PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nije stvar u tome od koga se nabavlja plin. Cijena plina je jako pala na trzistima i to nema veze sa suvlasnicima. Cijena plina je vezana za CEGH index i ako je on visok, ni suvlasnici ne mogu to kompenzirati.
Jednostavno, posrecilo im se da je cijena plina JAKO pala i uz malo bolju organizaciju posla imaju odlican vjetar u leđa za bolje poslovanje.

Vidim da se dosta pozivaš na trenutne cijene plina. Ti misliš da oni kupuju plin na spot tržištu?



Ministar je rekao da država neće prodavati svoj udjel dok cijena
ne dođe do 100kn…

imate li link za ovo ili je to rekla-kazala?
[/quote]

Prošli tjedan je bio gost u dnevniku na hrt1 (mislim utorak ili srijeda u 19h), imate
na svim portalima i na HRTi snimku…To je onda kada je izjavio da je trenutna cijena
PTKM oko 60 kn…voditeljica ga je pitala što sa privatizacijom PTKM…pa je u drugoj
rečenici rekao da će država prodavati svoj udjel tek kada cijena dođe na 100 kn…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Izjavio u dnevniku
https://vijesti.hrt.hr/533441/horvat-za-hrt-kljucne-odluke-za-3-maj-na-sjednici-vlade-228

Evo ovdje je izjavio to za 100 kuna, hvala kolega @narko:

“U trenutku kada smo zaključili privatizacijski ciklus vrijednost dionice bila je 10 kuna. Danas burzovno dionica Petrokemije vrijedi negdje oko 66 kuna. Želja je i namjera da i tih 17,8% vlasništva država u jednom trenutku stavi u privatne ruke, ali ne kada je vrijednost dionica 66 kuna. Želimo da dionica dobije svoju tržnu vrijednost iznad 100 kuna i tada ćemo raspolagati s portfeljom države u Petrokemiji.”

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Ma lik baljezga gluposti. I zašto bi netko ikad otkupio od države manjinski paket?

Ja razumijem ovdasnji poriv za sitnom spekulacijom, al to sto ministar trabunja su najobičnije gluposti. Žalosno je da uopće takav čovjek može biti ministar u Vladi.

ne mogu sada iz njegovog osvrta zaključiti je li to njegov direktni druk ili se njegova interpretacija samo tako koristi, u svakom slučaju bolje da je i 23, nego 20, a lijepo se moglo kupovati po 19-20



Ministar je rekao da država neće prodavati svoj udjel dok cijena
ne dođe do 100kn…time je sve rečeno…poslovanje će biti sve bolje
jer sada plin nabavljaju od svojih suvlasnika po minimalnoj marži…

Nije stvar u tome od koga se nabavlja plin. Cijena plina je jako pala na trzistima i to nema veze sa suvlasnicima. Cijena plina je vezana za CEGH index i ako je on visok, ni suvlasnici ne mogu to kompenzirati.
Jednostavno, posrecilo im se da je cijena plina JAKO pala i uz malo bolju organizaciju posla imaju odlican vjetar u leđa za bolje poslovanje.

[/quote]

može malo elaboracije

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Gdje je sada mirovinac da nam malo proda dijonica kada ih želimo?

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Gdje je sada mirovinac da nam malo proda dijonica kada ih želimo?

eto ga, sad je prodao 1000 dionica po bidu.
čekamo nastavak

Pa budući da nije bilo ničeg novog, stvarno je poraslo.
Vidjet ćemo hoće li se održati.

Svaka čast kolegi na picku…stvarno ima nos, respect…..promjene u top 10 na moje dionice…

PTKM-R-A 9. ĆORIĆ BOŽO +530 +0,00% +0,01M 5.530 20,40 07.08.19 0,11 0,01%

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!



jel ovaj fond vani il još ima municje??

ima još nešto sitno tek toliko da proda nešto i po 30 kn da ne ispadne da su se shebali.
[/quote]

Da čini se da je otprilike tako, ali s današnjim danom čisto sumnjam da im je nešto konkretno ostalo 2-3 tisuće..! Vidjet ćemo uskoro top.
Ono što veseli, da 99 % dionica su u čvrstim rukama, dakle u opticaju je mali broj, što za cijenu na TK može imati sjajan efekt, pričam za dioničare.
Poslovanje koje se odvija od preuzimanja INE i PPDa ide u pravom smjeru, kako je neko pisao muljaža više nema, kako je to do sada bilo.
Još se sjetim zaštićenog lika Klausa da je ustao na sve četri noge da spriječi prodaju PTKM tamo prije 6-7 godina kada je cijena bila na 350-400 kn.
Ne treba zaboraviti da je u top 10 NB.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ne vidim NB u top10?

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

http://zse.hr/default.aspx?id=93514

ministar druka na 100, a oni kao nemaju pojma zašto cijena raste, ovo je stvarno nisko


http://zse.hr/default.aspx?id=93514

ministar druka na 100, a oni kao nemaju pojma zašto cijena raste, ovo je stvarno nisko

a što da napišu? da ministar lupeta? 😁

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


http://zse.hr/default.aspx?id=93514

ministar druka na 100, a oni kao nemaju pojma zašto cijena raste, ovo je stvarno nisko

Ma nebitno, bitno da je poslovanje sve bolje, cijena dionice smiješna.
Ukrcaj u tijeku, tehnička izgleda sjajno…
bw deseti prodajni nalog 53 kn 🙂

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close