SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



SAMA ČINJENICA DA UDIO UOPĆE NE KNJIŽE KAO IMOVINU NEGO pazi sad kao potraživanje, TI GOVORI Što oni misle o tome

oni to žele prodati ali ne za 0 kn jer ionako su već tu gadno štetovali

Ajde ne lupetaj. Pogledaj Bilancu.
Udio je na poziciji u Bilanci gdje i mora biti :
7. Ulaganja u vrijednosne papire

Ovo je po meni ionako beznačajna vijest za dioničare, fokus bi svakom dioničaru trebao biti na rezultatima koje firma ostvaruje danas, odnosno na rezultatima koje je sposobna ostvarivati na dulji rok.
Uz novu Upravu vjerujem da će se i kvaliteta upravljanja dići na novu razinu.

Po broju reakcija na ovu vijest se samo lijepo vidi da je puno špekulanata ušlo u zadnje vrijeme u dionicu i sad su nervozni jer ne raste svaki dan.
Pozicije su ovdje polovljene, dugoročno održiva vrijednost postoji, a dinamika daljnjeg rasta ovisi isključivo o rezultatima koji će se objavljivati u narednom periodu.
U slijedeća 3-4 mjeseca imati ćemo puno novih brojkica za analizu, a ove godine ćemo se neki od nas vidjeti i na Skupštini i nakon iste imati i dosta jasniju sliku kuda i kako dalje 🙂
[/quote]

koje izvjesce ti gledas. u rev kons u fin imovini oni nemaju ništa što im aveze s agrokorom – stre 50

tu oni kniže potraživanja po mjenicama baš tako – među potraživanjima str 96

21. OSTALA KRATKOTRAJNA POTRAŽIVANJA
31.12.2018. 31.12.2017.
Potraživanja za mjenice 123.589 124.100
Vrijednosna usklađenja (48.315) –
financijske imovine (mjenice)

i to je upravo to – otpis 58 milja kn i svođenje na neku fer vrijednost – str 38

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...




SAMA ČINJENICA DA UDIO UOPĆE NE KNJIŽE KAO IMOVINU NEGO pazi sad kao potraživanje, TI GOVORI Što oni misle o tome

oni to žele prodati ali ne za 0 kn jer ionako su već tu gadno štetovali

Ajde ne lupetaj. Pogledaj Bilancu.
Udio je na poziciji u Bilanci gdje i mora biti :
7. Ulaganja u vrijednosne papire

Ovo je po meni ionako beznačajna vijest za dioničare, fokus bi svakom dioničaru trebao biti na rezultatima koje firma ostvaruje danas, odnosno na rezultatima koje je sposobna ostvarivati na dulji rok.
Uz novu Upravu vjerujem da će se i kvaliteta upravljanja dići na novu razinu.

Po broju reakcija na ovu vijest se samo lijepo vidi da je puno špekulanata ušlo u zadnje vrijeme u dionicu i sad su nervozni jer ne raste svaki dan.
Pozicije su ovdje polovljene, dugoročno održiva vrijednost postoji, a dinamika daljnjeg rasta ovisi isključivo o rezultatima koji će se objavljivati u narednom periodu.
U slijedeća 3-4 mjeseca imati ćemo puno novih brojkica za analizu, a ove godine ćemo se neki od nas vidjeti i na Skupštini i nakon iste imati i dosta jasniju sliku kuda i kako dalje 🙂
[/quote]

koje izvjesce ti gledas. u rev kons u fin imovini oni nemaju ništa što im aveze s agrokorom – stre 50

tu oni kniže potraživanja po mjenicama baš tako – među potraživanjima str 96

21. OSTALA KRATKOTRAJNA POTRAŽIVANJA
31.12.2018. 31.12.2017.
Potraživanja za mjenice 123.589 124.100
Vrijednosna usklađenja (48.315) –
financijske imovine (mjenice)

i to je upravo to – otpis 58 milja kn i svođenje na neku fer vrijednost – str 38

[/quote]

Tada je to još bilo potraživanje jer im je očito to tako revizor predlozio, a nagodba nije bila pravomoćna i rješenje izvrsno. Od izvješća za 2018 godinu je prošlo dosta vremena, pa se i vođenje u knjigama promijenilo.


koje izvjesce ti gledas. u rev kons u fin imovini oni nemaju ništa što im aveze s agrokorom – stre 50

tu oni kniže potraživanja po mjenicama baš tako – među potraživanjima str 96

21. OSTALA KRATKOTRAJNA POTRAŽIVANJA
31.12.2018. 31.12.2017.
Potraživanja za mjenice 123.589 124.100
Vrijednosna usklađenja (48.315) –
financijske imovine (mjenice)

i to je upravo to – otpis 58 milja kn i svođenje na neku fer vrijednost – str 38

Sa 31.12.2018. nisu imali udjele u Fortenova grupi nego potraživanje prema Agrokoru.
Nagodba i knjiženje udjela je išlo u 2019. godini. Pogledaj izvješća iz 2019.

izgleda da su ipak prodali svoj dio sad pitanje po kojoj premiji bilo bi u redu da su rekli po kojoj cijeni

Saponia d.d.prodala je kompletenovih instrumenata, izdavatelja tvrtke Fortenova Group TopCo B.V., koji nose oko 0,6posto glasačkih prava na skupštini izdavatelja. Riječ je o vrijednosnim papirima kojima se trguje na sekundarnom financijskom tržištu.

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/6RFZrY53gxGbhHrt6Z4YAA==.pdf

Ignore : renči

Odlicno! Ta prica je pociscena!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Tko me ono sve napadao neki dan, kada sam rekao da postoji dobra mogucnost da su prodali udjele u Fortenovi? Slobodno se javite, ne treba vas biti sram.

Kružile su glasine, a sada je stigla potvrda: PPD kupio 6,4 posto Fortenova grupe


Pa ak su možda prodali svoj dio u Agrokoru to bi mogel biti izvanredni prihod od cca 100 kn po dionici Saponije, to još ne znamo, biti će vjerovatno objava tko je prodao.
Prije ili poslije će i Saponija prodati taj svoj udio.


Za koliko su prodali bumo vidjeli. U svakom slučaju, dobro da su završili tu priču.

Naravno da je dobro. Kao što sam rekao nekidan.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.


Tko me ono sve napadao neki dan, kada sam rekao da postoji dobra mogucnost da su prodali udjele u Fortenovi? Slobodno se javite, ne treba vas biti sram.

Novi, baš sam htio napisati nešto o tome
A mogli bi mnogi nešto naučiti od vašeg pisanja, osobito na temi ZABA
čitamo se!

Kakva spektakularna reakcija tržišta…….skoro kao da su Kraft Foods kupilì……

I meni se čini da je preblaga reakcija. Osim pozitivnog utjecaja na dobit, taj će novac biti vjerojatno usmjeren u vraćanje duga pa je korist dvostruka

@kadija
Još cemo vidjeti kakav ce imati utjecaj na RDG, mozda bude i gubitak…pretpostavljam da je prodano po nabavnoj cijeni…najvaznije je da je para sjela i da nema vise Agrokora…mozda bude i divka?

Rastimo zajedno...

Parice, kako misliš po nabavnoj cijeni? Koja je nabavna cijena?


Parice, kako misliš po nabavnoj cijeni? Koja je nabavna cijena?

Na nabavnu vjerovatno misli na knjizenu pa prema tome mislim da nece utjecat na rdig

Ignore : renči

@Status
Da. Nadam se da ce u izvjescu pisat iznos, bas me zanima koliko se trenitno vrednuje Fortenova..

Rastimo zajedno...

New Report

Close