OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To nije bila nikakva procjena trzisne vrijednosti Optime jer na toliko je ne bi procijenio niti najveci neprijatelj. !,70 je bila cijena dionice na 26.7.2016. Danas je to 1,80.
Prema danasnjoj trzisnoj kapitalizacijiji Optime 1 korisnik vrijedi 625 kn. Puno sam skloniji Verdijevoj tvrdnji da 1 korisnik vrijedi 7.500 kn. To potvrduje i ovaj primjer iz blize proslosti:

Za kabelskog operatera platili čak 200 milijuna eura

Dakle, ako netko nije dobro razumio… na strani 52. ovog dokumenta vam je navedena procjena vrijednosti Optime korištena prilikom pripajanja H-1 koja je plaćena u “novim” dionicama Optime u omjeru 1:0,75. Pod nazivom točka 3. POSLOVNA SPAJANJA (nastavak)

http://zse.hr/userdocsimages/financ/OPTE-fin2017-1Y-REV-K-HR.pdf

hvala kolegama na ispravku!

evo članak iz dobi preuzimanja H1. na dnu ove stranice imate i ostale. Vaš link …

@notion
, ne trebate biti samo skloni mojoj tvrdnji jer je to činjenica koja proizilazi iz zadnjeg pruzimanja u regiji. koga zanima gdje je to bilo i šta on vrlo dobro zna. dnevnim špekulantima to nema nikakvo značenje. pošto ja čekam završni dan ove trakavice dao sam si truda da o tome pričam s ljudima iz branše. čisto sigurnosti radi i psihološkog mira. trenutno sam posljednji čovjek na planeti kojemu odgovara brzi rast dionice. pogodite zašto.

who dares, wins

ne znam baš da li ste primjetili ali baš prođe milja komada 3opte. to je valjda neka obveznica prošlo po 86. ne znam koliko je nominala reko bi da je 100. jasno je da se tu nešto značajno dešava. šteta pa mali koliko ih ima ne mogu baš ništa.

who dares, wins


ne znam baš da li ste primjetili ali baš prođe milja komada 3opte. to je valjda neka obveznica prošlo po 86. ne znam koliko je nominala reko bi da je 100. jasno je da se tu nešto značajno dešava. šteta pa mali koliko ih ima ne mogu baš ništa.

prošlo je i jučer po istoj cijeni

Evo nas opet na 1,70… ima li smisla niže? Da vidimo…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ovo je već takva klasika na ZSE da je smješno gledati. Krene vlakić, malo uspori i onda ga nemilosrdno zatuku na vrijednost malo veću od one sa koje je krenuo. Sa cca 20.000 Kn. I onda čekamo na novi vlakić pola godine. Zato i jesmo tu gdje jesmo, pojam trgovanja na većini dionica je 100.000 Kn dnevno, a pojam zarade je 5.000 Kn. Napumpaj, zatuci, bježi – dobitna formula na ZSE. Balkan DD…

A hebiga… to je tako.

Ljudi ne razumiju koncept vrijednosti, čak ni kad im nacrtaš. Pogotovo ako se to uklapa u tradicionalnu mantru, a koliko je P/E, a koliko dividenda… a jednodnevne i dvodnevne špekulante da i ne spominjem.

Za zaraditi ozbiljne novce treba biti prilično tvrdoglav i strpljiv. Kad tad, vrijednost se mora otključati i pokazati javnosti.

S duznim postovanjem, ali osim navlakackih prica o nekim velikim preuzimanjima i poprilicnih iskrcaja na sve nizim razinama ovdje nema onako odokativno gledano, niceg.
Ni dobiti ni kapitala niti iceg posebnog.
Tko preuzima? Kad? Za koju cijenu?
A tko je prodavao? Zasto nije pricekao tih 4-5-6-7-8 ili koliko vec kuna? Pa kaj je ponorel da prodaje po 1.60?
E da, ako stvarno vrijedi, zasto top 10 ne kupuje?

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Ništa ti ne razumiješ. Al to je zapravo dobro jer zorno pokazuje koji si amater u ovom poslu ili u najmanju ruku telekom biznisu.

Ne razumijem sto se tu zbiva pa mi vi sveznajuci lijepo objasnite.
Kao imas neke korisnike i to vrijedi puno, a cijena sve niza. Kako to?
Doista, zasto netko prodaje po 1.60 ako vrijedi npr. 7?

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

New Report

Close