SLRS (Solaris d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SLRS (Solaris d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I ja sam razmisljao u tom smijeru ali mi nema logike (mozda grijesim) da se to knjizi u prihodima od prodaje, trebalo bi, po meni ispravak ic u smanjenje ostalih prihoda ili negdje dole u rashodima pod ostalo. Zadnje sto sam razmisljao (tamo negdje u aprilu) je da su se zaigrali s necim u 3Q16, buduci da je neki nevjerojatan skok tu bio u odnosu na 3Q15 (pogledajte, nesjecam se tocno). Ako bi u tom kvartalu skinuli tih 30mil kuna prihoda, sve ostalo odgovara i ovaj 3Q17 ima rast u odnosu na 3Q16 koji ima rast na 3Q15. Neznam sto je to revizor mogao nac u prihodima od prodaje (!) da ukine…
Negdje se proknjizilo i smanjenje odgodenih poreznih obveza buduci da je s nove godine smanjen na 18% (sto je amo rec neki plus da su ovako revalorizirali imovinu) ali, opet po meni, to nebi trebalo ic u prihode od prodaje…

U revidiranom je smanjenje odgođenih poreznih obveza u iznosu od 14,7 mil. kn prebačeno u revalorizacijske rezerve. To nije prolazilo kroz revidirani RDG. Kroz RDG prošlo je samo smanjenje revalorizacijskih rezervi od 35,2 mil. kn i odgođene porezne obveze od 7,7 mil. kn (ukupno 43 mil. kn) kao povećanje ostalih prihoda i amortizacije. U revidiranom se sve poklapa. Nerevidirani se ne može uhvatiti ni za glavu ni rep pa zbog toga mislim da im se računovodstvo pogubilo u ispravnom prikazivanju revalorizacijskih rezervi i efektu smanjenja poreza na dobit.

Inače, ovo smanjenje odgođene porezne obveze za 14,7 mil. kn je zaista za dioničare dobar efekt njihove politike pretjerane amortizacije. Sad je taj novac trajno ostao društvu umjesto da je otišao državi. Također, vjerujem da do sada još nisu platili ništa od odgođene porezne obveze, a ona se smanjuje. Zbog toga mislim da je pri izračunu EV ne treba uzimati u obzir (kao što MD rade), bar ne u punom iznosu.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Vaš link …[/url]

Mali doprinos 4Q! Nadam se održavanju što više ovakvih kongresa izvan sezone.

Zasto je ova dionica toliko nelikvidna i jos k tome joj cijena pada sto mi bas, onako laicki, nema smisla?


Zasto je ova dionica toliko nelikvidna i jos k tome joj cijena pada sto mi bas, onako laicki, nema smisla?

Ako ćeš je i ti samo gledati, ostat će nelikvidna….
Za velike rezultate treba imati hrabrosti…

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.



Zasto je ova dionica toliko nelikvidna i jos k tome joj cijena pada sto mi bas, onako laicki, nema smisla?

Ako ćeš je i ti samo gledati, ostat će nelikvidna….
Za velike rezultate treba imati hrabrosti…
[/quote]

Po meni je debelo precjenjena uzevši u obzir prikazane rezultate, njenu likvidnost na ZSE te nedostatak kvalitetne izlazne strategije.
Sama firma je kao takva dosta dobra, sviđa mi se što rade na poboljšanju kvalitete ali je za nas za dioničare katastrofa…max netransparentnost, kreativno knjigovodstvo, neisplata dividende..itd..
A šanse da većinski vlasnik to ev. proda u narednih 10 god, su minimalne budući da je mlad te da firmu vodi kao obiteljski posao gdje su baš svi u tome.

AMORTIZACIJSKI iznos solarisa je na godišnjoj razini skoro isti kao i kod plave lagune.
Dokle on misli amortizirati imovinu po tako velikim stopama.

Neka samo tako nastave dokle ima u što investirati.
Bolje u amortizaciju i investicije, nego platiti porez na dobit.
Investicije povećavaju mogućnost buduće zarade.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Zivo me zanima godisnji izvjestaj ovdje, jos uvijek stojim iza svoje teorije napisano na temi, i da cemo imat dosta bolju godinu i da podaci na MD nisu tocni. Zivi bili pa vidili 😀

I mene zanima….
Kad je rok za objavu 4Q ?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Koji je ovo majstor sta je nakon mene stavio na bid 45 komada? Bio sam u guzvi bas oko 13h pa stavio 10 komada na bid na 790 da se ne mislim hoce li mi proci.. a onda je genijalac stavio jos 45 pa je i proslo po toj cijeni? Prvi ask je bio cini mi se 45 komada po 735 kn ili tako nesto.
Bil te ubilo da si stavio 30 komada umjesto 45 pa bi islo po nizoj cijeni (760 kn) ili da si stavio bid oko 760-770 pa se malo nadbidavao a ne ovako zeznuo i mene i sebe bez potrebe?
Mislim i stavio sam samo 10 komada da ostavim vecinu drugima da se ne natjecu sa mnom.
Ovo dakle pisem za ubuduce, ako doticni nije bas znao sta radi.


Koji je ovo majstor sta je nakon mene stavio na bid 45 komada? Bio sam u guzvi bas oko 13h pa stavio 10 komada na bid na 790 da se ne mislim hoce li mi proci.. a onda je genijalac stavio jos 45 pa je i proslo po toj cijeni? Prvi ask je bio cini mi se 45 komada po 735 kn ili tako nesto.
Bil te ubilo da si stavio 30 komada umjesto 45 pa bi islo po nizoj cijeni (760 kn) ili da si stavio bid oko 760-770 pa se malo nadbidavao a ne ovako zeznuo i mene i sebe bez potrebe?
Mislim i stavio sam samo 10 komada da ostavim vecinu drugima da se ne natjecu sa mnom.
Ovo dakle pisem za ubuduce, ako doticni nije bas znao sta radi.

E moj smootko,
Bezglava burza, bezglavi investotori.

Rastimo zajedno...

SLRS izvješće standardno dobro, nema minusa, dobit kao i do sada u amortizaciji, u odnosu na branšu najjeftiniji turist.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Biti će zanimljivo danas vidjeti po koliko će ići cerpove dionice jer dvojica u top 10 kupuju, a po meni ovo nema što raditi ispod 1000kn.
Čisto fundamentalno.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

@ante909
kolega, Adris bi to vjerojatno keširao i po 2.000 kn 😊
..ali ima jedan ‘mali’ problem, NE PRODAJE SE! 😁
Očigledno niste pročitali moj post otprije par tjedana ili imate vremena čekati da čovjek dođe u ozbiljne godine pa odluči prodati business. Slično kao u HUPZ, izuzetno rijetki ‘strpljivi’ su dočekali 😆 ..jeste da su se načekali ali su bar imali neku mršavu dividendu i ‘blue chip’ dionicu koja se brzo unovči.



@ante909

kolega, Adris bi to vjerojatno keširao i po 2.000 kn 😊
..ali ima jedan 'mali' problem, NE PRODAJE SE! 😁
Očigledno niste pročitali moj post otprije par tjedana ili imate vremena čekati da čovjek dođe u ozbiljne godine pa odluči prodati business. Slično kao u HUPZ, izuzetno rijetki 'strpljivi' su dočekali 😆 ..jeste da su se načekali ali su bar imali neku mršavu dividendu i 'blue chip' dionicu koja se brzo unovči.

Kako Vi znadete da se ne prodaje! Stvari uvijek treba gledati u kontekstu cijene. Da li bi Vi kupili slrs po 500kn?
Nije li SLRS gibao od 200kn do 1200kn u svega par godina! Je li bolje imati perspektivni ddjh ili začahureni slrs? Postoji disperzija pa ja recimo uvijek volim imati ovako podcijenjenu dionicu do nekih 7-8%. Sve vam je stvar cijene. Što se tiče Hupz, svi koji su ga posjedovali zadnjih godina sada mogu fantastično zaraditi.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

New Report

Close