Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Therion

Vaš link

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Budući da sam dobio podršku za onaj školski primjer padajućeg trokuta, šaljem još tri grafa, INGR – isto trokut, i DLKV i VDKT – falling wedge (ali za njih opet nisam siguran da li je tako ispravno).
Komentari dobrodošli.

… nisu li za potvrđivanje obrasca padajućeg klina bitni odbijanci od gornje linije klina u najmanje tri točke, te najmanje dvije točke od donje linije


@Jame Knox

Molim te grafikon dalekovoda, logaritamski, dnevne svijeće i rsi, od ATH…


Izvoli, javi šta si zaključio.
pa kolko je ovo grafova na zadnje 3,4 strane [shocked]

vise mi je preko glave ovih grafova sto mi probijaju monitor i zabijaju se direktno u stol…..
evo jedan moj…….ocajnicki……al mi se svida,jer je prvi koji pokazuje put prema GORE….
i plod je mašte…….
sve osim stotke ne priznajem [smiley]

mene iznenađuju pojedini forumaši koji se zavode sa jednim danom rasta .
naravno, ako se tako nastavi kroz par dana ,( za što nema osnove , jedino umjetnog pumpanja cijena ) to već ima određeni karakter i može se o tome govoriti.
ali, treba biti realan , jako je puno loših vijesti, na prste jedne ruke se može izbrojati nešto dobro. a što je sa lošim vijestima , sa njima smo izbombardirani.
pa je li se čitaju vijesti ?
ovaj jučerašnji rast gledam kao jednu malu šansu da se može iskrcati na većim cijenama i potom se opet ide dolje. ( na radost svih kupaca )
svaka čast svim optimistima , ali bez euforije , u tome treba biti umjeren .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Vlad , može komentar ewt

o SPX
ovi kažu da huge sellof(-9%) juče nije karakteristika bear rallya te predviđaju pad. ovo juče po njima je bilo flat abc (2)downttrenda te predviđeju pad sutra…
ako slijedi trica dolje na spx….šta slijedi i koji count na crobexu
http://www.stocktock.com/2008/12/02/elliot-wave-update-9/

Za rast nam je potrebno barem 700- 900 miliona kuna da bi podigli CROBEX 5-10 % !

...biti najbrži čovijek na svijetu...

@Raikkonen možeš li nam objasniti kakvom si čudotvornom tehničkom analizom došao do tog zaključka 🙂


mene iznenađuju pojedini forumaši koji se zavode sa jednim danom rasta .
naravno, ako se tako nastavi kroz par dana ,( za što nema osnove , jedino umjetnog pumpanja cijena ) to već ima određeni karakter i može se o tome govoriti.
ali, treba biti realan , jako je puno loših vijesti, na prste jedne ruke se može izbrojati nešto dobro. a što je sa lošim vijestima , sa njima smo izbombardirani.
pa je li se čitaju vijesti ?
ovaj jučerašnji rast gledam kao jednu malu šansu da se može iskrcati na većim cijenama i potom se opet ide dolje. ( na radost svih kupaca )
svaka čast svim optimistima , ali bez euforije , u tome treba biti umjeren .

Ma hajde, koliko je loših vijesti uključeno u cijene na crobex 1500, kakve gluposti.

Jednostavno-
ukupna količina zbroja dionica na PRODAJI minus ukupna količina zbroja dionica na KUPNJI jednako je da nam je potrebno oko milijardu kuna da bi "podigli" CROBEX za 10-15 %.
Čisti zakon ponude i potražnje. Može li tko prikazati količine na prodaji/kupnji za cijeli ZSE?!
Možda kolega duser. Hvala!
Nažalost-ovo je istina- i ja bi volio da se vratimo na 5.000 bodova…

...biti najbrži čovijek na svijetu...

primjer kako slijeđenje samo macd-a u vremenu dugotrajnog pada može uništiti…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Baš me zanima što će se desiti kad jednog dana Vlad kaže; "Kupujte ovo je dno" [lol]
– tad će se vidjeti snaga foruma na ZSE


Jednostavno-
ukupna količina zbroja dionica na PRODAJI minus ukupna količina zbroja dionica na KUPNJI jednako je da nam je potrebno oko milijardu kuna da bi "podigli" CROBEX za 10-15 %.
Čisti zakon ponude i potražnje. Može li tko prikazati količine na prodaji/kupnji za cijeli ZSE?!
Možda kolega duser. Hvala!
Nažalost-ovo je istina- i ja bi volio da se vratimo na 5.000 bodova…

Nažalost ili na sreću pričaš gluposti, bez zamjerke 🙂


primjer kako slijeđenje samo macd-a u vremenu dugotrajnog pada može uništiti…

Nikada se ne koristi samo jedan oscilator . U ovom slučaju je Slow Stochastic signalizirao promjenu .

New Report

Close