PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hanfa od sutra ukida blokadu INE….ha,ha..zanimljivo će biti ako ventili kod mirovinaca popuste po naređenju jednog "stručnjaka za gospodarstvo" koji se treba dodvoriti Mađarima….onda bu mirovinci imali para….

koliko ja znam hrvatski jezik pise od 19.12. a to je onda od ponedjeljka


koliko ja znam hrvatski jezik pise od 19.12. a to je onda od ponedjeljka

naslovn na poslovnom je bio od sutra…..ok, onda je 19.12….sretan Božić svima!

Otvara se tržište plina u RH
http://teletekst.hrt.hr/?str=204-01 [thumbsup]

IMHO

To trenutno nema nikakve veze PTKM jer je PTKM potpisala novi 2godišnji ugovor s INAom o nabavci plina (prije su potpisivali po1 godinu ako s ne varam)..

Iskreno me također ćudi da i na pojedinom blogu to nije ni spomenuto niti prokomentirano iako se tamo prije naveliko pisalo o otvaranju plinskog tržišta i tome da će PTKM nabavljati jeftini plin na europskom tržištu itd.

P.S
Imam dionice PTKM nije nagovor na kupnju/prodaju

...


IMHO

To trenutno nema nikakve veze PTKM jer je PTKM potpisala novi 2godišnji ugovor s INAom o nabavci plina (prije su potpisivali po1 godinu ako s ne varam)..

Iskreno me također ćudi da i na pojedinom blogu to nije ni spomenuto niti prokomentirano iako se tamo prije naveliko pisalo o otvaranju plinskog tržišta i tome da će PTKM nabavljati jeftini plin na europskom tržištu itd.

P.S
Imam dionice PTKM nije nagovor na kupnju/prodaju

100-ka [thumbsup]

POKRET OTPORA

U sveopćoj političkoj i gospodarskoj konfuziji ne vjerujem da si je Jagušt dozvolio riskirati neki nesmotren potez, nerealnu cijenu i uvjete dobave plina. No, bez obzira na to, proizvodnja još nekoliko dana za ovu godinu pa onda remont. Rezultati se ne znaju ali se "znaju". Opstanak ove rukovodeće garniture PTKM uvelike ovisi o njima!

Kretanje cijene i prometa zadnjih desetak dana. Sve manje dionica po diskontiranim cijenama ali i manji prometi:

15.12.2011 182,00 – 1,22 % 121 22.115,75
14.12.2011 184,25 – 0,94 % 166 30.614,94
13.12.2011 186,00 – 2,08 % 410 76.117,30
12.12.2011 189,96 – 0,28 % 447 82.515,01
9.12.2011 190,50 0,79 % 114 21.454,53
8.12.2011 189,00 – 1,56 % 353 65.678,29
7.12.2011 192,00 1,59 % 470 88.329,56
6.12.2011 189,00 – 2,38 % 568 106.699,91
5.12.2011 193,60 1,89 % 2.648 504.558,86

EU je u interesu maknuti što više kemijskih proizvođača sa svojeg "interesnog područja"….znamo koje su to države i područja. Neće proči dugo vremena a nova Vlada će morati aktivirati postupak privatizacije PTKM a onda….
Sad nam se možda to čini daleko ali ostalo je samo nešto više od 18 mjeseci pa da se nađemo pod "zaštitom" EU.

marcello

Jedno laičko pitanje. kako bi se privatizacija odrazila na cijenu dionica?


IMHO

To trenutno nema nikakve veze PTKM jer je PTKM potpisala novi 2godišnji ugovor s INAom o nabavci plina (prije su potpisivali po1 godinu ako s ne varam)..

Iskreno me također ćudi da i na pojedinom blogu to nije ni spomenuto niti prokomentirano iako se tamo prije naveliko pisalo o otvaranju plinskog tržišta i tome da će PTKM nabavljati jeftini plin na europskom tržištu itd.

P.S
Imam dionice PTKM nije nagovor na kupnju/prodaju

Trenutno možda ne(ugovorna obaveza) ali za PTK i velike potrošače je to izvrsna vijest.


Jedno laičko pitanje. kako bi se privatizacija odrazila na cijenu dionica?

jedan lički odgovor – pokazalo bi tržište [tongue]

to je isto kao da Tottenham objavi prodaju modrića po početnoj cijeni od 7-8 milja eura …

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

zadnji put kad je sanader najavio privatizaciju u sijecnju 2008 cijena je sa 270 skocila u kratkom vremenu na 350kn ja vjerujem da bi i u slucaju gorega poslovanja proslo za najmanje 450-500kn po dionici pogotovo sto je sektor hrane i energetike trenutno in.Sto se tice prihoda drzavnog proracuna rast PDV-a i privatizacije su najbezbolniji nacini za dizanje prihoda i znam da drzava nema izbora jer nas ceka raspetljavanje gordiskog cvora od 340 000nezaposlenih i inelikvidnost od 40milijardi,prihodi u tom trenutku padaju jos pogotovo ako ce rezati rashode postavljam pitanje kako ce izgledati potrosnja zato je privatizacija sljedece godine neminovna a da se nezabori RH su posijetila dva kineska izaslanstva a prije mjesec ili dva Rusi su u belgiji kupili gnojaru

http://www.business.hr/kompanije/gradska-plinara-zagreb-kupila-plin-direktno-od-e-on-ruhrgasa

Ova vijest je prošla nekako nezapaženo, a možda govori puno. Gradska plinara je kupila određenu količinu plina za drugu godinu direktno od E-ON- a. Pretpostavljam da je cijena nešto niža od cijene koju su imali sa INO-om do sada. S druge strane poznato je da je E-ON nudio Kutini jeftiniji plin nego što nam je to nudila INA. Kako je ptkm ipak potpisala ugovor s INO-om i to na 2 godine to bi moglo značiti da su Mađari išli i niže sa cijenom od Njemaca samo da ptkm ostane i dalje kupac plina. To jedino ima smisla jer ne vjerujem da bi Jagušt u ovoj situaciji išao na potpis skupljeg plina nego što ga može dobiti od drugih dobavljača. Ta vremena bi trebala biti iza nas. Uostalom prvi Q je blizu pa ćemo vidjeti kako stojimo.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close