Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Nafta, pokušava okrenuti. XOM objavio rezultate, bolje od očekivanja. Izgleda da će ovo biti bezveze dan, GOOGL i XOM glavni pokretači, mislim da nema nekih bitnih vijesti. Ipak bi se kladio da će se lagano prema gore vući indeksi.

Natty opet pada, neće skoro naći potporu.

@mundus

to šta nam pišeš u pp možeš ovdje postati. onda gledamo tko je pogodio. oni misle da ne govorimo zašto tehnička ili fundamentalna valja/ne valja, nego da pišemo šta smo kupili i zašto.


Nafta, pokušava okrenuti. XOM objavio rezultate, bolje od očekivanja. Izgleda da će ovo biti bezveze dan, GOOGL i XOM glavni pokretači, mislim da nema nekih bitnih vijesti. Ipak bi se kladio da će se lagano prema gore vući indeksi.

Natty opet pada, neće skoro naći potporu.

natty po meni ima potporu na razini 1.90-1.95, to bi trebao testirati i probiti dole, NOAA je okrenula na ekstremno bearish mid term forecast, to je driver za ovaj pad zadnja dva dana, izvjestaj u cet nece biti los, dapace mogao bi i donijeti trunti predah , procjena -155 bcf, last year -112 bcf, 5 year avg -165 bcf.

slijedeci tjedan ce biti los, po procjeni -100 bcf, ovdje weather forcast je alfa i omega, a to je wild card, da ne moze gora biti.

fundamentalo je u velikim problemima, storage nije ni tako zabrinjavajuci kada ga se gleda izolirano na 3.086 bcf, ali kada ga se kombinira sa proizvodnjom koja divlja i vrlo vjerojatnom slabijom potrosnjom u kljucnim mjesecima 2-3, mogli bi svasta biti, slicna situacija je bila i prosli bear market i tada je market nasao bottom u 4 mjesecu




@mundus
i allias

da ovo gore ne zvuci pregrubo, naravno da se cijeni svaki doprinos i misljenje, ali na nacin, ako sam dobro shvatio, allias imas long poziciju u GLID, mogao bi nam svima ukazati sta se ocekuje od earningsa, koliki jeforecast, sta option market misli , da li ce biti volatilnosti, kako mislis da ce cijena reagirati itd, sve kako si jako kvalitetno odradio za NVO na topicu best buy.

a mundus, ti si long nafta, zasto ne par recenica kakav je API, sta se ocekuje od EIA, koji je forecast, koje je tvoje misljenje, di je potpora na grafu, itd.

Nije pregrubo, realno je jer je dovoljno pogledati neke primjere surfanja koje sam postao.
Lako dođemo do +10 % u danu jer je sve transparentno postano.

samo za info, jucer sam skratio TNA na 46.9, moglo je bolje je je išao do 47.5.
Sad imam TNA nalog na 45.01 u premarketu. Mozda upadne.

Dow jos držim, danas je izvještaj. Targeti su 44 i 47

Uwti je koma, srećom imam ficlek pa nije bad.
[/quote]

TNA uletio na 45
Dow je već na 44 (dobar izvještaj) , treba mi sad plus na spx da dođemo do 47

vidio, fino pogodeno za Dow, zasto TNA? samo radi weekly charta?

ako je ovo pocetak vala 3, a sto se toplo nadam, da se naslutiti kako su algosi jucer reagirali na fib 50%, onda bi ovo vrlo ruzno moglo postati i postoji mogucnost da vidimo pad od 50 bodova, naravno, moze biti da je samo manji pull back i konsolidacija oko 1910-1920 i da ce do slijedeceg OPEX-a spx biti na 1980-200, za sada prva dvojica koja su called the bottom i pogodila, u zadnja dva dana su takoder najavili da je top vrlo blizu-jpm jucer, Demark-danas-top je in.

FED pivot point-1910 spx cash, velika borba

jesi ti wise jos u shortu


vidio, fino pogodeno za Dow, zasto TNA? samo radi weekly charta?

Out DOW na 44.4 ! Hihi 🙂
Ali vrebam opet ući kad se ohladi malo.

TNA samo zbog weekly charta.
Čekam misice weeklija.
🙂

mislim da ovaj pad treba pozorno pratiti. Što bi tigrus rekao, promatrati divergencije.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


jesi ti wise jos u shortu

jesam, cekam.

http://www.zerohedge.com/news/2016-02-02/numbers-are-hedge-funds-furiously-dumped-rally-selling-was-biggest-nearly-two-years

e samo mi je ovaj podatak nedostajo, sad sam 100% uvjeren da je jucer top bio i da je ovo pocetka vala 3, TP 1760, prva potpora na 1860-1870

gledajte ovaj podatak o buybacku, za razliku od proslih godina kada je january bio crna rupa, ove godine visok intenzitet buybacksa u prvom mjesecu, sto znaci da ne stoji teza goldmana da ce buyback biti podrska marketu u veljaci, kada ga se usporedi s prvim i da je pocetak buybacak sezone veljaca.

https://www.tradingview.com/chart/B46tz9DR/

FED George , hawkish


,a i ja se držim tih 2116…ko pijan plota
ako je pad započeo sa 2081 u šutu do 1812
onda je 38,=1915
50=1947
61,=1978…nema veze@Mr.bilo kako bilo…
gledam mjesečni spx…up trend liniju
666(bottom 2009)-cca1070(bottom 2011)-i sada cca 1750
dakle naprosto moli i želi tu razinu…dosta mudrovanja…vidjet ćemo…ajde…poz
…trebalo je preživjeti tri td-a@Mr…ali drago mi je da se isplatila matematika naša
50…mamicu im…Jenkijevsku…Kuroda=bull trap…za cijelu godinicu…volumen je bio strašan



,a i ja se držim tih 2116…ko pijan plota
ako je pad započeo sa 2081 u šutu do 1812
onda je 38,=1915
50=1947
61,=1978…nema veze@Mr.bilo kako bilo…
gledam mjesečni spx…up trend liniju
666(bottom 2009)-cca1070(bottom 2011)-i sada cca 1750
dakle naprosto moli i želi tu razinu…dosta mudrovanja…vidjet ćemo…ajde…poz
…trebalo je preživjeti tri td-a@Mr…ali drago mi je da se isplatila matematika naša
50…mamicu im…Jenkijevsku…Kuroda=bull trap…za cijelu godinicu…volumen je bio strašan
[/quote]

bas, kuroda nam je fino prisutio ova tri dana, za sada se sve kockice slazu da smo u pocetku vala 3, jos kad bi skinuli spx cash 1900, divota.

New Report

Close