OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Promet na OPTE je upravo prebacio 3 milijuna kuna. Po trenutnim nalozima do 6 kn je još oko 330.000 kn.

Ignore: KressoM, delux

koliki je neto dug

9 x ebitda 2018 – neto dug jednako tk

9 x 125 kinus neto dug jednako

neka ovdje puno filozofije – zna se kako se tvrtkwe vrednuju

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://www.zse.hr/default.aspx?id=92707
Zasto ZSE uvijek pita gluposti? A onda im i treba takav odgovor! 😂😂😂

neka ovdje puno filozofije – zna se kako se tvrtkwe vrednuju

jel izračunao tko fer cijenu

pa valjda osim drukanja netko ovdje misli malo i na matematiku i realan život

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


koliki je neto dug

9 x ebitda 2018 – neto dug jednako tk

9 x 125 kinus neto dug jednako

neka ovdje puno filozofije – zna se kako se tvrtkwe vrednuju

Ako te dobro pratim, dobijem 9 kn/dionici. Ono što me šokira je da istom logikom za HT dobijem 334 kn/dionici. Imaš kakav link za preporučiti odakle si izvadio ovaj faktor 9?



kolege, ne znam gdje da to pitam pa evo tu su svi aktivni, što znači onaj "MKT" na nalozima prodaja kuppnja? recimo danas je viđen na HT dionici?
nadam se da mi ovo admin neće obrisat pošto nije vezano direktno za temu 🙂
hvala.

http://www.tradewin24.com/sr/vrste-naloga

http://www.trading-school.com/pages/mala-skola-forex-a/kupovina-i-prodaja-nalozima.php

[/quote]
super. hvala. i mene ja taj mkt nešto zanimao. predpostavio sa da je to tu negdje. ovaj FOK mi jer pravi ali ne znam da li to moj broker podržava.

who dares, wins

8 do 10 ebitda minus neto dug / 70 milja dkionifca

sve ostalo je bajka za maluc djecu

KOLIKI JE NETO DUG

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



koliki je neto dug

9 x ebitda 2018 – neto dug jednako tk

9 x 125 kinus neto dug jednako

neka ovdje puno filozofije – zna se kako se tvrtkwe vrednuju

Ako te dobro pratim, dobijem 9 kn/dionici. Ono što me šokira je da istom logikom za HT dobijem 334 kn/dionici. Imaš kakav link za preporučiti odakle si izvadio ovaj faktor 9?
[/quote]

koliki je neto dug
koliki je ebitda 2018

9 je općesvjetski standard – ispo 9 je 1200 eura zg novogradnnja dobra lokacija

pčisto da slikovitpo dočaram

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kad A1 vrati protuponudu EBITDA x15. A onda United Group opet povisi. Živimo u vremenima jako jeftinog novca. Ako je AMIS plaćen 2014. x9 EBITDA, puno veća Optima s mnogo važnijim tržišnim udjelom u samom vrhu ciklusa jeftinog novca mora vrijediti kudikamo više.

Objesite x9 mačku o rep, ide ovo mnogo više.

Prema godišnjim FI-jevima u prilogu procjena prema DCF sa sensitivty anlys. Rekao bi da je to 7,50 bez premije za ulazak na tržište.



koliki je neto dug

9 x ebitda 2018 – neto dug jednako tk

9 x 125 kinus neto dug jednako

neka ovdje puno filozofije – zna se kako se tvrtkwe vrednuju

Ako te dobro pratim, dobijem 9 kn/dionici. Ono što me šokira je da istom logikom za HT dobijem 334 kn/dionici. Imaš kakav link za preporučiti odakle si izvadio ovaj faktor 9?
[/quote]

koliki jev neto dug – 300 ili 400 ili 500 milja

milja, ne lipa

svi zazivaju neke bajkem, a nitko da da račun

PA ZAR SECTVRTKE KUPUJU NAX LINJEPE OČI

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


8 do 10 ebitda minus neto dug / 70 milja dkionifca

sve ostalo je bajka za maluc djecu

KOLIKI JE NETO DUG

pa to nitko ne zna.
pogotovo sad kad je dobar dio dugova iz predstečajne pao unutar godine dana i ušao je u kratkoročna dugovanja.
kako sad to razdvojit od redovnog poslovanja…

pogotovo na HRTelco tržištu gdje npr. potraživanja HT-a po odredbama standardnih ponuda imaju dospijeće mislim 90 dana i sve to puni kratkoročna dugovanja, a zapravo je to redovno poslovanje.

pa onda taj kredit od (valjda) HT-a od nekih 90 ili 100M kn – jel to za likvidnost poslovanja il za likvidnost isplate po predstečajnoj… jel brutto il netto.

ono, pa moraju i konzultanti na due dilligenceu nešto zaradit.

Loki

koliki jev neto dug – 300 ili 400 ili 500 milja

milja, ne lipa

svi zazivaju neke bajkem, a nitko da da račun

PA ZAR SECTVRTKE KUPUJU NAX LINJEPE OČI

677 milja. Ne zazivam ništa, niti ovo imam, pokušavam nešto naučiti u prolazu.

Kaj si ljut?



8 do 10 ebitda minus neto dug / 70 milja dkionifca

sve ostalo je bajka za maluc djecu

KOLIKI JE NETO DUG

pa to nitko ne zna.
pogotovo sad kad je dobar dio dugova iz predstečajne pao unutar godine dana i ušao je u kratkoročna dugovanja.
kako sad to razdvojit od redovnog poslovanja…

pogotovo na HRTelco tržištu gdje npr. potraživanja HT-a po odredbama standardnih ponuda imaju dospijeće mislim 90 dana i sve to puni kratkoročna dugovanja, a zapravo je to redovno poslovanje.

pa onda taj kredit od (valjda) HT-a od nekih 90 ili 100M kn – jel to za likvidnost poslovanja il za likvidnost isplate po predstečajnoj… jel brutto il netto.

ono, pa moraju i konzultanti na due dilligenceu nešto zaradit.

[/quote]

prodajes i kupujes tvrtku a ne znas koliko je dužna

što si ti stigao ovamo iz ag3rokora

tamo nitkko dug nije gledao

i krasno su zavrsili

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Kad A1 vrati protuponudu EBITDA x15. A onda United Group opet povisi. Živimo u vremenima jako jeftinog novca. Ako je AMIS plaćen 2014. x9 EBITDA, puno veća Optima s mnogo važnijim tržišnim udjelom u samom vrhu ciklusa jeftinog novca mora vrijediti kudikamo više.

Objesite x9 mačku o rep, ide ovo mnogo više.

Još jednom za nepažljive:
Amis nije plaćen 9x EBITDA. Kupljen je u paketu sa Slo poslovanjem, a iznos knjižen na HR vipnet je rezultat knjigovodstvenih dogovora između članica TA grupe.

Uostalom firme se ne plaćaju po EBITDA puta X.

Uzevši kako je je Vipnet “hitro” reagirao kod predstečajne Optime (probudili su se kad je postupak već bio na odobrenjima kod agencija) mislim da će A1 protuponuda doći eventualno negdje 2028. 🙂

Loki

New Report

Close