SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@ kvart99: Baš i ja to gledam, uz maksimalno konzervativne pretpostavke koje sam već iznosio (dugova nema, samo još nešto financijske imovine i nešto sitnih obveza, sve skupa zanemarivo iako je pozitivno…)

LRHC 855, LRH 3.700

SNH Alfa 130,24
SNH Beta 79,99
SNH Gama 74,87
SNH Delta 33,61

LRHC 855, LRH 4.000

SNH Alfa 140,79
SNH Beta 86,45
SNH Gama 76,03
SNH Delta 36,3

Ove cijene su dobar pokazatelj i onima koji misle da Bajakić nudi fer cijenu s ponudom od 22 kune.


@investimir
: ovisi i ostalim događajima u godini realizacije, vjerojatno već imaju neki plan kako to maksimalno umanjiti (pumpanje troškova prodaje i sl. iako je ovdje riječ o velikim iznosima…). Svakako pitanje za GS

Ova klakulacija Vam je skroz ok osim što LRHC trebate vrednovati po 1.500.00 kn!

Ovo nije druk ovo je iz neke moje osobne procjene a i u razgovoru sa inima na skupštini sam dobio potvrdu kalkulacije.
Stoga uzimajući u obzir da će “napumpati” truškove(samo neznam kako) svi navedeni tickeri su izrazito podcjenjeni.

I da govorimo o čistom kešu ne potencijalu koji se treba realizirati.

Glavno pitanje za valuaciju je koliko nekom vrijedi keš u omjerima?

1:0-85
1:095
1:1

itd….

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

@Mario: držim se konzervativnosti a i htio sam ukazati kako je vać na takvim niskim valuacijama i uz značajan margin of safety diskont i dalje jako velik.

ps. Zanimljivo je koliko je ljudi bilo na skupštini stvarno, a koliko na forumu i koji mi se javlajju na private.. Ništa vama osobno, samo generalna opaska 🙂

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche



@Mario
: držim se konzervativnosti a i htio sam ukazati kako je vać na takvim niskim valuacijama i uz značajan margin of safety diskont i dalje jako velik.

ps. Zanimljivo je koliko je ljudi bilo na skupštini stvarno, a koliko na forumu i koji mi se javlajju na private.. Ništa vama osobno, samo generalna opaska 🙂

S tim da LRH i pri konzervativnoj procijeni možemo staviti bez problema 4.000!

🙂

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Ma to je sve jasno. Vaše kalkulacije su točne, ja bih čak rekao da su i konzervativne. Stvarna vrijednost je bitno (točnije višestruko) veća nego što je trenutno na burzi.

Međutim, ja vidim sljedeći problem – mi manjinski nemamo nikakav utjecaj. Većinski (koji je naravno svjestan koliko to vrijedi), može raditi što hoće – može gušiti trgovinu (što je i napravljeno okrupnjavanjem DELT-e), može napraviti delisting, ukratko – može što zaželi. Mogu nas male izigrat doslovno na koji god način žele, i zadržati “zlata” za sebe što je moguće više. A realno imaju 100 načina za to. Samo je mašta granica.

I upravo to ogromno nepovjerenje prema većinskim vlasnicima drži cijenu tu gdje je.

P.S. ne treba zaboraviti, koliko god da to stvarno vrijedi, formalno-pravno, cijena je onolika koliki je prosjek u zadnjih x dana ostvaren na burzi. I to bi se gledalo kad bi se netko odlučio na delisting i sl. Jasno je zašto velikima nije u interesu da se baš puno trguje.


Ma to je sve jasno. Vaše kalkulacije su točne, ja bih čak rekao da su i konzervativne. Stvarna vrijednost je bitno (točnije višestruko) veća nego što je trenutno na burzi.

Međutim, ja vidim sljedeći problem – mi manjinski nemamo nikakav utjecaj. Većinski (koji je naravno svjestan koliko to vrijedi), može raditi što hoće – može gušiti trgovinu (što je i napravljeno okrupnjavanjem DELT-e), može napraviti delisting, ukratko – može što zaželi. Mogu nas male izigrat doslovno na koji god način žele, i zadržati "zlata" za sebe što je moguće više. A realno imaju 100 načina za to. Samo je mašta granica.

I upravo to ogromno nepovjerenje prema većinskim vlasnicima drži cijenu tu gdje je.

P.S. ne treba zaboraviti, koliko god da to stvarno vrijedi, formalno-pravno, cijena je onolika koliki je prosjek u zadnjih x dana ostvaren na burzi. I to bi se gledalo kad bi se netko odlučio na delisting i sl. Jasno je zašto velikima nije u interesu da se baš puno trguje.


Delisting cega?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

KressoM, mozes u potpis staviti pojasnjenje za delistiranje. 🙂

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


KressoM, mozes u potpis staviti pojasnjenje za delistiranje. 🙂

hahahaha
Jadan Kresso s nama i MTP-om

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

to kreso, delistiraj ga odmah s popisa prijatelja. nes majci ::)))))))))))))

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

🙂 Svi ce naucit osnove!!!! 😀

😛

😀

😛

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

tek sad vidim koju sam lavinu izazvao 🙂 a zapravo sam mislio na istiskivanje malih, ne delistiranje. o delistiranju sam naučio na par zadnjih stranica 🙂
ali unatoč svim mojim strepnjama, zadnjih par tjedana stalno dokupljujem derivate, čim se pojave neka sredstva. žena prigovara da gdje su mi pare, kako nikad nemam. a ne zna da ću još malo i imat puno više 😉 (vjerojatno)

Sudeći po prometu SNHA izledno le uvrštenje LRHC ovaj tjedan.

SNHA ima LRH a ne LRHC.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Sudeći po prometu SNHA izledno le uvrštenje LRHC ovaj tjedan.

prije bih rekla da je izgledno da su neki pogledali upravo danas objavljeno izvješće LRH.
naime, snha ima lrh, a ne lrhc kao što je vedronebo napisao.

Zato je lijepše sam računati pa kupiti prije nego se objavi. Iako mi se čini da nije netko zato kupio, kroz Betu je jeftinije

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Sudeći po prometu SNHA izledno le uvrštenje LRHC ovaj tjedan.

oo je fascinatno.

1. snha nema lrhc

2. lrhc ne moze na burzu dok hanfa ne amenuje, a u petak nije amenovala, dakle najranije moguće petak za 3 dana

mislim, ovo je stvarno nevjerojatno. ne moze covjek pratiti sve dionice, ali one u koje je uložio ili misli uložiti, pa tu valjda mora uraditi domaću zadaću

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close