OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Dioničari nisu bitni!

Dioničari su jako bitni.
Pogotovo 1. dioničar – ZABA.
Za sada nema nikakvih naznaka da bi oni koji su ušli ispod 10 kn mogli izgubiti.
Naprotiv, i oni po 10 kn mogli bi nešto zaraditi.
Različite opcije razvoja događaja u budućnosti samo vremenski utjeću na dostizanje toga cilja.
[/quote]

Heh, da je tome tako kako ti pišeš i priželjkuješ onda bi već sada cijena bila na 8 ili 9 kuna, a znamo da nije. Al dobro, navikli smo već na ovakve upup opservacije. Nažalost ne postoji dovoljan broj većih ulagača koji vjeruju u tvoju priču.

Zato mislim da se moraš direktno obratiti takvima, jer očito je da od obraćanja ‘ovdje’, nema mnogo opipljive koristi.

@ fahrudin
Za sada se možemo složiti da se oko nekih stvari ne slažemo.
Krenimo oko pozitivnog.
Slažemo se da veliki dioničari za sada ne žele dizati cijenu. Pošto veliki apstiniraju, mali određuju pravila igre.
Mali mogu dignuti ili spustiti cijenu do kuda žele do trenutka kada netko od velikih ne poželi intervenirati.
Poželjno je isprovocirati reakciju velikih jer tada dolazimo do trenutnih granica kretanja cijene.
Ne slažemo se o trenutnoj vrijednosti OPTIME (poduzeća, ne dionice), kao ni o konačnoj cijeni dionice.
Meni poslovanje i vlasnička struktura izgledaju obečavajuće i to stalno ponavljam.
Ako me pogodi nekoliko miliona kn možda OPTE dobije i novog jačeg dioničara koji sada nedostaje 🙂
L.p.
upupup


@ fahrudin
Za sada se možemo složiti da se oko nekih stvari ne slažemo.
Krenimo oko pozitivnog.
Slažemo se da veliki dioničari za sada ne žele dizati cijenu. Pošto veliki apstiniraju, mali određuju pravila igre.
Mali mogu dignuti ili spustiti cijenu do kuda žele do trenutka kada netko od velikih ne poželi intervenirati.
Poželjno je isprovocirati reakciju velikih jer tada dolazimo do trenutnih granica kretanja cijene.
Ne slažemo se o trenutnoj vrijednosti OPTIME (poduzeća, ne dionice), kao ni o konačnoj cijeni dionice.
Meni poslovanje i vlasnička struktura izgledaju obečavajuće i to stalno ponavljam.
Ako me pogodi nekoliko miliona kn možda OPTE dobije i novog jačeg dioničara koji sada nedostaje 🙂
L.p.
upupup

Ti si jako veliki optimist. A izjava da ako te pogodi nekoliko miliona kuna zorno govori o tvojem iskustvu i dodiru s realnošću.

Kad ćeš se pozicionirati za udar, probaj se postaviti da te pogodi nekoliko milijuna eura ili barem dolara. Sretno!

Fahrudine, čemu negativnost…?

Heh, da je tome tako kako ti pišeš i priželjkuješ onda bi već sada cijena bila na 8 ili 9 kuna, a znamo da nije. Al dobro, navikli smo već na ovakve upup opservacije.

Heh, da je tome tako kako ti pises onda bi prosle godine Genera 3 mjeseca prije prodaje bila na 160kn ili 170kn a ne na 50kn….ili MIV itd itd

Sto se mene tice nije ni potrebno da guraju cijenu, ionako se ceka prodaja, pa bila ona 2018 ili 2021.
Ako netko misli da u tom periodu moze ostvariti veci prinos…svaka mu cast i skidam kapu.
Meni je struktura dionicara skroz ok.
Zaba jer nije prirodni vlasnik – dakle ici ce u prodaju svojih dionica
HT jer u slucaju prodaje drugom telekomu Zaba ce moguci diskont raditi po kreditu (koji je ionako vec vrlo vjerojatno rezerviran) a ne na cijeni dionice kako nebi zeznula partnera, zar ne
Hanzekovic jer je Hanzekovic

Ukoliko ste pričitali objavu na ZSE, mogli ste doći do zaključka da dionica OPTE vrijedi ni manje, ni više, već 1,70 kn…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

http://www.jutarnji.hr/globus/Globus-biznis/pao-je-i-zadnji-srednje-veliki-operater-na-hrvatskom-telekom-trzistu-veliko-preslagivanje-u-bransi-u-kojoj-se-prihodi-mjere-u-milijardama-kuna/5401895/


Ukoliko ste pričitali objavu na ZSE, mogli ste doći do zaključka da dionica OPTE vrijedi ni manje, ni više, već 1,70 kn…

Ne, došli smo do zaključka da vrijedi 10 kuna, po koliko ide pripajanje.

Dajete krive informacije. Optima nije povećala svoj vlastiti kapital, na način koji vi pričate već tim dionicama plaća H1 telekomu jer se za 12 dana pripaja. Lijepo piše!!!
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Obv5ByyZBNOk0VNqmI6JDQ==.pdf

U zaključki, firma postaje veća za ”broj korisnika”, veći priljev para itd. Niste valjda mislili da će H1 platit u kešu i da ćemo mi svi koji smo dioničari samo tako profitirati.


Ukoliko ste pričitali objavu na ZSE, mogli ste doći do zaključka da dionica OPTE vrijedi ni manje, ni više, već 1,70 kn…

1,70 je bila cijena na dan sklapanja ugovora izmedu Optime i H1
Dokap ide po 10

Samo za vašu informaciju, dionice se izdaju po nominalnoj vrijednosti od 10kn jer je to najmanja zakonska moguća nominalna vrijednost, naravno, mogu biti i bez nominalne vrijednosti… ali ne bi škodilo da se malo educirate…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Sorry educirani, al ja sam samo konstatirao dva podatka….
A da pratis znao bi zasto 1,70, a nebi izjavio da upravo toliko vrijedi

New Report

Close