana je dosta vremena.

zamolio bih objašnjenje na osnovu kojih parametara dođe do 60 dana ??

poslije bitke svi su vojnici generali


Možda odemo i do 1740, ne bih se iznenadio! U svakom slučaju, bolje je promatrati nego učestvovati!
Držati dobar dio u cashu uvijek! Moram napomenuti da su dionice pale na 6-8% svoje vrijednosti onda 1998-1999. A ova recesija je daleko gora od one! Što to znači? Još jači pad! ZABA se izvlači iz mnogih dionica, IGH je jedna od njih, kao i Đukan (još ima obraza reći kako je falio??? ma baš je falio, baš kao nekad uprava ATPL prodajući na 2200)….
Sigurno je da trokut na DAX-u nije simetričan ni blizu! Dapače on samo nagovješta nastavak primarnog trenda, a on je DOWN iliti ga DOLJE!

kolega, može li nekakav target pada?
vremenski i bodovno?

hvala

entetinis, baron i ekipa su previse puta gledali film glup gluplji

@ winnie

Eto ja ti za ponedjeljak tipujem na rast, a možda i malo dulje ( mislim crobex-a). Pa ti sad kako hoćeš.
Nadam se da će ovo proći bez dijagrama.



Imate još oko 60 dana da srušite crobex ispod 1430, ne uspije li vam prošlih 1430 je bilo dno za slijedećih 5 godina.
Sad drukajte i drukajte, kupujte i prodajte nemilosrdno po bidu, 60 dana je dosta vremena.

zamolio bih objašnjenje na osnovu kojih parametara dođe do 60 dana ??

[/quote]
Lokalni izbori?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.






katpult za miga:

ako MACD zapocne rast dok je cijena jos uvijek u padu tada postoji pozitivna divergencija i za ocekivati je skori zavrsetak pada cijene i pocetak uzlaznog trenda ("buy" signal)

pogledaj moj MACD graf i ukazati ce ti se pozitivna divergencija.

ps. sad ostaje samo "last chance" tj. da ustrdis da sam komentirao pozitivnu divergenciju u kucici koja je bila namjenjena RSIu….

hehehehehe..
veze ti nemas!!![lol] [lol] [lol]

1.) Ti si NACRTAO na RSI divergenciju!! [thumbsup] [lol]
i jos je objasnio!!citiram sa crteza:

ovo su ti jeftine fore….

jasno ti je da se "pozitivna divergenicija" odnosila na MACD.
imas to sada zaokruzeno na slici "katapult za miga – drugi put"

a to sto mi postas graf pokazuje da ti mislis da divergencija postoji samo ako je mozes na grafu uociti. tj. ne razumijes da software primjeti divergenciju prije nego je uocljiva prostim okom na grafu.
[/quote]

TO JE DIVERGENCIJA????????????
[rolleyes] [rolleyes] [shocked] [shocked] [shocked]

hehehehehe.. [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]
znao sam da nemas pojma, ali da si tolika neznalica, to mi nije bilo jasno.[thumbsup] [thumbsup]

Software mjeri? [lol] [lol]
zato sam te i pitao znas li uopce sto je MACD?
pogledaj u rijecniku sta znaci divergencija.
ta na MACDu je uvijek tu i radi se o odstupanju MACD linije i signalne linije.to su ti oni stupići, histogram!

pozitivna, negativna i skrivena divergencija (to je ono sto je ona zelena crta na tvom RSIju trebala pokazat, kako si napisao, viši vrh?) se događa se cijena i oscilator ne prate, tj idu u razlicitim smjerovima.imas to i u Murphyiju objasnjeno, pa se primi knjige, a menje blebetanja! [bye] blage veze ti nemas[bye] [bye]

evo jos jednom graf, jednom kad naucis sta je sta, da ti bude neugodno pred samim sobo
[/quote]

znaci, ti tvrdis da "divergence" prevedeno na hrvatski ne znaci divergencija?

Čini se na ATPL bi moglo doći do trećeg odbijanja od fibo 61,8 do razine fibo 50 i to tek toliko da se MACD i posebno stohastic malo "ohlade" i da bi onda pod uticajen oporavka BDI-ja došlo do probijanja fibo 61,8,a slijedeća stanica nije niže od 950,00(predobro bi zvučalo 1054,40 ,tj. fibo 100 pa se ne usuđujen napisat).To bi značilo da je ostala još jedna prilika za eventualni dokup.Na JDPL je vrlo slična situacija(ma gle čuda…)samo su u pitanju fibo nivoi 38,2 i 50.






ovo su ti jeftine fore….

jasno ti je da se "pozitivna divergenicija" odnosila na MACD.
imas to sada zaokruzeno na slici "katapult za miga – drugi put"

a to sto mi postas graf pokazuje da ti mislis da divergencija postoji samo ako je mozes na grafu uociti. tj. ne razumijes da software primjeti divergenciju prije nego je uocljiva prostim okom na grafu.

TO JE DIVERGENCIJA????????????
[rolleyes] [rolleyes] [shocked] [shocked] [shocked]

hehehehehe.. [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]
znao sam da nemas pojma, ali da si tolika neznalica, to mi nije bilo jasno.[thumbsup] [thumbsup]

Software mjeri? [lol] [lol]
zato sam te i pitao znas li uopce sto je MACD?
pogledaj u rijecniku sta znaci divergencija.
ta na MACDu je uvijek tu i radi se o odstupanju MACD linije i signalne linije.to su ti oni stupići, histogram!

pozitivna, negativna i skrivena divergencija (to je ono sto je ona zelena crta na tvom RSIju trebala pokazat, kako si napisao, viši vrh?) se događa se cijena i oscilator ne prate, tj idu u razlicitim smjerovima.imas to i u Murphyiju objasnjeno, pa se primi knjige, a menje blebetanja! [bye] blage veze ti nemas[bye] [bye]

evo jos jednom graf, jednom kad naucis sta je sta, da ti bude neugodno pred samim sobo
[/quote]

znaci, ti tvrdis da "divergence" prevedeno na hrvatski ne znaci divergencija?

[/quote]

Tigruse, sreco, iz svakog tvog posta sipa neznanje najelementarnijih OSNOVA!!! [thumbsup]
tocno, na eng. divergence znaci divergencija.
jel tebi jasno sta znace ova slova?
MACD?
ne,nema veze s McDonaldsom!
Moving Average Convergence-DIVERGENCE
dakle radi se o dva pomicna prosjeka koji divergiraju i konvergiraju.mjera toga su stupici, histogram.dakle cim imas MACD iznad signalne, imas i pozitivan histogram i divergenciju.nema potrebe da se to posebno navodi kao u tvojoj anal-lizi. [smiley]

divergencije koje su buy ili sell signal, o kojima se pricalo na proslim stranicama i koje smo trazili na SPX, DAX, itd. su divergencije izmedju cijenovnog grafa i oscilatora.npr. na Crobexu 02.12. imas lijepu divergenciju bas na MACDu, iako je u negativi..netko je stavio fin PDF o tome.gazda joza, mislim, prouci si to malo, radje nego da se ovako pokusavas vadit iz sranja pa se onda blamiras vise , nego kad si lanuo onu prvu bombu.[lol] [lol]

ponavljam jos jednom tvoje grafove da se vidi kako si na drugom grafu lijepo prebrisao zelenom bojom ono gdje pises one gluposti o "visem vrhu i divergenciji" na prvom.[lol] [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Migonjo, macane, silujes situaciju….

pozitivnu divergenciju sam naglasio jer je prethodnih dana bila u negativnom podrucju.
i odnosi se na MACD graf , ne kako ti tvrdis za RSI…
nikako da skuzis….
[lol] [lol] [lol]

ps. hoces li sada postati bezobrazan i poceti sa vrijedanjem po svom dobrom starom obicaju?
[cool]

New Report

Close