Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tehnički savršeno odrađen dan. Visoka razina fluktuacije cijena, pristojan promet, pametno vođeno. Kao na NYSE. Što reći – osim, dajte nam svaki dan kao ovaj dan. I naravno – čestitka brokerima.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

crobi..
moguci razvoj..

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@vlad,
Neodredjen odgovor ne znam sto je malo 10, 20, 30 ili vise %. Ja sam recimo izasao prekjucer i prekprekjucer i danas sam nazad s malo vise od 35%, uglavnom u 2 najlikvidnije i najzanimljivije. pitam iz razloga sto cijenim tvoje teoretsko znanje i odredjivanje targeta no, kao sto si i sam priznao, fali funkcija vremena i ne znam, iako radis na njoj, da li je to uopce moguce izracunavati s obzirom da se odluka o tome da li ce gore ili dolje ipak donosi ekipa koja ima i neke druge razloge… Isto tako zanima me i nacin tvog prakticnog odlucivanja koje je priznat ces sasvim jedna druga kategorija i u konacnici ti ces vjerovatno biti u + no da li i onoliko koliko recimo netko drugi koji koristi svaku priliku i nije mu tesko platiti proviziju brokeru. Sloziti ces se da se bez prevelike muke od 14xx do sada moglo fino dignuti barem 20-30% na najlikvidnijim dionicama i imati dovoljno vremena za uci/izaci. oprez tu nije u igri jer smo skoro konst. padali od oko 2400 do oko 14xx a ti si sam nagovjestio da je tu negdje bilo tadasnje dno(ne vrijedi i za ubuduce). Ako mozes podijeliti svoje razmisljanje u svezi s tim bio bih zahvalan.
Inace nisam broker niti radim za brokersku kucu ali na njihove provizije gledam kao na nuzno zlo ili kao da imas recimo vrhunski rally auto od 500 000+ Euro a skrt si kupiti nove vrhunske gume za 3000-4000 EUR i naravno ne ostvarujes rezultate kakve bi mogao.

VIVA LA REVOLUCION !!!

@sailor

ulazim preko indikatora/oscilatora.

1. ulaz nakon velikog pada: oscilatorski prepoznatljiv, do sada ga nisam koristio.
koristi se TD buy set up, pozitivne divergencije dnevnih ključnih oscilatora(boll i sl. stoch zadovoljeni automatski zbog prethodnog velikog pada);
2. ulaz nakon odrađivanja breakouta formacija (ulaz nakon zadovoljenja nepostojanja negativnih divergencija ključnih oscilatora; dnevni sl.stoc niski buy, blizina donjeg bolla)
3. ulaz u bull marketu (nije aktualan).

na dan ulaza koristiti satni ili polusatni graf s boll i sl. stoch.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

p.s.
nema toga tko može iskoristiti svaku priliku…
ako je i pokušao lani, mislim da je u cjelini u gubitku.
a važno je ne izgubiti, u prvom redu.

ja cijelo vrijeme govorim da ulažem konzervativno, niskorizično.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


p.s.
nema toga tko može iskoristiti svaku priliku…
ako je i pokušao lani, mislim da je u cjelini u gubitku.
a važno je ne izgubiti, u prvom redu.

ja cijelo vrijeme govorim da ulažem konzervativno, niskorizično.

jesi kupovao HT ovih dana?



p.s.
nema toga tko može iskoristiti svaku priliku…
ako je i pokušao lani, mislim da je u cjelini u gubitku.
a važno je ne izgubiti, u prvom redu.

ja cijelo vrijeme govorim da ulažem konzervativno, niskorizično.

jesi kupovao HT ovih dana?
[/quote]
ne.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!




p.s.
nema toga tko može iskoristiti svaku priliku…
ako je i pokušao lani, mislim da je u cjelini u gubitku.
a važno je ne izgubiti, u prvom redu.

ja cijelo vrijeme govorim da ulažem konzervativno, niskorizično.

jesi kupovao HT ovih dana?
[/quote]
ne.
[/quote]

zakaj?
pa s tehnicke strane bilo je jasno sto ce se desiti…
sta tebi nije?

Danas na 60-minutnom smo se odbili od bollingera i završili na drugom bollingeru.

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!

Tigrus, izgleda da ti ne želiš prihvatiti činjenice prljave igre…. kad se ovako sruše cijene…u dva dana
ti stvarno misliš ..da ona rulja koja nije učestvovala u iznenadnoj kapitalizaciji IMA LOVE ?

Lovu imaju oni , koji su rušili, dakle , oni i kupuju !!!

/rušio…pristojno se veli – kapitalizirao dobit/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Mislio sam dat jednu analizu da vidite kompletne uzroke pada a sa njom i procjenu dna ali odustao sam jer takvo sto se ovdje jednostavno nebi uklopilo. Vi ste ekipa sami sebi dosta! [thumbsup]

@ vlad,
Hvala, sve by the book. Lijepo. slazem se da svaku priliku mogu iskoristiti samo oni koji imaju inside info. I za ovo lani se slazem, previse je sve otislo u m… da bi se bilo u dobitku. Ipak ima razlike izmedju podnosljivog i onog drugog gubitka. Konzervativno ulaganje je isto u redu. Najgore sto se moze dogoditi je jurenje za sto brzim pokricem lanjskog gubitka to vodi samo prema dolje i placanju provizija. Ipak malo adrenalina je pozeljno inace stavis lovu na orocenje ili u jake drzavne obveznice pa si miran.
Jos jednom hvala na proslim a nadam se i buducim korisnim informacijama.

VIVA LA REVOLUCION !!!

Tehnički odbijanac

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!

Slažem se sa MMM, iskreno danas se mlatila zarada na veliko, da je bar ovako 1 put tjedno.
Slijedi 5.podval i on ide jako jako nisko, vjerovatno na 1600, dakle popunit će se onaj GAP. Klizanje ispod 1448 trenutno tehnički nije ni moguće.
Dobro pozicioniranje i rješavanje nije baš takav bauk kad se prepozna trend.
Al opet treba imati i hladne živce i pogoditi!

ATPL vidim jako jako nisko, negdje na 550-570kn. Eto vjerujem da će nakon toga uslijediti preokret!
Do tada ipak ne!
ATPL je dušu dala za preprodaju. Siguran sam da u 10milja prometa na njoj, stvarni promet je 3-4 milje, da se lova ista vrti gore – dolje.
Eto ja sam je danas okrenuo 3 puta. A pogledao sam monitor svako 1h.
Zadnji nalog mi je ostao prenisko, na 711kn jer sam očekivao pullback niže….

New Report

Close