Razotkrivamo portfelje

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Razotkrivamo portfelje

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ha realno što je milja kuna? Prodaš djedovu kućicu na moru i to ti je milja. Mi smo narod prepun bogatih pojedinaca ali i onih koji nemaju ni za biber nažalost.

使用を信頼し、あなた自身の能力の



jel ovo vrijedi ? 🙂


Oba kriva izbora. Izadjite dok se moze
[/quote]

19.10.2016.
DLKV = 15,16kn (rast 16%)
INGR = 3,06kn (rast 24%)

Nadam se da ste poslušali prognostičara prognostika 🙂


Ha realno što je milja kuna? Prodaš djedovu kućicu na moru i to ti je milja. Mi smo narod prepun bogatih pojedinaca ali i onih koji nemaju ni za biber nažalost.

nije to baš tako. žene skoro pa uvijek imaju za biber.

who dares, wins

razotkrivamo, nego što! 😉

evo gledam malo mojeg omiljenog razotkrivača drevila pa vidim da iako nemam mnoge koje on ima, ipak nam portfelji izgledaju prilično slično.

HIMR-R-A 12,78
RIVP-R-A 12,37
ADRS-P-A 12,05
KODT-P-A 10,22
ADPL-R-A 9,14
LRH-R-A 8,29
ATPL-R-A 7,47
ATGR-R-A 7,20
HUPZ-R-A 5,50
HT-R-A 5,07
KOTR-P-A 4,39
JDOS-R-A 4,15

1) sastav portfelja:
7,3% rivp
7,6% mdka
7,0% ledo
6,3% hupz
6,7% atgr
6,1% tuho
6,8% plag
6,0% ilra
6,0% kodt
5,7% mais
5,1% sapn
5,2% hbrl
4,8% jnaf
4,2% podr
4,3% jdgt
3,7% atln
4,0% koei
1,9% ckml
1,3% cash
2) promjene u sastavu portfelja: pokratio koei i jdgt, luzere zadnjeg fi u portfelju, ulazim u ckml, kracenje vise zadovoljavanje bihejvioralnog ogranicenja nego racionalna potreba.
3) promjene u vrijednosti portfelja: sa listopadskog vrha od 25% pao na 20,4% prinosa u ovoj godini. Ukupni zarada na svaku postepeno ulozenu kunu od 2008. je 81%.

težinski prosjeci portfelja:
P/E 13
EV/EBITDA 8,3
ROE 11,3
pri čemu 83% dionica u portfelju ima jasan trend porasta čiste dobiti.

fi q3 je bitno više od korekcije (istopilo se oko 5% od ath 25% ovogodišnjeg porasta što znači 4% ath vrijednosti portfelja) utjecalo na “popravak” P/E, pa je on otišao s 15 na 13. Kada ne bi bilo daljnje korekcije portfelja do nove godine, sadašnje stanje bi otvorilo prostor rasta do fer vrijednosti za koju se sidrim od 15%, i godišnji potencijal prirasta vrijednosti na cijenu iz stvorene nove vrijednosti u poduzecu od 7,6%, dok mi je potencijal rasta od fer vrijednosti do vrijednosti u vrhu mjehura potpuno neproničan. Dakle, kada to sve zbrojim, rast portfelja u idućoj godini od 20% ne bi me trebao iznenaditi, ali za mene je sve preko 10% vrlo zadovoljavajuće.

Od početka 2012. prosječan godišnji rast porfelja je 19,7%, što zahvaljujući čudu složenog kamatnog računa daje do sada 244% od početnih 100%, pri čemu je stvarno stanje razvodnjeno za doinvestiranje.

Da li bih trebao biti razočaran jer ove godine konačno me crobex prati u stopu. Ne! Trebao bih biti prezadovoljan ako mi je ovo loša godina, pa umjesto da me u njoj tržišni prosjek tuče, on me je samo sustigao.

Za one sporijeg shvacanja: to sto imam puno dionica ne znaci da sam slozio indeksnu kosaricu, očito nisam, vec da sam disperzirao rizik jer ne znam sudbinu iza ugla pojedine dionice i poduzeca zbog (po 100. put): a) ogranicenja mog osobnog neznanja, b) nemogucnosti bilo kome da dodje do svake sadasnje informacije, c) zbog mogucih iznenadnih dogadjaja za koje informacije sada ne postoje. Ja znam da nisam Buffett, vi?


težinski prosjeci portfelja:
P/E 13
EV/EBITDA 8,3
ROE 11,3
pri čemu 83% dionica u portfelju ima jasan trend porasta čiste dobiti.

fi q3 je bitno više od korekcije (istopilo se oko 5% od ath 25% ovogodišnjeg porasta što znači 4% ath vrijednosti portfelja) utjecalo na "popravak" P/E, pa je on otišao s 15 na 13. Kada ne bi bilo daljnje korekcije portfelja do nove godine, sadašnje stanje bi otvorilo prostor rasta do fer vrijednosti za koju se sidrim od 15%, i godišnji potencijal prirasta vrijednosti na cijenu iz stvorene nove vrijednosti u poduzecu od 7,6%, dok mi je potencijal rasta od fer vrijednosti do vrijednosti u vrhu mjehura potpuno neproničan. Dakle, kada to sve zbrojim, rast portfelja u idućoj godini od 20% ne bi me trebao iznenaditi, ali za mene je sve preko 10% vrlo zadovoljavajuće.

Od početka 2012. prosječan godišnji rast porfelja je 19,7%, što zahvaljujući čudu složenog kamatnog računa daje do sada 244% od početnih 100%, pri čemu je stvarno stanje razvodnjeno za doinvestiranje.

Da li bih trebao biti razočaran jer ove godine konačno me crobex prati u stopu. Ne! Trebao bih biti prezadovoljan ako mi je ovo loša godina, pa umjesto da me u njoj tržišni prosjek tuče, on me je samo sustigao.

Za one sporijeg shvacanja: to sto imam puno dionica ne znaci da sam slozio indeksnu kosaricu, očito nisam, vec da sam disperzirao rizik jer ne znam sudbinu iza ugla pojedine dionice i poduzeca zbog (po 100. put): a) ogranicenja mog osobnog neznanja, b) nemogucnosti bilo kome da dodje do svake sadasnje informacije, c) zbog mogucih iznenadnih dogadjaja za koje informacije sada ne postoje. Ja znam da nisam Buffett, vi?

Kolega drveli, moj naklon za elaboraciju, za ulagačku tehniku i na kraju krajeva portfelj.

Da Vas je recimo neko od forumaša pratio oko ulaganja mogo je imati vrlo lijepi prinos.

Moram se pohvaliti da i moj portfelj nije loš, gledajući prinose.
Kad radim usporedbu od Vas sma skloniji većem riziku, bržim rješavanjima pozicija..a to potkrjepljujem
…_: rast prinosa ostvario sam na nekim perjanicama poput DDJH, PROFICIJA, BADELA, ATLN, OPTIMI…

Naravno tu je i ZVZD, ADRS, RIVIJERA, PODR, ATPL….

PS Vjerujem da ćemo svi ovu godinu završiti sa visokim dvoznamenkastim plusom….. naravno treba oduzeti i plaćanje poreza i prireza…..MP3

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


težinski prosjeci portfelja:
P/E 13
EV/EBITDA 8,3
ROE 11,3


Kako računaš parametre za portfelj? Jel zborjiš sve P/E pa podjeliš s brojem dionica ili računaš za svaki ovisno koliki je udio u portfelju. Npr. P/E RIVP-a je X i on pridonosi 7,3% P/E portfelja?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Mislim da od svega što je poštovani kolega drevil ovdje napisao, najviše koristi i ja imam od ‘kraćenja’ dionica koje, po mom sudu i sudu ulag. zajednice, nisu odradile prema očekivanjima; ne izlazim skroz ali dobro skratim poziciju, tako od kvartala do kvartala.. cijene na burzi obično prate trend prihoda i zarade, pa se cijena shodno tome korigira
I onda kad prema novim obavijestima vidim da se situacija popravlja, dokupljujem
Naravno, neke dionice brzo reagiraju promjenom cijene, neke su tromije… ali stvar pali – bez favorita i bez pristranosti: tko ne zadovoljava, krati odmah i bez milosti!



težinski prosjeci portfelja:
P/E 13
EV/EBITDA 8,3
ROE 11,3

Kako računaš parametre za portfelj? Jel zborjiš sve P/E pa podjeliš s brojem dionica ili računaš za svaki ovisno koliki je udio u portfelju. Npr. P/E RIVP-a je X i on pridonosi 7,3% P/E portfelja?
[/quote]

težinski, dakle koliko cega ima toliko utjece: suma svih produkata udio neke dionice u portfelju (sve zajedno daju 1) puta npr. P/E te dionice


Mislim da od svega što je poštovani kolega drevil ovdje napisao, najviše koristi i ja imam od 'kraćenja' dionica koje, po mom sudu i sudu ulag. zajednice, nisu odradile prema očekivanjima; ne izlazim skroz ali dobro skratim poziciju, tako od kvartala do kvartala.. cijene na burzi obično prate trend prihoda i zarade, pa se cijena shodno tome korigira
I onda kad prema novim obavijestima vidim da se situacija popravlja, dokupljujem
Naravno, neke dionice brzo reagiraju promjenom cijene, neke su tromije… ali stvar pali – bez favorita i bez pristranosti: tko ne zadovoljava, krati odmah i bez milosti!

He a ja baš kontra napravio na atpl, po rezultatima je trebao maknuti i sloziti u bolje i sigurnije, a iz inata jer nema logike da je cijena toliko podcijenjena podebljao posteno naustrb ovih koje su mi ok i nemaju veliki potencijal,, na kraju se pokazalo kao pun pogodak, jest riskantno al hbga, tko ne riskira, ne profitira 🙂

Prodao nedavno KODT tako da mi je sada portfelj sastavljen od samo 4 dionice:
MDKA
ADPL
ERNT
ATGR

8,0% rivp
7,6% mdka
6,4% ledo
6,5% hupz
6,2% atgr
6,5% plag
5,6% ilra
6,0% tuho
5,5% kodt
5,4% mais
5,4% sapn
5,0% hbrl
5,1% jnaf
4,1% podr
4,1% jdgt
3,5% atln
3,9% koei
2,5% arnt
2,7% ckml
0,1% cash

za sada nista za napustiti ili kratiti,
ulazim u arnt,
u ovoj godini portfelj, gledam sada u 15 40 10.1. vec na 2,0% plusa, wtf!?


8,0% rivp
7,6% mdka
6,4% ledo
6,5% hupz
6,2% atgr
6,5% plag
5,6% ilra
6,0% tuho
5,5% kodt
5,4% mais
5,4% sapn
5,0% hbrl
5,1% jnaf
4,1% podr
4,1% jdgt
3,5% atln
3,9% koei
2,5% arnt
2,7% ckml
0,1% cash

za sada nista za napustiti ili kratiti,
ulazim u arnt,
u ovoj godini portfelj, gledam sada u 15 40 10.1. vec na 2,0% plusa, wtf!?

Dobar portfelj, za poželjeti.
Ali, bez građevine ?
I brodara?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.



8,0% rivp
7,6% mdka
6,4% ledo
6,5% hupz
6,2% atgr
6,5% plag
5,6% ilra
6,0% tuho
5,5% kodt
5,4% mais
5,4% sapn
5,0% hbrl
5,1% jnaf
4,1% podr
4,1% jdgt
3,5% atln
3,9% koei
2,5% arnt
2,7% ckml
0,1% cash

za sada nista za napustiti ili kratiti,
ulazim u arnt,
u ovoj godini portfelj, gledam sada u 15 40 10.1. vec na 2,0% plusa, wtf!?

Dobar portfelj, za poželjeti.
Ali, bez građevine ?
I brodara?
[/quote]
9 turista + podr/koei/jdgt/jnaf/sapn/kodt/atgr/ledo/mdka
ali bez adrisa

New Report

Close