OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tomašković: Država bi trebala smanjiti naknade telekomima

ne samo za opte, vec za bilo koju firmu koja se bavi telekomunikacijama bilo bi odlicno, ubijaju nas porezi i davanja.
takodjer , vrijedi i za druge branse, porezi i davanja nas ubijaju i onda se cudimo zbog cega svijet ide naprijed a mi smo tu gdje jesmo.


Dok se kupuju avioni za 500miliona$ i limuzine,tesko da ce biti rasterecenja.


očito je nekog pošteno stislo kad prodaje na ovim razinama a zna se da za kratko vrijeme ide prodaja opt…a to je sigurno diže na nove novioe…


Ili ga je stislo ili zna nesto sto mi ostali ne znamo,pa mu je ovo odlicna cijena za izlaz.



očito je nekog pošteno stislo kad prodaje na ovim razinama a zna se da za kratko vrijeme ide prodaja opt…a to je sigurno diže na nove novioe…

Nemam pojma zašto je obrisano, ali naveo sam da ne ide TAKO BRZO prodaja , a ako i bude, lako moguće da se dogovore ispod stola , a na burzi sruše cijenu zbog javne ponude u preuzimanju
[/quote]

Pises gluposti, zato ti je obrisano.
Odlukom agencije za zastitu tržišnog natjecanja je propisan medjunarodni javni natječaj. A Zaba je većinski dionicar koji će to uz HT provesti.

AZTN produljio rok trajanja koncentracije HT/Optima i uvjetno odobrio koncentraciju Optima Telekoma i H1 Telekoma

Znamo da ZABA ima 40%, HT 19%.
HT mora prodati svoje u siječnju 2020 godine a 6 mjeseci prije toga roka najkasnije mora pripremiti postupak prodaje.
Kad će ZABA prodati tko zna…
Koliko god pala cijena a izgleda da hoće još dosta…može i ispod 2 kn jer imate “luđaka” iz H1 koji to možda i namjerno radi, ali EBIDTA cca 100 mil a tržišna kapitalizacija 166 mil.
Ostalu perspektivu dionice Optime ne želim ni spominjati, zlatna koka?! Kaj mislite da li je to rizično ulaganje?!

Zaba će prodati kad i HT. Oni zajedno prodaju većinski paket dionica. Pa neće valjda HT tražiti kupca i angažirati investicijske banke da proda 20% firme. To je riješeno ugovorom izmedju Zabe i HT-a.

Vidim ja da bi vi htjeli jeftino, al ne ide tizian alias popolo (ne bi bilo loše da nam se javi i onaj majmunoliki luzer s Agrokora). Dzaba krecite. Ima na 2,60 pa kupujte. Neće još dugo.

Sisoje,
Pa ja ih imam i previše vjerujte mi, kupujem non-stop a prosjek ulaza mi je dosta viši od trenutne cijene, meni osobno odgovara rast ali mislim da će još padati…ako padne moram pripremiti još casha jer vjerujem u ovo čudo i u zaradu od bar 200%.
Ne želim nikoga na ništa nagovarati, a kamoli na prodaju ili na kupnju svejedno.

Nisam znao da imaju Ugovor Zaba i HT o zajedničkoj prodaji Optime?
Može izvor

@tizian

https://www.optima.hr/system/document/pdf/689/ugovor_o_pripajanju.pdf

Evo ti pa čitaj. Nije mi jasno kako nešto kupujes, a nemaš pojma o tome. Nije ni čudo da ti je jedini alat jeftino navlačenje.

Zaba će prodati dionica zajedno s HT-om, u paketu. HT ima iskustvo u branši, Zaba u investicijskom bankarstvu. Zaba je dala dionice HT-u na upravljanje, i kao nagradu je HT dobio dio tih dionica, a dio je dobio konverzijom dugova prema HT-u u dionice po 10 kn. Zaba stoji iza cijelog procesa jer je držala glavninu dugova i bondova Optime, a HT je ušao naknadno na poziv Zabe.

https://www.optima.hr/system/document/pdf/310/Optima_Plan__PSN_OBJAVA.pdf
Nije ni ovaj tekst loš.
Inače u njihovom Ugovoru inače piše će HT prodavati i Zabine dionice a ne obrnuto.

od 2,43-2,50 kn na prodaji je više od 45.000 dionica. prodavači će morati naloge spustiti prema 2 kn inače ništa od trgovine

Danas je prodao svoju pinku ( 10000 ) sutra 5 lipa liže .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

crumarix:rizičan potez……

Ja sam zasad kupio što sam mislio, u novu kupovinu krećem na 2,00 kn pa makar poslije pala i na 1,50
Ne vjerujem da će ispod 2,00


cila burza se zeleni a optima stoji ukopana….zanimljivo

zeleni se?? crobex = 0

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close