SLRS (Solaris d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SLRS (Solaris d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@skroznovi
lijepo objašnjeno, slažem se.


@ante909

mislim da kolega skroznovi nije rekao ništa kontra, tj. meni se čini da je upravo ta usporedba sa zaradom na HUPZ bila smisao njegovog posta.
Samo što Župan (vlasnik) nije “dovoljno star” (kao Leko iz HUPZ) da to “mora” prodati.
A da je, Adris bi to bio spreman platiti 2kkn

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.



@skroznovi

lijepo objašnjeno, slažem se.


@ante909

mislim da kolega skroznovi nije rekao ništa kontra, tj. meni se čini da je upravo ta usporedba sa zaradom na HUPZ bila smisao njegovog posta.
Samo što Župan (vlasnik) nije "dovoljno star" (kao Leko iz HUPZ) da to "mora" prodati.
A da je, Adris bi to bio spreman platiti 2kkn

Kako Vi znadete da bi adrs platio 2k? Jel imate info ili je to Vaše mišljenje?

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.




@skroznovi

lijepo objašnjeno, slažem se.


@ante909

mislim da kolega skroznovi nije rekao ništa kontra, tj. meni se čini da je upravo ta usporedba sa zaradom na HUPZ bila smisao njegovog posta.
Samo što Župan (vlasnik) nije "dovoljno star" (kao Leko iz HUPZ) da to "mora" prodati.
A da je, Adris bi to bio spreman platiti 2kkn

Kako Vi znadete da bi adrs platio 2k? Jel imate info ili je to Vaše mišljenje?
[/quote]

Ante, nitko ne dvoji da je SLRS jako vrijedan ali samo u slučaju preuzimanja ili dijeljenja dijela profita i malim dioničarima kroz dividendu. Ovo s Adrisom je čisto naklapanje, poanta je da se firma ne prodaje.
U situaciji kakva je sada vrlo je teško procijeniti vrijednost dionice SLRS za malog dioničara.
Iz moje perspektive, s obzirom na sve što sam naveo, dionica SLRS je meni ulagački totalno neinteresantna, i po 100 i po 1.000 kn.
Svima ‘in’ preporučam da razmisle koja im je izlazna strategija i da li im treba takvo nešto u portfelju.

Napisao sam da je to moja želja. Nemam nikakvih info da adris planira bilo što vezano za slrs. Jasno je meni što vi pišete i da je većinski blizu 95%, da može što hoće i kako hoće. Ovdje je meni problem mogući delist. Ja imam dobar ulaz , ne bi izgubio lovu ali bi još jedna investicijska priča otišla sa zse. Međutim premija mi je prihvatljiva za imati u portfelju par % slrs.
Ne mogu razumijeti naše uprave u dd-ima koji nemaju osjećaj za napraviti dobru investicijsku priču u kojoj njima nebi pala dlaka sa glave, a mali dioničari bi dobili svoj kolačić. Svi redom nastoje eliminirati male kao da je to prioritet i kao da bi rastom dionice njihov dio bio manji.
Jedna pozitivna objava uprave prema dioničarima napravila bi od slrs zvijezdu zse-a.
Mislim firma ti je izlistana na burzi, a imaš dojam da je u pitanju prisilni zakon. To vam je mentalitet koji korijene vuče davno u prošlost. Koji k radiš na tržištu ako ti je to glavni teret i što glumiš da si prvi otkrio koje mogućnosti pruža igra s amortizacijom.
Ne volim kad ti imponira biti prvi u selu. Što se mene tiče ne mogu mi ništa, zapravo nebitni su mi. Ali Solaris je do daljnjega u mom portfelju i ima fantastične brojke.
Ovo je meni zabava i osigurač da ne bi sijevnulo nešto bez mene, a adrs je moja investicija br.1.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Napisao sam da je to moja želja. Nemam nikakvih info da adris planira bilo što vezano za slrs. Jasno je meni što vi pišete i da je većinski blizu 95%, da može što hoće i kako hoće. Ovdje je meni problem mogući delist. Ja imam dobar ulaz , ne bi izgubio lovu ali bi još jedna investicijska priča otišla sa zse. Međutim premija mi je prihvatljiva za imati u portfelju par % slrs.
Ne mogu razumijeti naše uprave u dd-ima koji nemaju osjećaj za napraviti dobru investicijsku priču u kojoj njima nebi pala dlaka sa glave, a mali dioničari bi dobili svoj kolačić. Svi redom nastoje eliminirati male kao da je to prioritet i kao da bi rastom dionice njihov dio bio manji.
Jedna pozitivna objava uprave prema dioničarima napravila bi od slrs zvijezdu zse-a.
Mislim firma ti je izlistana na burzi, a imaš dojam da je u pitanju prisilni zakon. To vam je mentalitet koji korijene vuče davno u prošlost. Koji k radiš na tržištu ako ti je to glavni teret i što glumiš da si prvi otkrio koje mogućnosti pruža igra s amortizacijom.
Ne volim kad ti imponira biti prvi u selu. Što se mene tiče ne mogu mi ništa, zapravo nebitni su mi. Ali Solaris je do daljnjega u mom portfelju i ima fantastične brojke.
Ovo je meni zabava i osigurač da ne bi sijevnulo nešto bez mene, a adrs je moja investicija br.1.

Na ovim cijenama Slrs je izuzetno zanimljiv.
Trejdao sam ga rano u 2017 i zaradio, na vecim cijenama.
U pravu si oko tretmana na trzistu kapitala.
Ovdje bi pravi potez bio IPO novih 30% dionica, dosle bi pare za nevidjena ulaganja i dizanje kvalitete, a dionice koje ima glavni bi vrijedile preko noci duplo vise. Minimum.
Naprosto, burza je mjesto gdje se spaja SVA kupnja s prodajom. I cijena ide u nebo, ako investitori prepoznaju dobru pricu.
Ali za to glavni trebaju prepoznati da se postenje vrati mnogo vise nego sitno kokosarenje.
Pa pobogu, jel ti bolje biti sam sa sobom i vrijediti neku lovu ili biti otvoren prema trzistu, iskren i posten za duplo ili triput vise?!?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ista prica vrijedi i za Pevec.
Da odu na burzu, uz odredjen postotak free floata koji je nuzan radi javne percepcije, dobar prospekt, pricu o transparentnosti, hrvatski prodajni lanac kucanskih stvari itd. te uz angazman fondova cijena bi otisla na P/E=15-20 kao nista. Cak i u ovom cabru od trenutka. A o jacem trenutku da ne govorim.
Ubrali bi takve novce da ti mozak stane.
Za daljnja ulaganja i neke druge biznise ako treba.
Naprosto biti posten prema malima je isplativije nego biti gad.
Ne mozes im nikad toliko oteti koliko ce ti oni sami dobrovoljno dati ako pokazes dobro lice.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


U situaciji kakva je sada vrlo je teško procijeniti vrijednost dionice SLRS za malog dioničara.
Iz moje perspektive, s obzirom na sve što sam naveo, dionica SLRS je meni ulagački totalno neinteresantna, i po 100 i po 1.000 kn.
Svima 'in' preporučam da razmisle koja im je izlazna strategija i da li im treba takvo nešto u portfelju.

Svako ima svoje mišljenje pa tako i ti,
u postu prije ovog si napisao da je precjenjen a sada pišeš o nekoj izlaznoj strategiji i da li nam to treba u portfelju.

Ajmo redom, kažeš precjenjen,
samo treba pogledati koliki postotak od prihoda kod SLRS ide u amortizaciju a koliki je kod ostalih turista i sve će ti biti jasno, evo npr. kod Solarisa 33% prihoda je otišlo u amortizaciju, dok je kod ostalih turističkih kuća prosjek oko 16%, to je skoro dupla razlika, da je kod SLRS 16% otišlo u amortizaciju dobit bi mu bila oko 65 M kn. SLRS ovako puno manje poreza na dobit plaća državi.
Pogledaj druge hotele koji imaju sličan prihod kao Solaris kolika im je vrijednost, npr LRH ili HUPZ.
Pa i poznati bloger u svim tablicama redovito navodi SLRS kao najpovoljnijeg turista.

Izlazna strategija,
pa 10 dioničar ima 319 dionica, tako da govoriti o nekoj izlaznoj strategiji je smiješno, bez problema i na ovakvom mrtvilu od burze svatko može prodati 200 dionica. Ako ništa onda barem u 2-3 dana (šala).

Da li treba u portfelju.
Pa ovo je po meni uvjerljivo najpovoljniji turist i u mom portfelju je siguran kao kuća, samo što neki ljudi ne shvaćaju da ne treba stavljati sva jaja u istu košaru, pa tako i ovdje, doći će i SLRS na svoju fer vrijednost pitanje je vremena a meni se nigdje ne žuri.

Dividenda.
LRH, MAIS, PLAG, (ima ih još brdo) u zadnje 3 godine nisu davale dividendu i što su to mali dioničari dobili od njihove velike dobiti – ništa. Razlike između njih i SLRS za male dioničare nema, ni jedni ni drugi nisu dobili dividendu. Ali SLRS nije platio veliki porez na dobit.

Izvješća treba znati čitati i uspoređivati s drugim turističkim kućama, tko to zna sve mu je jasno.

SLRS je super firma i čestitam upravi na odličnim rezultatima, samo tako naprijed!

Lp




@skroznovi

lijepo objašnjeno, slažem se.


@ante909

mislim da kolega skroznovi nije rekao ništa kontra, tj. meni se čini da je upravo ta usporedba sa zaradom na HUPZ bila smisao njegovog posta.
Samo što Župan (vlasnik) nije "dovoljno star" (kao Leko iz HUPZ) da to "mora" prodati.
A da je, Adris bi to bio spreman platiti 2kkn

Kako Vi znadete da bi adrs platio 2k? Jel imate info ili je to Vaše mišljenje?
[/quote]
Nemam info o cijeni.
To je moje mišljenje na osnovu onoga što se dogodilo sa HUPZ.
Ako/kad SLRS bude na prodaju, uvjeren sam da će Adris biti zainteresiran za kupnju.
A vjerojatno ne i jedini zainteresirani…

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Vaš link …

Puno novosti za Solaris i Šibenik!

Hotel Jakov dobiva 90 novih smještajnih jedinica!
Novi paviljon hotela Ivan od 150 jedinica u 2020.g.!
Novi vodeni park!
Novi hotel Campo od 250 jedinica!
Obnova hotela Niko sa 450 jedinica do 2022.g.!

Više na stranici ugo grupe!

Sad će biti sve više ovakvih vijesti.
Svakodnevno ćemo čitati vijesti o novim ulaganjima SLRS ili ARNT ili RIVP ili ADRIS ili Andabaka sa svojim HBRL, HTCP, itd, itd…

Kako su naše hotelske kuće napravile “prvobitnu akumulaciju”, sad će sve više investirati iz svog cash flowa i rasti geometrijskom progresijom.

Onda će se promijeniti i percepcija hrvatske kao destinacije, više nećemo biti destinacija srednje klase njemaca i čeha, polako ulazimo u viši razred….

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Tk Solarisa po današnjoj cijeni 349mil kn. Nadam se da neće uskoro biti Hrvatima omiljeni
tromjesečni prosjek.
Za očekivati je da će prihodi ove godine glatko probiti 400mil. Pa ti budi pametan na ovoj burzi u ovoj državi uz ovakve uprave.

Imam dionice

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Tk Solarisa po današnjoj cijeni 349mil kn. Nadam se da neće uskoro biti Hrvatima omiljeni
tromjesečni prosjek.
Za očekivati je da će prihodi ove godine glatko probiti 400mil. Pa ti budi pametan na ovoj burzi u ovoj državi uz ovakve uprave.

Imam dionice

Slažem se, ja baš googlao da li im je jedan hotel izgorio do temelja 🙂

Vidim da se pozicija CERP-a u top 10 smanjuje iz mjeseca u mjesec, ove godine za preko 300 kom.
Jel to prodaja ili nešto drugo?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Dodjela stradalnicima Domovinskog rata. Imate odluku CERP-a na njihovoj stranici, dodjeljuju i LRH, SAPN, BLJE(?!)…

Vaš link …

Dobivam pitanja u inbox pa evo svima link. U ožujku mislim imate i odluku o dodjeli MEDORE tj. Podgore, Belja, Valamara, Vjesnika….

New Report

Close