PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Imam dojam da bi se ljudi koji očekuju laganu privatizaciju Petrokemije i podcjenjuju snagu sindikata u u istoj, mogli neugodno iznenaditi. Dajte, potrudite se malo pa proučite Sporazum o načinu privatizacije Petrokemije iz 1998-me.. Glavna stavka je da radnici mogu štrajkati zbog spora vezanog za promjenu vlasnika a da im je svaki dan štrajka plaćen! Može se diskutirati o tome koliko je takav sporazum bio legalan u to vrijeme, ali eto tada je vlada potpisivala svašta, jer im je jedini cilj bio da nemaju ljude na cesti da bi mogli pljačkati na miru i dalje.. Nije bez veze Linić u onom prvom mandatu tražio način da taj sporazum učini ništavnim.. Po mojoj procjeni, ništa se oko Petrokemije, barem javno, neće dešavati ove godine, najprije CO i HPB a onda će se vidjeti jer u Petrokemiji sindikati i udruga branitelja nisu baš mačji kašalj. Ja da sam u vladi uključio bih u cijeli proces i njih zbog mira u kući.. Konačno valjda to ima i nekog utjecaja na cijenu koju je novi vlasnik spreman platiti, tj. je li dobrodošao ili će ser morati tući sa sindikatom od prvog dana.

bravo, dobar post [thumbsup]
[/quote]

… i ako ih buda i kad ih bude bit će rješeni kao i sa onima što su im traktore kupili (kapitalna ulaganja – kad ih budu zvali da se mogu u što kraćem roku pojavit na barikadama)!!! Ima i tu prednosti što su im kupili dobre i brze traktore – brzo će i otići što smo već vidjeli u Zagrebu !!!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

KLAUS IZ PETROKEMIJE:
Opasnost je prošla, al’ bit ćemo spremni!

http://danas.net.hr/hrvatska/klaus-opasnost-je-prosla-al-bit-cemo-spremni

Da bumo videli kaj bu kad pukne balon,,,,dobit petrokemije 50%je zasluga države koja je težaku isplatila poticaj u vaučeru međutim u EU je to protiv zakona kao i kod poduzeča koje teraju radnike da budu u istim bankama kao i oni.Pošto su seljaci na koljenima ,,,daj šta daš.Samo da nebude slično Kaštelanskim staklenicima ,,,,u budučnosti bi ovdje mogle padat pečene race. [smiley]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Koja retorika ikone Hrvatskog sna Klausa.

Biti kapitalista na tuđem kapitalu.

upotrebom brutalne sile /opasnost, osvojiti, spremni…/ako zatreba u prve redove poslati pješadiju/radnike/ i topništvo/seljaci na traktorima/…

kandidat za šefa hdz-a
Milošević: Hrvatska nije Grčka i ne mora prodavati imovinu
Milošević je poručio da su građani ove države zaslužili čuti od premijera planove za budućnost
Povećaj Milošević: Hrvatska nije Grčka i ne mora prodavati imovinu
"Kad postanem novi predsjednik HDZ-a, odmah ću osnovati vladu u sjeni"

‘Kad postanem novi predsjednik HDZ-a, odmah ću osnovati vladu u sjeni’

Ivan Domagoj Milošević, hdz, privatizacija, prodaja imovine
Piše: Petra Maretić Žonja/VLM
Ispravi greške

Kad pobijedim na unutarstranačkim izborima i postanem novi predsjednik HDZ-a, odmah ću osnovati vladu u sjeni i predlagati vlastita rješenja. Poručio je to sa svoje tiskovne konferencije Ivan Domagoj Milošević koji je kritizirao prvih 100 dana vlade Zorana Milanovića.

Najviše se osvrnuo na poreznu reformu koja će, kako kaže, gurnuti gospodarstvo prema provaliji, udariti na srednji sloj, oslabiti kupovnu moć…

Najavio je i da će idući tjedan poslati u Sabor svoj prijedlog zakona koji bi trebao olakšati stranim investitorima da ulažu u projekte u Hrvatskoj. Na pitanje zbog čega nije takav zakon "progurao" kada je bio potpredsjednik Vlade za investicije, Milošević je odgovorio da tada nije bilo razumijevanja za takav potez.

…reče Milošević i ostade živ. Inače dotični gospodin bio je zadužen za investicije u prošloj vladi. Nije bilo razumjevanja, znači nije se slagao sa premijerkom, a nije podnio ostavku. Sad će tražiti razumijevanje kod zastupnika pijetlova i Čačića. Ovo je stvarno optimistično !!! Kao da je ovo izjavila Ava Karabatić !!! Svaka čast. Vjerujem da će prihvatiti njegove prijedloge. [tongue]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Posto je ovo toliko atraktivna tema, evo da i ja dam doprinos.

Vecina komentara se svodi na to je li PTKM strateska ili nije, i iz toga se onda zakljucuje treba li je privatizirati ili ne treba.
Ako je strateska, ne treba privatizirati.
Ako nije, privatiziraj.

Stvar je konceptualno jednostavna:

(1) Je li PTKM strateska industrija? (CINJENICNO PITANJE)
Nije!
Zasto?
Jer Cacic (i Milanovic) kazu da nije. Cacic je Vlada, a Vlada RH odlucuje je li nesto stratesko ili nije. Tocnije, Sabor je taj koji donosi zakone. Ali Sabor klima kako mu Vlada kaze, pa dodje na isto.
Znaci, ovdje nema spora jer se zna tko odlucuje.

(2) Je li bi PTKM trebala bit strateska industrija? (VRIJEDNOSNO PITANJE)
Ovisi o vrijednosnom sudu i ne ovisi o cinjenicama. Drugim rijecima, ne mozete iz cinjenica (ono sto jest) izvlaciti vrijednosne sudove (ono sto bi trebalo biti). Cinjenice i vrijednosti su dva razlicita “svijeta”.
Znaci, ovdje ima spora, jer odlucuje svaki pojedinac po svojem uvjerenju i ta odluka nije relevantna za ovaj slucaj (moze postati relevantna na izborima, ili ako se blokiraju ceste).

Dakle, mozete se nastaviti prepucavati o tome sto bi PTKM trebala biti, a sto PTKM trenutno jest (odnosno nije!) je jasno ko dan.

Nemam PTKM. I nemam stav o tome treba li PTKM privatizirati ili ne treba. Ovdje se ne vodi racuna samo o ekonomskim razlozima, vec i o politickim (socijalnim), a to komplicira stvari. Mislim da je Juncker rekao "kako napraviti ono sto treba napraviti, a dobiti izbore". I zbog toga ne smatram da ce rjesenje nuzno biti crno-bijelo: prodaja drzavnog udjela ili ne. Vec da bi se moglo naci neko sivo rjesenje koje bi sve zainteresirane ucinilo jednako nezadovoljnima, sto je politicki WIN WIN.

Mislim da bi sljedeću nedjelju ipak mogao osvanuti članak :rusi dali ponudu za petrokemiju! [thumbsup]

POKRET OTPORA


Mislim da bi sljedeću nedjelju ipak mogao osvanuti članak :rusi dali ponudu za petrokemiju! [thumbsup]

… ova ti je do sada najbolja !!!
100-tka [smiley]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


Mislim da bi sljedeću nedjelju ipak mogao osvanuti članak :rusi dali ponudu za petrokemiju! [thumbsup]

A zašto ne Norvežani – interes i kod njih zasigurno postoji.
Posebice stoga što je HR ušla u TAP i do CG će se uskoro polagati plinovod.
A na Shah Denizu je dijelom i Statoil!



Mislim da bi sljedeću nedjelju ipak mogao osvanuti članak :rusi dali ponudu za petrokemiju! [thumbsup]

… ova ti je do sada najbolja !!!
100-tka [smiley]
[/quote]

Tvrtko u nedjelju je prvi april,he,he [thumbsup]

POKRET OTPORA

LJudi ovaj vikend je 01.04.2012. poznatiji kao 1 april,pa vas upozoravam da ne nasjedate … [thumbsup]

POKRET OTPORA

http://hr.seebiz.eu/ZSE/zagrebacka-burza-ht-dobitnik-prijepodneva-petrokemija-prekida-pozitivni-niz/ar-30727/
…ako je sad vrijeme za dobitonosne prodaje ,uh,a kad će onda,ili koje godine doći do 300 !
[cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry]

POKRET OTPORA

New Report

Close