PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Možda se sada aktualizira priča sa Irancima, ove teme sa jeftinijim plinom su bacanje prašine u oči i dioničarima i poreskim obveznicima…..

ptahotep
Šta su Vam to poreski obveznici? Pa to ne postoji kod nas. Jedino porezni obveznici. Hahaha

Sad konačno imaju sve preduvjete za pozitivno poslovanje. Smanjen broj zaposlenih, racionalizirani rashodi, uprava i nadzorni odbor bez politički postavljenih članova, potpisani povoljni uvjeti sa dobavljačima plina.

Valjda su i ti uvijeti i cijene povoljne….

Kako su INA i PPDV najvjerojatniji buduci vlasnici potpisom ugovora PTKM s navedenima za dobavu plina po mom misljenju PTKM bi trebala normalno raditi zato sto bi trebala dobiti plin po proizvodnoj odnosno nabavnoj cijeni ili ce sami sebi nabijati cijenu? Zato ovaj ugovor ima veliko znacenje

Da mi je znati šta su radili do sada? Bušili rupe na (financijskim) kablovima
sa kojih su plaćali plin……

Kutinska Petrokemija uvela Netiksovu tehnologiju

marcello

http://www.vecernji.hr/svijet/gradite-najbolje-brodove-na-svijetu-a-zanimaju-nas-i-petrokemija-lng-1016147#

“…zainteresirani smo i za Petrokemiju. Mi smo ponudu dali, a sada je na Hrvatskoj da odluči.”

Pristigla ponuda i iz Irana? Moglo bi biti zanimljivo u narednom periodu.

Fender00
Scenarij već viđen nekoliko puta,slijedi rast,pametni pumpaju i prodaju,naivci kupuju i za desetak dana zbrajaju gubitke.

Najava sjedinice Nadzornog odbora i objava rezultata poslovanja..
Nadzorni u srijedu.
Rezultati poslovanja u cetvrtak.

http://zse.hr/default.aspx?id=60221

Mea parvitas.


"…zainteresirani smo i za Petrokemiju. Mi smo ponudu dali, a sada je na Hrvatskoj da odluči."

Pristigla ponuda i iz Irana? Moglo bi biti zanimljivo u narednom periodu.


Ovo samo potvrđuje navedeno,a radi se o tekstu iz studenog prošle godine:

Na kraju je iranski veleposlanik vrlo otvoreno zaključio: “Iranski ulagači su ozbiljni u namjeri kupovine dijela Petrokemije. Ili će uspjeti, ili neće. Ali, budite sigurni, kad smo mi koji smo toliko specifični došli i izrazili namjeru za kupovinu Petrokemije, onda će i mnogi drugi će doći i izraziti namjeru kupovine Petrokemije. Bar bi to od ove inicijative mogao biti plus za Petrokemiju.”
Vaš link …
Demantirao je i da su ministri premalo na raspolaganju stranim ulagačima istaknuvši kako su Iranci, tijekom nedavna boravka u Hrvatskoj, iskazali interes za privatizaciju kutinske Petrokemije.
Vaš link …

7000000 kn u plusu…a niko od pametnjakovica ne komentira….valjda misle pokupit nesto na sartu trgovanja…ali kao kod riza…malo su zakasnili…

Da ali nisu još proknjižili 100 mio kn pušione kod Gorupa

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/PTKM-fin2015-1H-NotREV-N-HR.pdf

Nisam mislio da ću ovo reći, ali – nije loše!

– prihodi povećani za 17%
– operativna dobit = 16 mil. kn
– EBITDA = 62 mil. kn
– izvoz preko 58%

Dvije negativne stvari:
– radi lošeg financiranja, PTKM u konačnici ima 9 mil. kn gubitka
– iznimno nepovoljna okolnost bilo je jačanje dolara uslijed kojeg PTKM na tečajnoj razlici gubi čak 105 mil. kn

Jedno se ipak da zaključiti –> PTKM više nije spalionica novca! Dapače, da nije bilo promjene u tečaju dolara, ovdje bi se oslikala fina dobit.

Nadalje, u lipnju su jedan domaći i jedan strani potencijalni kupac sproveli dubinsko snimanje. Rezultati i reakcije se čekaju, ali sad je barem jasno da kupnja po 10kn kroz dokapitalizaciju (ili koji sličan scenarij) ne dolaze u obzir. PTKM može biti stabilna i profitabilna i to je sad dokazano. Stoga, očekujem privatizaciju kroz dokap po sadašnjoj nominali, jer sve ispod toga bila bi krađa i obezvrjeđivanje državne imovine.


Da ali nisu još proknjižili 100 mio kn pušione kod Gorupa

dej ne pričaj gluposti već pročitaj pdf izvještaj. Sve ti piše unutra.
Nemam ovu dijonicu ali mislim da će neno uskoro napisati neš o game changeru tako da možda…

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close