Savjeti, mišljenja, očekivanja i preporuke za naredni dan, tjedan, mjesec, godinu

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Savjeti, mišljenja, očekivanja i preporuke za naredni dan, tjedan, mjesec, godinu

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ajmo ispocetka. Jel ti pricas o dokapitalizaciji ili privatizaciji? Ako je dokapitalizacija od kud ti ta ideja?

Opet ja ne vidim šato pišem. Umor me savlada, analizirajući puno stvari odjednom. Radi se o privatizaciji. Da, zašto nitko ne priča o toj temi i objasni da je i to jedan od dobrih razloga kupovine ove dionice i njenog rasta u slijedećem razdoblju. Naravno pored svih ostalih razloga koji su navedeni.

Moje misljenje je (vjerujem usamljeno) da ce drzavni dio JDPL-a (pogotovo ako HDZ napokon sastavi vladu) zavrsiti u nekom ZIF-u. Toliko o privatizaciji.
Po meni to uopce nije ni lose. Stovise.
[cool][cool][cool]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!


Moje misljenje je (vjerujem usamljeno) da ce drzavni dio JDPL-a (pogotovo ako HDZ napokon sastavi vladu) zavrsiti u nekom ZIF-u. Toliko o privatizaciji. Po meni to uopce nije ni lose. Stovise. [cool][cool][cool]

Zašto?

Jucer je Sprajc na dnevniku govorio o forumima i kako se ocekuje da ce u ponedjeljak trziste rasti jer se fond manageri i brokeri vracaju sa skijanja. Mozda bas zato nece??

Cini mi se da su abacusovci bili na skijanju jer su mi se nalozi dizali dosta sporije prosli tjedan. [lol] [lol]

Iako, svi su fondovi godinu zapoceli u crvenom sto ne da bi moglo dovesti do pesimizma nego defetizma a iz toga bi se bilo dosta tesko vaditi van te bi im se moglo obiti o glavu. [undecid][undecid]

skype - ivek1234

Ja stvarno ne mogu vjerovat da mi još uvijek čekamo da se netko vrati sa skijanja?! Kakve su to gluposti? Oni će počet kupovat kad oni to odluče a ne kad se vrate sa skijanja, pa šta sad u fondovima nema nikoga pa nema kupovanja?

Po meni, u ponedjeljak se ništa značajno neće dogoditi, možda čak ni u utorak, ne znam ni za cijeli tjedan. Da sam ja fond manager, tako bih se igrao s ulagačima i onda bih se s par naloga vratio kao “opštenarodni” spasitelj! Oni ne kupuju ne zato jer skijaju i sanjkaju, nego zato jer to ne žele!
A mislim da su i sami suzdržani i čekaju šta će se dogoditi na svjetskim tržištima (gdje nemaju utjecaja i mogućnosti manipulacije, a svjetska tržišta itekako utječu na naše) analiziraju, prave projekcije, rade u puno više nego što mislite!

A ono u Dnevniku je za zabranit Šprajcu da ikad više išta radi na televiziji, koja je svrha te vijesti? Jel to uopće bila vijest, gdje je tu informiranje gledatelja, što smo naučili? Jel to njegovo bio rezultat istraživačkog novinarstva možda? Užas! Pa zar na vijesti o Dalekovodu prije par mjeseci nismo ništa naučili? Ili kad je izašao izuzetan FI za VIRO? Moje pravilo je da kad čujem tako dobru vijest o bilo kojoj dionici, odmah sutradan na krilima euforične kupnje što bolje prodam! Jer se bezbroj puta dosad vidjelo da je taj dan vrhunac cijene i da će nakon toga lagano padati.

Nego još malo o svrsi te vijesti, jako dobro napravljena reklama fondovima! Vratite se, oj Vi veliki i moćni fond manageri, Vi ste naši spasitelji, željno Vas iščekujemo, nemojte se samo ozlijediti na skijanju jer će nam kompletno tržište otići u sto PM… I što će prosječni hrvatski građanin s viškom para nego ga dati njima na upravljanje kad su već tako jaki i moćni? A trenutno crvenilo fondova će im ionako biti prezentirano kao pravi trenutak za kupnju! Bila je velika korekcija krajem prošle godine i nakon nje (ako ovo vrijeme uopće i je nakon) su fondovi strašno oštećeni, ubila ih je korekcija, pred raspadom su, vidi se po njihovoj imovini koliko ih je sve to strašno pogodilo!

I nemojte misliti da skijanje i sanjkanje ima ikakve veze s time, da na kraju vi ne biste bili nasanjkani…

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Misko, Sprajc samo CITA vijesti, a “formira” i pise ih netko sasvim drugi.

Kada cijene većine dionica, na jednom uređenom tržištu kapitala, krenu prema dolje nemojte tražiti uzroke tome, nećete ih naći. Više ih je i dobro su skriveni. Ukoliko, neke od njih prepoznate i kojim slučajem nađete beskorisno vam je to.
Nemojte misliti da otklanjajući uzroke tog fenomena možete, preko noći, promijeniti tok tržišta ili barem zaustaviti pad cijena. Pad će se sam zaustaviti, ali tek onda kada se uspostavi nova ravnoteža izmjeđu ponude i potražnje.
Svi ti uzroci, koji su doveli do pada tržišta, jednim imenom mogu se nazvati: SPLET NEPOVOLJNIH OKOLNOSTI. Do porasta tržišta dolazi kada imamo SPLET POVOLJNIH OKOLNOSTI.
Zato i kažem, da otklanjajući uzroke koji su doveli do pada tržišta mi nećemo okrenuti smjer tržišta, jer tako nećemo stvoriti SPLET POVOLJNIH OKOLNOSTI, a bez tog spleta nema ni značajnijeg rasta tržišta.
Svaki namjeran pokušaj dizanja tržišta u trenutku djelovanja SPLETA NEPOVOLJNIH OKOLNOSTI bacanje je novca ili grubo rečeno silovanje tržišta.
zimzelen, 21.02.2008.

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

Drugovi i drugarice,
Zašto smo se mi svih ovih godina borili? Od 2.000 godine, pa skoro do danas, imali smo revoluciju na burzi, kroz taj mukotrpni period žestoko smo se borili, postigli smo ono što nitko ni na jednoj burzi nije uspio u tako kratkom periodu. Digli smo sve papire visoko do neba. Pitam ja vas gdje su još papiri tako visoko letjeli? Nisu ni cigani kod Kusturice tako visoko letjeli. Naši su letjeli krilo uz krilo orlovima i sokolima, ali sokol ih nije volio. Sve tekovine naše burzovne revolucije nestadoše takorekuć preko noći. Zašto ? Zato što ste spavali, drugovi i drugarice, a neprijatelj nije. Drugovi i drugarice, neprijatelj nikada ne spava, ako vam se prispavalo, jer ste bili opijeni tekovinama naše burzovne revolucije,a tko nije, trebali ste onda barem sve papire selotejpom uvezati, pa makar nas poslije tjerali do haga zbog tog jebenog selotejpa. Trebalo je sačuvati vrijednosne papire, a ne od vrijednosnih praviti bezvrijedne. Čak su nas i mirovinci potukli, ispade da su penzići pametniji i vitalniji od nas mladih. I što nam je sad činiti, sad kad smo od burze napravili Kosovo? Moramo priznati Kosovo. Eto što nam je činiti. Inače, odoše nam papiri u reciklažu.
[thumbsup]
___________________________
zimzelen, 03.03.2008.

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

Suricata suricatta

Premješteno iz teme: [color=blue]Bid/Ask – što planiramo sutra?[/color]

Po starom dobrom običaju, ja ću prvi.
Sutra se planiram ugnijezdit na asku na ERNT, ovisno o objavljenim rezultatima i visini dividende.
Pokušat ću dokupit DIOK s friškim cashom koji je danas stigao.
Ako uspijem skresati dio portfelja u ERNT, razmislit ću o dokupu/kupnji ATPL, PODR, TISK i PDBA.
Eto, najiskrenije.

hate red

Premješteno iz teme: [color=blue]Bid/Ask – što planiramo sutra?[/color]

Zaboravih napomenuti:
ako CROBEX opet zaroni u dubine crvene, odgađam sve do daljnjeg.

hate red

Premješteno iz teme: [color=blue]Bid/Ask – što planiramo sutra?[/color]

ne kupujem nista i ne prodajem nista vec neko vrijeme [cry]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Premješteno iz teme: [color=blue]Bid/Ask – što planiramo sutra?[/color]

ne znam što reći, 30% sam u minusu, što u tom slučaju napraviti, ne isplati mi se ni iz fondova izvlačiti novac jer su i oni u banani..
vidjet ćemo što nosi sutra…

Tko hoće, može..

Premješteno iz teme: [color=blue]Bid/Ask – što planiramo sutra?[/color]

Ja ću sutra još pokušati prodati ove s kojima sa u plusu, a ove s kojima sam u minusu -držim!!
[bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Premješteno iz teme: [color=blue]Bid/Ask – što planiramo sutra?[/color]

Može li netko mi dati malo moralne podrške za thnk-a jer sam u istoj do grla,tri puta sam shortao ulaz.Sada,imam još nekakvu lovu za najcrnje dane-što napraviti -ponovno u dokup ili prebaciti se na drugu dionicu………….molim samo pozitivne sugestije bez crnjaka [undecid]

New Report

Close