OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tko se ne osjeća dobro, tko stalno misli hoće li uspjeti očuvati zaradu, tko refresha više nego što diše, neka proda sada i sačuva živce.



Meni je zanimljivija ova ekipa koja im je prodala te količine sa raznih zajedničkih bankovnih ili fondovskih skrbničkih računa ?? dakle, ekipa se svjesno odrekla zarade, tamo još od ispod 2 kune …

Ja im se zahvaljujem!
Uostalom, svi ste mogli kupovati tada, bilo ih je mjesecima na bacanje, a nitko ih nije htio, radila je guza svima i očekivao se pad na 1 kunu.
Misliš da mi je bilo lako kupovati kada su ih svaki dan prodavali sve niže?
Sam se sebi divim danas.
[/quote]

ma i ja im zahvaljujem, ušao sam još u prvom mjesecu dok sam mjerkao dali da uđem ili još čekam, a ostajem bar dok se ne odradi prodaja..

nego baš mislim ovi šta su tada, a i sad prodaju sa velikih skrbničkih, dali fondovskih, bankarskih??? računa na vjerovatno svoje privatne račune… naravno sve po zakonu legalno….. mislim očito ih nitko ne kontrolira i pita zašto su prodali i propustili sigurnu zaradu, ako mora ići prodaja??


Na trenutnoj tržišnoj kapitalizaciji od cca 300 mil. kn negdje smo na vrijednosti od 2 godišnje EBITDA.
U 2018 EBITDA je bila 133 mil kn.
Projekcije za ovu godinu su bolje tj. od 150-200 mil kn godišnje EBITDA.

Sad smo na cca 340 mil.kn tržišne kapitalizacije ili cca 2,25 EBITDA.


Tko se ne osjeća dobro, tko stalno misli hoće li uspjeti očuvati zaradu, tko refresha više nego što diše, neka proda sada i sačuva živce.

Slažem se.
Ja čekam rasplet, pa kako bude.
Trgovina sugerira da treba držati i izdržati.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ja isto cekam rasplet …jer ako platim porez na pevec i optimu i istoj godini bankrotirat cu 😉

Čestitke svima koji su izdržali, ja sam tu već 2 godine i ostajem do kraja…. pomalo još dokupljujem, ali sada je euforija na vrhuncu pa ću još pričekati. Zna li netko tko radi elaborat o procjeni vrijednosti koji se predaje sada za par tjedana? Da nam nebi stavili neku ‘fer vrijednost’ kao i na Pevecu pa pokupili dionice od paničara.

Deloitte

..zanimljvo..kad prebacimo 5 kn trgovanje ide po 5 lipa razlike…rast ce bit jos brzi


Na 4,8-5 kn mogla bi biti jaka bitka i veliki prometi.

vidi se iskustvo na burzi-promet preko 2,3 mil.kuna a cjena je još uvijek oko 4,9 kn

Je li razina 5 kn gotova? Onda možemo lagano dalje 😉

Ignore: KressoM, delux

Ovdje mozete ocekivati i dnevne promete vece od 10 miliona kuna u narednim mjesecima.

Veliki igraci ce se htjeti pozicionirati sto prije, a i 10 kuna je sasvim dobra kupnja za njih.

Kad Optima dođe na dnevni volumen cc. 15 – 20 mil kn …. onda ce biti tek jasna cijena firme.
Po meni je ovo još sve sitno i volumen i cijena dionice…
Ja sam se naučio da treba čekati do kraja kad se ulaže u firmu koja ide u prodaju.
Druga priča je kad se trguje po trendovima burza po svijetu….
Čemu euforija?
Pa nije došao još ni 01.07.2019.
A tek kad dođe 01.01.2020.
Koliko će se do tad toga još pozitivnog izvrtiti…
Svatko po svom odlučuje.

Ovoliki promet je realno mali obzirom na rast, znaci da nema puno prodavatelja.

….. jako slaba prodaja i dalje. (takva i treba biti obzirom na jos uvijek jako nisku cijenu)


kolege, ne znam gdje da to pitam pa evo tu su svi aktivni, što znači onaj "MKT" na nalozima prodaja kuppnja? recimo danas je viđen na HT dionici?
nadam se da mi ovo admin neće obrisat pošto nije vezano direktno za temu 🙂
hvala.

http://www.tradewin24.com/sr/vrste-naloga

http://www.trading-school.com/pages/mala-skola-forex-a/kupovina-i-prodaja-nalozima.php

Cini mi se da cu uskoro na Optimi vratiti Agrokor, ulaz mi je 2 kn.

Ovdje treba cekati 15-20 kn ponudu.

New Report

Close