SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Moje mišljenje je da se ovo razdvajanje (ako prođe) radi isključivo zbog prodaje LRH-a preko SNHO. Dakle, iz SNHO-a se izdvajaju biznisi koji nemaju veze s LRH, a kupac SNHO-a dobiva LRH-a bez potrebe da se pita nešto g. Dujmića. Dakle, ove dionice koje dioničari SNHO dobivaju su samo dodatak, dok će pravi dobitak ostavriti kad se SNHO proda po cijeni koliko stavrno vrijedi LRH-a. E tu se bojim za dioničare LRH-a da ne ostanu kratkih rukava…

Može malo pojašnjenje oko zadnje rečenice? Zaključujem da bi rađe držali SNHO nego LRH direktno u slučaju prodaje LRH.
A prije ste pretpostavili da ukoliko dođe do prodaje u SNHO ostaje samo taj duio u LRH.

Ne provociram, samo gledam što sam krivo shvatio 🙂
[/quote]

htio sam samo reći da je moguće da se LRH neće prodavati nego preko SNHO-a, a DA SE prije prodaje se iz SNHO-a izdvajaju biznisi koji nemaju veze s LRH. Dioničari LRH bi ostali “kratkih rukava” jer ne bi imali kome krakoročno prodati svoje dionice, bar ne po realnoj cijeni koja je puno veća od ove na burzi. Dugoročno, LRH je odlična dionica…Inače i sam imam nešto dionica LRH.



Ne bih rekao da ste upravu. Opatija ne moze nikako utjecati na Ostojinu odluku da proda svoj udio, prije tu mogu utjecati dionicari snhoa.

Tu ste formalno u pravu…Ostoja odnosno SNHO može prodati svoj udio u LRH bez da pita grad Opatiju, međutim, pitanje je da li će kupac kupiti dionice ako zna da npr. nije po volji g. Dujmića..Ovako se prodajom SNHO-a zaobilazi taj rizik…ali naravno, to je samo moje razmišljanje potaknuto najnovijim prijedlozima podjele SNHO-a….
[/quote]

Opet ne razumijem. U cemu je razlika dali ce firma xy kupiti direktno lrh ili ce kupiti snho? Mislim da im je Dujmic jednako za vratom. Iako ja tu uopce ne vidim problem te vrste, jedino ako vi mislite da ce Ostoja prodati snho ispod zita i tako ostetiti dionicare snho-a i lrh-a. U tom slucaju koliko vidim svi gube. No mi opet imao grad Opatiju, da nas u nekom daljnjem preuzimanju zastiti. Dakle lrh je kako god okrenemo u ovim pretumbacijama sigurniji od snho-a




Ne bih rekao da ste upravu. Opatija ne moze nikako utjecati na Ostojinu odluku da proda svoj udio, prije tu mogu utjecati dionicari snhoa.

Tu ste formalno u pravu…Ostoja odnosno SNHO može prodati svoj udio u LRH bez da pita grad Opatiju, međutim, pitanje je da li će kupac kupiti dionice ako zna da npr. nije po volji g. Dujmića..Ovako se prodajom SNHO-a zaobilazi taj rizik…ali naravno, to je samo moje razmišljanje potaknuto najnovijim prijedlozima podjele SNHO-a….
[/quote]

Opet ne razumijem. U cemu je razlika dali ce firma xy kupiti direktno lrh ili ce kupiti snho? Mislim da im je Dujmic jednako za vratom. Iako ja tu uopce ne vidim problem te vrste, jedino ako vi mislite da ce Ostoja prodati snho ispod zita i tako ostetiti dionicare snho-a i lrh-a. U tom slucaju koliko vidim svi gube. No mi opet imao grad Opatiju, da nas u nekom daljnjem preuzimanju zastiti. Dakle lrh je kako god okrenemo u ovim pretumbacijama sigurniji od snho-a
[/quote]

Razlika je npr. i to da kupnjom LRH direktno kupac mora dati i javnu ponudu za kupnju ostalih dionica po cijeni sticanja. Drugo, možda postoje i nekakvi pravni razlozi zbog kojih je bolje da je SNHO nominalno vlasnik dionica LRH-a (npr. ako se kojim slučajem Opatija i ostale općine izbore na sudu za dionice na osnovu tzv. izvornog stjecanja tada bi država trebala obeštetiti SNHO). Što se tiče prodaje SNHO-a ispod žita, mislim da do toga neće doći jer upravo se ova podjela zbog toga i radi da se najvrjednija imovina raspodjeli ravnopravno između najvećih dioničara i prodajom 75% SNO-a koliko top 10 dioničara ima nastaje obveza javne ponude za preuzimanje. Puno veća šansa za prevaru malih dioničara bi bila kada bi SNHO prodavao dionice LRH. Ali, opet ponavljam to su samo moja razmišljanja koja ovise o puno pretpostavki…

Točno tako, previše pretpostavki, ako i možda. Ukoliko će Ostoja prodavati to će biti po pravoj cijeni a ne vidim zašto nekome od malih dioničara ne bi bila dobra ako će njemu biti dobra.

U slučaju prodaje, volio bi čuti stav Dalibor na ovu temu s obzirom da je jako duboko unutra. Osobno, za onoga koji misli prodati u slučaju ponude, ne vidim razliku

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

ode

mozda glupo razmisljam ali mislim da ovdje ima kratkorocni potencijal, tocnije do 23.1. Na kraju krajeva cekat ce se izglasavanja dividende od cca 43%, naravno nije u cashu ali opet. Naglasak je na kratkorocno, dugorocno bi ipak prepustio kompetentnijim kolegama da iznose misljenja. naravno nije nagovor

Koje ste Vi muštre…. U tijeku priprema za SKUPŠTINU ….,skupljanje
potpisa za Odluku o konačnoj isplati zadržane dobiti kroz dividendu…
A svi se prave mutavi…!!!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Moje mišljenje je da se ovo razdvajanje (ako prođe) radi isključivo zbog prodaje LRH-a preko SNHO. Dakle, iz SNHO-a se izdvajaju biznisi koji nemaju veze s LRH, a kupac SNHO-a dobiva LRH-a bez potrebe da se pita nešto g. Dujmića. Dakle, ove dionice koje dioničari SNHO dobivaju su samo dodatak, dok će pravi dobitak ostavriti kad se SNHO proda po cijeni koliko stavrno vrijedi LRH-a. E tu se bojim za dioničare LRH-a da ne ostanu kratkih rukava…

Ok razmišljanje!

Ono što me zanima kolika bi Vaša procjena cijene bila po kojoj bi SNHO išao na bubanj?

LEAVE THE WORLD BEHINED

Moja procjena je da Ostoja LRH ne bi dao ispod 7000 kn, a u tom slučaju vrijednost SNHO je 490 kn, ako se uzme u obzir samo udio u LRH. Dakle, moja procjena vrijednosti je između 450 i 500 kn.


Moja procjena je da Ostoja LRH ne bi dao ispod 7000 kn, a u tom slučaju vrijednost SNHO je 490 kn, ako se uzme u obzir samo udio u LRH. Dakle, moja procjena vrijednosti je između 450 i 500 kn.

Ako može još jedno pitanje,odnosno da li smatrate da ako prođe prijedlog na skupštini kolika je vjerojatnost u ovakav scenarij da se LRH proda kroz SNHO a da dioničari budu nagrađeni i kroz vrijednost porasta cijene SNHO te da dobiju udijele u LUX i PECTINATUS kao extra nagrade odnosno premiju od 43%(na sadašnju cijenu SNHO samo u udjelima)?

Ja osobno mislim: JAKO VELIKA!

LEAVE THE WORLD BEHINED

slažem se…

Vau! Doista im je stalo da ovo prođe, jeste vidjeli ovo:
Odluka uprave o podmirenju troška j.b. ovjere potpisa na punomoći za sudjelovanje na skupštini

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Bio potpisat punomoć neki dan no odvjetnik mi nije znao reći da li se prikupilo dovoljno glasova za prihvaćanje prijedloga.

Juhn Bojađijev kontrolira Vicis ali ne Pectoru, je li tako?

Nakon istresanja ostade cijelih 85komada na bidu…..koja divota od trgovanja – ali samo za odabrane….[emo_naivan]

New Report

Close