PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Nije stvar u tome od koga se nabavlja plin. Cijena plina je jako pala na trzistima i to nema veze sa suvlasnicima. Cijena plina je vezana za CEGH index i ako je on visok, ni suvlasnici ne mogu to kompenzirati.
Jednostavno, posrecilo im se da je cijena plina JAKO pala i uz malo bolju organizaciju posla imaju odlican vjetar u leđa za bolje poslovanje.

Vidim da se dosta pozivaš na trenutne cijene plina. Ti misliš da oni kupuju plin na spot tržištu?
[/quote]

Petrokemija kupuje plin od PPDa i INAe i nije joj bitno kako, gdje i po kojoj cijeni oni nabavljaju plin.

Normalno se u ugovorima definira cijena po kojoj ce INA i PPD naplacivati plin Petrokemiji. Kako je Petrokemija navela CEGH u svom financijskom izvjestaju, ocito da je cijena plina vezana za taj index.

Također imate u izvještaju prosjek cijene koji je ostvaren u proteklom razdoblju i jako je blizu prosjeka CEGH indeksa u istom razdoblju.

Prije godunu dana cijena je bila preko 22, sada je oko 10-11 eura/MWh

sentiment na burzi ne daje podršku daljnjem rastu…ali je dobro vrijeme za laganu akumulaciju…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Pogledom u TOP 10 većinu dionica drže čvrste ruke, ovaj fond koji je pri kraju s rasprodajom je odlično došao. Srećom znao je podijeliti i po bidu, sad se sa sjetom sjećam razina ispod 20 kn.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Ne vidim NB u top10?

moglo bi se dogoditi da se iz DLKV vraća “staroj ljubavi”
ovaj stil trgovanja baš liči na negdašnji njegov

Moram priznati da me iznenadio današnji strelovit rast…
nisam takav rast očekivao u jednom danu..ali bolje da
raste nego pada…zar ne?!

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Moram priznati da me iznenadio današnji strelovit rast…
nisam takav rast očekivao u jednom danu..ali bolje da
raste nego pada…zar ne?!

Malo je dionica u prodaji. Očekivalo se okinuće opruge nakon sto se fond jednom istovari kompletno.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Kladim se da fond nije jos skroz vani…ostalo mu je jos oko 3k-5k komada…imam PTKM, danas skratio 50%, hvala fondu na rasprodaji na 17,50kn…

Rastimo zajedno...

http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-iznimno-slab-promet-i-blagi-pad-indeksa/ar-197266/
A i u padu nešto zna i narasti!

Ministar reče da je cilj 100hrk iako je u tom trenutku mislio da je već na 66. Ne znam je li cilj još uvijek isti bez obzira na trostruko niži start. A HANFA šuti, tko je tamo neka HANFA da reagira na jednog ministra. A ako su menadžeri fondova na vladinoj uzdi, a svi vjerujemo da jesu, oni će to i naplatiti. Oni uvijek kupuju prvo za sebe, pa tek onda za fondove.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

Imamo i novog u top 10. A fondić časti! Još malo!

Tako se cekalo i na DLKV da Kapitalni fond proda na 8.5, pa da se cijena vrati preko 10, a na kraju crni (ili celavi) labud..

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Tako se cekalo i na DLKV da Kapitalni fond proda na 8.5, pa da se cijena vrati preko 10, a na kraju crni (ili celavi) labud..

Da istina, ali Dalekovod je nakon toga objavio izniman godišnji gubitak. A ovdje je po prvi puta ostvarena kvartalna dobit, a treći kvartal je udarni zbog prodaje gnojiva za narednu sezonu. Poslije žetve poljoprivrednici prvo kupuju gnojivo za slijedeću godinu.

kada petrokemija ima redovni remont? kolko znam,oni tada ne rade nego imaju samo troskove?

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)


kada petrokemija ima redovni remont? kolko znam,oni tada ne rade nego imaju samo troskove?

remont je obavljen još prošle godine, spalionica više ne radi
dobro se prognoziralo da će fond ipak nešto sačuvati za 30, evo ih

Remont se radi svake godine. U veljači.

New Report

Close