Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Naslovnica Forum Gospodarstvo i financije IT i ICT industrija Što smo danas tržili na stranim tržištima kapitala?

Thx…drago mi je da netko svrati…
Nekako mi žao sahraniti ovaj forum
Rekap 1810-2056-pullback 2022-2035…
Tigre…jesi li u nekoj poziciji ili cash…
medo ili bik…tko vodi…kod vas 🙂
preko bare…
baš radim analizu…tigre…sve je jasno
čujemo se,pozz


Thx…drago mi je da netko svrati…
Nekako mi žao sahraniti ovaj forum
Rekap 1810-2056-pullback 2022-2035…
Tigre…jesi li u nekoj poziciji ili cash…
medo ili bik…tko vodi…kod vas 🙂
preko bare…
baš radim analizu…tigre…sve je jasno
čujemo se,pozz

Ja sam za bull


Thx…drago mi je da netko svrati…
Nekako mi žao sahraniti ovaj forum
Rekap 1810-2056-pullback 2022-2035…
Tigre…jesi li u nekoj poziciji ili cash…
medo ili bik…tko vodi…kod vas 🙂
preko bare…
baš radim analizu…tigre…sve je jasno
čujemo se,pozz

Ovaj se forum sam sahranjuje :(. Nažalost.

Bio sam za long do maloprije, sada nisam siguran. Vidio sam nove COT podatke, sada mislim da ide pad.

Ja sam li – la ….

cash, cekam 2040 es za ulazak u short

izgleda da neće biti trgovine do 5. mjeseca…barem za mene…tek tada očekujem značajniji pad…
jučer UVXY satran…u afteru završio na 19.65….DUST – 16%….tu će biti vjerojatno sličan scenariji kao i na UWTI i UGAZ nedavno…reverse split….pušiona…tvix koma…
dionice mi sve preskupe….
cash….i biti strpljiv….ništa drugo ne preostaje…



S&P rekap. kaže 1810-2052=242 poena…
deja vu prošle 1871-2116=245 pts.
vremenski…isto tako(25/6 td)…A.Pitcfork(gornja paralela gotovo pogođena)
i što dalje…
svi bearish grafovi pukli…rounded top ili vam rounding top pukli prošli tjedan
ostao jedan bullish trenutno 1% iznad(ispred vremena)…pull back idući tjedan(srijeda?)
overbought su do bola…ali mislim da tu…max pain for bears do not stop..fat-pitch.blogspot.hr(dosta informacija…uistinu ok pregled)…kako je bedasto bilo ući u short(zašto…smijat ćete se,vjerujte…kad vidite)
zato bravo Tigrus…kapa dolje…moj naklon!

Tigre…tu spomenuh srijedu…ajmo vidjeti…hoće li vix satrati do onda i koliko…ok
ti slušaj sebe…naravno
dalje…na grafu mi je pullback …relativno…mali…tako da s obzirom da nema ozbiljnog
katalizatora za dolje…možda je bedasto ulaziti u najveći rizik..,a to su te dvije igračke tvix,uvxy
znamo ih dobro
bitno je da evo…hvala matematici…konačno…imam dan topa…bit ćete na vrijeme obavješteni
topping pattern je puno teže vidljiv…lako je snimiti double bottom,ih&s itd.
ljudi moji kakav W…bearsi su podivljali…hebiga COT razotkriva sve
ako su commercial longs…,a jesu…,a mali short i spec….,a jesu…evo ti rezultata…ajde…pozz

[/quote]Tigre…jesmo li sve bili rekli…jeli se sve obistinilo…je
je li ovo najbolji forum JE…ma mrak smo guysi…sve po planu..
…rekap glasi…max pain for bears is…
let’s see
1810+265 pts.=2075 so far… spx…kakva strava…,a tek indu 17797
oh boy…kakav W…bearsi su u hibernaciji…
dajte kakav katalizator ljudi…skupimo glave sada
fundamentalci…nađite nešto…kakva earnings očekivanja su…(jeste li vidjeli…kako…fat…griješi…ali ne i ja
rekao sam pred par metara…o korelaciji oil-stock(može biti fatalna greška
ako se slijepo očekuje uvijek isti smjer :D)
ajmo…trgnite se…ovaj forum zaslužuje to
sve je jasno…ko dan…i zato…koji je moto
najvećeg i najboljeg investitora…WB-a
nemojte se bojati 🙂
tick-tack…tick-tack

Od 11 4. kreće velika objava rezultata, ovaj tjedan su od većih firmi ; DRI; WBA; MON; STZ; BBBY; KMX; CAG.

Do sada je skoro 100 firmi iz SP 500 objavilo “outlook” koji je lošiji do konsenzusa. Mislim da će ovo biti jedno od najlošijih razdoblja što se rezultata i outlook-a tiče.
U grafu su očekivanja rezultata po sektorima.

Nafta ima jako veliki utjecaj na SP; zadnjih 2 tjedna se ignorira ta korelacija kao i USDJPY carry; sve zbog mahnitog zakucavanja VIX-a; koje je utjecalo na skok SP.

Jučer navečer je bila vijest da Rusija povećava proizvodnju nafte; vrlo vjerojatno otpada ideja o zamrzavanju proizvodnje. Sama po sebi je nelogična, jer je to glavni prihod proizvođačima; zašto bi si pilili granu na kojoj sjede?
Saudijci će kao pristati, ako Iran pristane, a Iran želi dići proizvodnju na 4 M barela na dan?!
Ovim skokom u zadnjih mjesec i pol dana US shale proizvođači su došli do daha, hedgirali se futuresima po boljim cijenama. Njima sve iznad 40 super, a tu Arapi samo prže novac, a ne uništavaju konkurenciju.
CL se u petak jako slabo ponašao, niti 37 nije mogao obraniti. Prije 2 tjedna je bio članak na ZH da je ovaj rast nafte bio rezultat najvećeg short squeeze u povijesti; a zadnji COT report pokazuje da su commercials nakrcani shortovima. Vidjeti ćemo po otvaranju, ali ima velike šanse u par dana pasti na 34 a onda i niže. SP to ne može ignorirati.
Pogledaj samo Nikkei; DAX, Shanghai, jedino se US indeksi za sada prave blesavi.

Nikako nisam bullish na ovim cijenama.
Dok je rast u veljači bio “risk on” i praćen rotacijom novca u agresivnije sektore, a i logičan jer je SP bio jeftin u odnosu na danas, rast u ožujku nikako nije na realnim temeljima. Ne kažem da ne može još rasti, ali ja to ne kupujem. Ukratko, ovaj zadnji period rasta nisu pratile banke, transporti su lošiji od utilities (nikako dobro, jer su utilites defanzivni sektor) i najbitnije “consumer staples” (XLP) je bolji od “consumer discretionary” (XLY). To, uz NY high low, meni govori da se formira vrh.

Preliminarni rezultati su stigli za SP indeks.
Povijesno P/E oko 10 se smatra da je podcijenjen, oko 15 je “poštena” vrijednost, a sve iznad 20 preskupo. Prošli kvartal je bio oko 23, a ovaj 24. Ne hvala, samo me sada bear zanima.

Plus, US dollar index nalazi potporu, ECB bi mogao spuštati euro. Draghi je zabrljao prošli put, vidjeti ćemo kako će sada.


Od 11 4. kreće velika objava rezultata, ovaj tjedan su od većih firmi ; DRI; WBA; MON; STZ; BBBY; KMX; CAG.

Do sada je skoro 100 firmi iz SP 500 objavilo "outlook" koji je lošiji do konsenzusa. Mislim da će ovo biti jedno od najlošijih razdoblja što se rezultata i outlook-a tiče.
U grafu su očekivanja rezultata po sektorima.

Nafta ima jako veliki utjecaj na SP; zadnjih 2 tjedna se ignorira ta korelacija kao i USDJPY carry; sve zbog mahnitog zakucavanja VIX-a; koje je utjecalo na skok SP.

Jučer navečer je bila vijest da Rusija povećava proizvodnju nafte; vrlo vjerojatno otpada ideja o zamrzavanju proizvodnje. Sama po sebi je nelogična, jer je to glavni prihod proizvođačima; zašto bi si pilili granu na kojoj sjede?
Saudijci će kao pristati, ako Iran pristane, a Iran želi dići proizvodnju na 4 M barela na dan?!
Ovim skokom u zadnjih mjesec i pol dana US shale proizvođači su došli do daha, hedgirali se futuresima po boljim cijenama. Njima sve iznad 40 super, a tu Arapi samo prže novac, a ne uništavaju konkurenciju.
CL se u petak jako slabo ponašao, niti 37 nije mogao obraniti. Prije 2 tjedna je bio članak na ZH da je ovaj rast nafte bio rezultat najvećeg short squeeze u povijesti; a zadnji COT report pokazuje da su commercials nakrcani shortovima. Vidjeti ćemo po otvaranju, ali ima velike šanse u par dana pasti na 34 a onda i niže. SP to ne može ignorirati.
Pogledaj samo Nikkei; DAX, Shanghai, jedino se US indeksi za sada prave blesavi.

Nikako nisam bullish na ovim cijenama.
Dok je rast u veljači bio "risk on" i praćen rotacijom novca u agresivnije sektore, a i logičan jer je SP bio jeftin u odnosu na danas, rast u ožujku nikako nije na realnim temeljima. Ne kažem da ne može još rasti, ali ja to ne kupujem. Ukratko, ovaj zadnji period rasta nisu pratile banke, transporti su lošiji od utilities (nikako dobro, jer su utilites defanzivni sektor) i najbitnije "consumer staples" (XLP) je bolji od "consumer discretionary" (XLY). To, uz NY high low, meni govori da se formira vrh.

Preliminarni rezultati su stigli za SP indeks.
Povijesno P/E oko 10 se smatra da je podcijenjen, oko 15 je "poštena" vrijednost, a sve iznad 20 preskupo. Prošli kvartal je bio oko 23, a ovaj 24. Ne hvala, samo me sada bear zanima.

Plus, US dollar index nalazi potporu, ECB bi mogao spuštati euro. Draghi je zabrljao prošli put, vidjeti ćemo kako će sada.

Malloy…što reći…nego…odličan post
dao si si truda i vremena…bravo
našao sam …oko Q1…nije mi se dalo čitati pdf.25 str.
da…da 94 comp. negativan eps guidance
27 pozitivan
est.earn.decline -8%…itd…
da 17.4 bitan za cl…
tu je jasno…višegodišnje dno je bilo
ali short term…korekcija u tijeku
Jenkije ne zanimaju ostali indexi…pričali smo
efekt buybacksa je abnormalan…
i vrijeme jasno…sada je blackout
ali i vremenski općenito…nije bila moguća korekcija
za us indexe…max. bullsi mogu izdržati…do trećeg tjedna ovog mjeseca
rotacija je jasna i konstanta…tek se probudio…čujemo se…
hej…stvarno am bedak..short… dax na 10000…i zatvoriti comp…
na short term…ako zatvore iznad 10060…nikad više se neću javiti…obećajem 🙂
za sad sam bio blizu za vix(rekao sam rsi neće dotaknuti 30 nikad…i dalje mislim da neće)…
došao do 31,xx…:D

Ovaj tjedan je krcat događajima.
Čak 8 FED dužnosnika ima govore ovaj tjedan.
U četvrtak govore imaju, pazi ovo, Volker, Greenspan; Yellen i Bernanke.
Može FED to sve još podići, ali moraju i usporiti malo. Da im se ne desi što je Kuroda izveo pred koji mjesec, plan mu propao u 4 dana.

Euro je dobar short, stop iznad 1.15; target 1.1 . Isplati se probati.

Jučer su Iranci odbili ideju zamrzavanja nafta, Rusi povećali proizvodnju. Ovo može biti status quo ako održe naftu iznad 34; sve ispod toga znači veliku bol za indekse.

Jednu stvar zaboravim naglasiti. Bakar. Uopće ne sudjeluje u ovome, ne prati rast indeksa, nego pada. To je upozorenje.


Ovaj tjedan je krcat događajima.
Čak 8 FED dužnosnika ima govore ovaj tjedan.
U četvrtak govore imaju, pazi ovo, Volker, Greenspan; Yellen i Bernanke.
Može FED to sve još podići, ali moraju i usporiti malo. Da im se ne desi što je Kuroda izveo pred koji mjesec, plan mu propao u 4 dana.

Euro je dobar short, stop iznad 1.15; target 1.1 . Isplati se probati.

Jučer su Iranci odbili ideju zamrzavanja nafta, Rusi povećali proizvodnju. Ovo može biti status quo ako održe naftu iznad 34; sve ispod toga znači veliku bol za indekse.

Jednu stvar zaboravim naglasiti. Bakar. Uopće ne sudjeluje u ovome, ne prati rast indeksa, nego pada. To je upozorenje.
Sve stoji…brine me tehnički DOW…potrgao je padajuću paralelu i to vučenu sa ATH
full retrec….od zadnjeg pada 177xx…ne sjećam se točno cifre…ludilo…
čujemo se…žurim

DOW je na breakout watch kod mene. Ne bi bilo za medvjede dobro da probije 18000.

Plan mi je danas ili sutra se prebaciti u cash. Raditi NG i grainse dok se ovo ne smiri.

Hazarderski bi bilo shortati srebro, opet je u komi kada je palo ispod 15 😉


DOW je na breakout watch kod mene. Ne bi bilo za medvjede dobro da probije 18000.

Plan mi je danas ili sutra se prebaciti u cash. Raditi NG i grainse dok se ovo ne smiri.

Hazarderski bi bilo shortati srebro, opet je u komi kada je palo ispod 15 😉

Sorry…zatvorio comp…ostao logiran…wish me luck 2070…gasim se…
all the best…GL:)


DOW je na breakout watch kod mene. Ne bi bilo za medvjede dobro da probije 18000.

Plan mi je danas ili sutra se prebaciti u cash. Raditi NG i grainse dok se ovo ne smiri.

Hazarderski bi bilo shortati srebro, opet je u komi kada je palo ispod 15 😉

Pričekaj sa metalima još…ng…over 2,10 je tek ok…gl još jednom…čujemo se

preumoran…pratim gold od početka godine
i fibo razine retrec.
obadva imaju prostora za pad…još…ne volim zakašnjeli šort(prati treći tjedan u mj.)
eh da smo bili u kontaktu na silvestrovo@Malloy…za gold 🙂
ali bit će prilike…l’noć

New Report

Close