PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

CITI: The Demand For Fertilizer Is Still Fantastic As Farmers Take Advantage Of Surging Crop Prices

Read more: http://www.businessinsider.com/citi-the-demand-for-fertilizer-is-still-fantastic-as-farmers-take-advantage-of-surging-crop-prices-2011-3#ixzz1SYDIAyo4


CITI: The Demand For Fertilizer Is Still Fantastic As Farmers Take Advantage Of Surging Crop Prices

Read more: http://www.businessinsider.com/citi-the-demand-for-fertilizer-is-still-fantastic-as-farmers-take-advantage-of-surging-crop-prices-2011-3#ixzz1SYDIAyo4

Cijena žitarica raste zbog potražnje, ali i vidimo sušnog vremena, stoga ako vrijeme bude nepovoljno za žitarice cijena će samo rasti, prisjetimo se kada su bili veliki požari u Rusiji cijena pšenice je naglo narasla!

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Najava sjednice Uprave, sjednice Nadzornog odbora i objave rezultata za prvo polugodište 2011. godine
http://www.zse.hr/default.aspx?id=36658

Objava rezultata u petak 29.srpnja 2011.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

jos jedan pogled
Imam ptkm i ovaj graf nije savjet niti na kupnju niti na prodaju niti na bavljenje dionicama

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


jos jedan pogled
Imam ptkm i ovaj graf nije savjet niti na kupnju niti na prodaju niti na bavljenje dionicama

… hoće li biti ona čuvena " kreni gardo, bandu zgazi"

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

zanimljivo danas….bid mali, ask veliki a cijena ide gore….

@deluxe…prema tehničkoj analizi možeš staviti slobodno i vrh od 358 kuna kao jedan target i linija otpora….ono što će utjecati na ovu dionicu nije TA već rezultati koje firma bude objavila 29.-og…

a ono što do sada utječe je poboljšanje poslovanja, mogući jeftiniji plin od sljedeće godine, moguća privatizacija, moguća gradnja LNG terminala.

za mene je sve dobro preko 10 milja kuna….naravno da bih htio da to bude 28 ili više, ali vidit ćemo…

A ja zadovoljan bilo kojom cifrom u FI ukoliko ona bude pozitivna, jer će to biti potvrda da je poslovanje napokon krenulo u dobrom smjeru.


jos jedan pogled
Imam ptkm i ovaj graf nije savjet niti na kupnju niti na prodaju niti na bavljenje dionicama

Koliko mi se cini, taj target nije bas fiksan jer ovisi o kutu pod kojim dionica raste. Ako naglo skoci, prije ce doci do gornjeg ruba kanala nego ako postepeno napreduje…

evo kako su išli 2Q do sada….
2Q ….2010 – 10 M
2Q….2009 – 49 M
2Q…2008 + 68 M
2Q…2007 – 1 M



jos jedan pogled
Imam ptkm i ovaj graf nije savjet niti na kupnju niti na prodaju niti na bavljenje dionicama

Koliko mi se cini, taj target nije bas fiksan jer ovisi o kutu pod kojim dionica raste. Ako naglo skoci, prije ce doci do gornjeg ruba kanala nego ako postepeno napreduje…
[/quote]
n target se ne odredjuje tako da se gleda gdje je gornji rub kanala..
Gornji rub kanala daje samo vrijednost koja u datom trenutku ne bi trebala biti probijena, ali ne predstavlja limit rastu

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


evo kako su išli 2Q do sada….
2Q ….2010 – 10 M
2Q….2009 – 49 M
2Q…2008 + 68 M
2Q…2007 – 1 M

2q 2011 + samo koliko???

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

za mene je sve ispod +30 milja kuna loš rezultat obzirom na cijene gnojiva u svijetu!!!!

moji postovi su osobno mišljenje te nisu investicijski savjeti niti poziv na kupoprodaju dionica!


evo kako su išli 2Q do sada….
2Q ….2010 – 10 M
2Q….2009 – 49 M
2Q…2008 + 68 M
2Q…2007 – 1 M

ja bi to dopunio ovako sa 2Q i konačnim rezultatom cijele godine
godina 2Q cijela godina
2003 4,4 -96
2004 -3,6 -38
2005 21,5 -29,5
2006 16,9 -84,3
2007 -0,5 77,7
2008 69,4 56,4
2009 -50 -115
2010 -10,6 -136

2008, drugi kvartal kada su cijene gnojiva bile na vrhuncu ostvaren je i rekordan dobitak od 69,4 milijuna kuna….tada su cijene gnojiva bile mnog više nego danas, nafta je bila 140 dolara, tečaj eur/dollar je bio 1.60….a plin jeftiniji za Petrokemiju…


zanimljivo danas….bid mali, ask veliki a cijena ide gore….

@deluxe…prema tehničkoj analizi možeš staviti slobodno i vrh od 358 kuna kao jedan target i linija otpora….ono što će utjecati na ovu dionicu nije TA već rezultati koje firma bude objavila 29.-og…

a ono što do sada utječe je poboljšanje poslovanja, mogući jeftiniji plin od sljedeće godine, moguća privatizacija, moguća gradnja LNG terminala.

za mene je sve dobro preko 10 milja kuna….naravno da bih htio da to bude 28 ili više, ali vidit ćemo…


Ne da mi se više objašnjavati
Kodt, tuho su tvrtke u kojima pratim poslovanje, u koje dugorocno investiram svoj novac, ubirem dividendu i reinvestiram je.
Kod PTKM me ne zanima izvješće jer to je dionica u kojoj spekuliram..Trenutno ne zadovoljava moje standarde da bih se njome bavio kao investitor ( ne investiram na temelju knjigovodstvene poscijenjenosti, vec u visokoprofitabilne tvrtke, iako ptkm nije ni knjigovodstveno jeftina)..ovdje iskljucivo radim na TA, a ona mi trenutno ukazuje da ptkm srednjerocno treba rasti. Iz kojih ce to razloga biti, hoce li zbog izvjesca, plina, preuzimanja, mirovinaca, sindikalaca, marsovaca, mene kao tehničara ne zanima.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

21. srpanj 2011.| Saša Vejnović

Šunić: Vlada treba napraviti model s više kategorija potrošača plina

Miljenko Šunić, predsjednik Hrvatske stručne udruge za plin, pojašnjava gdje je politika pogriješila i zašto je plin za industriju kod nas skuplji nego za kućanstva

” …….Je li cijena plina za industriju u Hrvatskoj preskupa, s obzirom na to da većinu tog plina proizvodimo sami?
Svugdje u svijetu je cijena plina za industriju niža od cijene za široku potrošnju, ali ne i kod nas. Razlog leži u tome što je politika u široku potrošnju ubacila i socijalnu kategoriju. No, nema smisla da se jednako tretiraju oni što imaju dvorce i bazene i sirotinja koja nema ni za osnovne životne potrebe.

"…..Na koji bi se način to trebalo riješiti?
Najveći industrijski potrošači, kutinska Petrokemija i HEP, moraju imati nižu cijenu. No zato se, po ovakvom modelu, mora dići cijena ostaloj industriji jer Ina mora zarađivati novac za istraživanja i nove projekte. Greška naše Vlade je što nije razbila potrošače u više grupa, kao što su to napravili u drugim zemljama. Trebalo bi uvesti i kategoriju srednje velikih potrošača u koju bi spadao primjerice Dioki, dok bi malo više mogli plaćati manji industrijski potrošači i uredi……"

Cijeli tekst na:

http://www.poslovni.hr/vijesti/sunic-vlada-treba-napraviti-model-s-vise-kategorija-potrosaca-plina-183723.aspx

Rješenje za HEP i Petrokemiju na pomolu…..?

marcello

New Report

Close