Savjeti, mišljenja, očekivanja i preporuke za naredni dan, tjedan, mjesec, godinu

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Savjeti, mišljenja, očekivanja i preporuke za naredni dan, tjedan, mjesec, godinu

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nikome ne bih savjetovao, ali uvijek prodajem dio onoga što mi najbolje stoji u portfelju, a dokupljujem ono što najlošije stoji. Prvo ono što moram a onda ono što želim. Za kupnju nove dionice u portfelju mora biti ispunjen uvjet da je po vlastitoj procjeni na dnu cijene. Nikad ne kupujem dionice na ath.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Nikad ne kupujem dionice na ath.

Svatko ima svoju strategiju, pa tako i ti. Nije loša, ali mislim da je ponekad potrebna (barem kratoročno) promjena strategije, fleksibilnost. Neke dionice jednostavno imaju snažan uzlazni trend pa s njima treba riskirati i da si npr. kupovao ATPL na ATH zadnja 3 mjeseca (ja sam nakon glavne kupnje dva puta dokupio manje količine od one prve), gotovo uvijek bi ti se isplatilo. Zbog snažnog trenda u branši…

Apsolutno se slažem sa Strawinskym.
Ja sam kupio i ATPL i KODT nekoliko puta na ATH i lijepo zaradio.
Uostalom na navedenim dionicama si uvijek na ATH osim ako je korekcija nekog tipa.
Problem je kad kupuješ bezvezne dionice na ATH

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

fino pale u korekciji, a Fundamentalno povoljne:
VLDS -p/e 17
ELKL – p/e 13
ZVCV – p/e 15
EIG – B/V 0,75

neke od njih jako brzo idu gore!

ili jednostavno kupite ADRS, zaboravite na burzu par godina i onda sami sebi čestitate na uspješnom poslu i manirima pravog investitora

ja bih imao pitanje:

zanima me procjena forumasa koliki dio novca ce ostati na ZSE a koliki dio novca ce otici u regiju tipa LSE, BSE, SASE, MSE?
mislim da ce otprilike 10% ici van iz HR a ostalo ce kod nas. Ako je nekome ostalo ista slobodnog novca mislim da bi bilo isplativo uzeti ovaj i iduci tjedan. Nakon toga dolaze novopeceni burzovni experti puni sebe i prepuni samopouzdanja pa bi bilo dobro uzeti im malo lagano zaradjenog novca.


Nikome ne bih savjetovao, ali uvijek prodajem dio onoga što mi najbolje stoji u portfelju, a dokupljujem ono što najlošije stoji. Prvo ono što moram a onda ono što želim. Za kupnju nove dionice u portfelju mora biti ispunjen uvjet da je po vlastitoj procjeni na dnu cijene. Nikad ne kupujem dionice na ath.

Čini mi se to kao zakopavanje u loše dionice. Da sam ja to radio bio bi većinski vlasnik SPPL ili bar uz bok Galincu

Kupovati INU i samo INU kad se sliju kune od prodaje T-HT-a većina ozbiljnijih investitora ulagat će u jaku dionicu, a to je svakako INA.

Kupovati ono što je dobro : ŽITNJAK , ULJANIK PLOVIDBU i još dvadesetak firmi sa FUNDAMENTIMA , koje su usput LIKVIDNE , a da su trenutno bile pale zbog T-HT-a , a nisu nadoknadile umeđuvremenu ovaj pad.![smiley2][smiley2]

da nisam sve pare koje imam utukao u dioki kupovao bih ht
mislim da je ovo prejeftino
moji nalozi su na prodaji 500
ispod nedam pa makar popusio
i da kupujte dioki
naravno da ih imam,pa ipak radim tamo i znam poprilicno o firmi
pozdrav

danas dokupio samo ht, dioki nisam mogao PG bila u komi,
sutra dokup samo dioki

Sto mislite o ovom portfelju: -trenutno stanje: 34% DIOK, 22% HT, 18% ATPL, 17% JDPL, 9% DDJH
kada prodam ht, te novce cu vjerojatno preusmjeriti na ove ostale, dakle DIOK, ATPL, JDPL, DDJH ovisno o cijeni. mozda i EIG.

Zanima me komentar i misljenje o ovom portfelju. jel bi mozda bilo dobro prodati dio ht sad po oko 400 pa usmjerit na ove ostale, mozda ce vise rasti? Ja svoje osobno misljenje imam, no htio bih vidjeti razmisljenje cijenjenih kolega na forumu pa da usporedim sa svojim.. Hvala

OPORTUNIST, 12.10.2007. u 17:24
Sto mislite o ovom portfelju: -trenutno stanje: 34% DIOK, 22% HT, 18% ATPL, 17% JDPL, 9% DDJH
kada prodam ht, te novce cu vjerojatno preusmjeriti na ove ostale, dakle DIOK, ATPL, JDPL, DDJH ovisno o cijeni. mozda i EIG.

Kolega stud200 Vaš izbor dionica u ovom trenutku je dobar. Što se tiče perspektive budućeg ulaganja , na Vašem mjestu , a s mojim skromnim znanje više bi se fokusirao na DIOK i DDJH , zbog velikog potencijala i sigurnosti( na duži rok), dok su brodari više skloni oscilacijama ( radi omjera tonaža/teret, koji uvjetuju cijenu vozarina).


Sto mislite o ovom portfelju: -trenutno stanje: 34% DIOK, 22% HT, 18% ATPL, 17% JDPL, 9% DDJH kada prodam ht, te novce cu vjerojatno preusmjeriti na ove ostale, dakle DIOK, ATPL, JDPL, DDJH ovisno o cijeni. mozda i EIG. Zanima me komentar i misljenje o ovom portfelju. jel bi mozda bilo dobro prodati dio ht sad po oko 400 pa usmjerit na ove ostale, mozda ce vise rasti? Ja svoje osobno misljenje imam, no htio bih vidjeti razmisljenje cijenjenih kolega na forumu pa da usporedim sa svojim.. Hvala

Kad pitate brokera za savjet nece vam ga dati, i reci ce: ako dam dobar savjet nemam nista od toga, a ako dam los savjet neko ce me upucat. Ja bi recimo sve 4 prodao i kupio ht za 390, al morate odluciti sami.

Premješteno iz teme: [color=blue]Gdje sa 100.000 kn? [/color]


Pozdrav, Htio bih uložiti 100.000 kn u dionice, ali sve bih u isti sektor, možda brodare ili građevinu ili nešto treće. Može li mi tko dati prijedlog, koliko i gdje? Nisam iskusan, ali rizik podnosim jako dobro :-). Dakle, šta biste vi napravili u mojoj koži?!? Zahvaljujem.

Suricata suricatta

New Report

Close