SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nikako da doznam kome su to dana tako velika jamstva Saponije. Jel ima netko taj podatak uopće?

Idi na skupštinu pa tamo pitaj.

https://www.brodomerkur.hr › clients
tromjesečno financijsko izvješće – Brodomerkur

Ako i jamči za Brodomerkur, situacija uopće nije dramatična, padaju im i kratkoročne i dugoročne obveze i to jako…

Ne jamči za Brodomerkur.

Evo kako izgleda graf konkurencije P&G.
Po istoj valuaciji Saponija bi imala elvivalent 4400kn.
A ona na stidljivih 300kn.


Ne jamči za Brodomerkur.

O cem ti pricas?, sve pozajmnice su upucene prema Brodomerkuru i osiguranje su Brodomerkurovim nekretninama…


Evo kako izgleda graf konkurencije P&G.
Po istoj valuaciji Saponija bi imala elvivalent 4400kn.
A ona na stidljivih 300kn.

totalno dvije iste kompanije za usporedbu

Daj Oreskovic prestani spamati temu.

Pozajmice prema Brodomerkuru su osigurane projektnim nekretninama i tih ima 50-tak milijuna kuna koje dospjevaju ovisno o pozajmici do 2025. godine. Drugo su jamstva koje matice izdaje za firme kojima je vlasnica. To su generalna i specifična jamstva… ako on ne plati, platit će netko drugi iz sustava.

Dođite lijepo na skupštinu pa se uputite. Sve to vise manje navedeno je u financijskim izvjescima, al ne do u detalje.

Kao da je lako doci na skupstinu i uputiti se?
Treba “samo” 1000 dionica imati.
Vrag je u detaljima.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Mepas će na kraju ove godine u svim svojim podružnicama imati FI bez ikakvih kostura. Brodomerkur je otpisao cca 150 mil.kn očito nenaplativih potraživanja prema ps immo, prodao je vladi rh upravnu zgradu za 105 mil.kn i sad je to realno stanje Brodomerkura. Saponia je udio u fortenovoj sa 120 mil.kn svela, po meni konzervativno, na 60 mil.kn. Kandit ubire plodove investicija u novu proizvodnu liniju te je sada i medijski najaktivniji igrač. Malo mi je vlasnicik čudan, po meni jako obuzdava svoj ego. Svako malo izlaze liste najbogatijih Hrvata i tu on, s obzirom na trenutnu cijenu dionice nisko kotira (9. mjesto cca 240 mil.kn). Realno je, po meni bližr grupi hr milijardera da se realno valoriziraju njegove kompanije.



Ne jamči za Brodomerkur.

O cem ti pricas?, sve pozajmnice su upucene prema Brodomerkuru i osiguranje su Brodomerkurovim nekretninama…
[/quote]
Opet lupetas, prvo si spamao temu i plasio ljude s velikim padom prihoda, kad sam ti na prosloj strani pokazao da su prihodi u zadnjih 5 godina unutar 5% i da jako ovise o akcijama i reklamama, sad lupas nebuloze o nekim jamstvima, smijesan si…

A komarci u Osijeku, koliki je to problem za ovu dionicu, bas me zanima tvoje misljenje vezano na komarce i Saponiu…

Lp

@filip70

Pa nije ti ovo sekta da nema drugih misljenja….i ne lupetam i ne spamam…..drago mi je da si pozitivan

inace znas ko je financirao gazdine nekretninske pohvate u rodnoj grudi?, i to isto spama i luptam….

Ok kompanija, podcjenjena, al nista posebno ni u jednom segmentu….tu Vas sve male sa 20-30k pozicijom moze jedino addiko spasiti

@oreskovic

Opet lupetas, navedi brojeve, o kojem se iznosu radi i izvor a ne lupetat bezvezarije…

Ako je po tebi Saponia nista posebno, daj mi navedi neku dionicu (bar tri) na ZSE koje su podcjenjenije od Saponie pa da vidimo tvoje veliko znanje…nebi ti to trebalo biti problem buduci da SAPN po tebi nije nista posebno.

Smijesno je da stalno nesto negativno drukas po Saponiji a kad treba navest par podcjenjenijih dionica od Saponije, maca popapala jezik, i znam da opet neces odgovoriti na moje jednostavno pitanje,ali eto daj mi navedi neku podcjenjeniju dionicu na ZSE?

Lp

1. Auhr
2. HT
3. Lrhc

maca popapala jezik:), dobar si….nego nemoj se nervirat, nego pojedi Kandit, vrhunska je to cokolada, malo cukra


1. Auhr
2. HT
3. Lrhc

maca popapala jezik:), dobar si….nego nemoj se nervirat, nego pojedi Kandit, vrhunska je to cokolada, malo cukra

To su te na kojima si otpočetka godine zaradio 10%?

LRHC je preskupa

New Report

Close