OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Isprike, pod brojevima za 2017 – mislio sam ustvari na tekucu 2016. godinu.

EBITDA 2015 je bila 106 miliona kuna.

2016. je na slicnom tragu (malo manja zbog aktivnosti na akviziciji novih korisnika) – oko 100 miliona kuna.

2017. sigurno ce biti pod utjecajem spajanja sa H1 (ako do njega dođe) – vidjeti cemo koliko ce Optima brzo absorbirati H1.

Uglavnom, zanimljiva godina i godine pred Optimom.


Randopph 8 kn je bila dok poslovanje kao danas nije bilo ni blizu tako da je 10 kn skromna procjena ali i rast na 6 kn bi bio realan s obzirom na poslovanje

da, točno bila je. ali onda je bilo 60 milja manje dionica, a brojevi su donekle pokrivali cijenu. i nije bilo većinskih dioničara, a i vjerovatno je još tinjala nada da se neće u psn. a od onda su se stvari stubokom promijenile, a čini mi se da je i vlasnicima u interesu kontrola cijene.

Ako se ne promijene valuacije na cijeloj zse ne vidim razloga za porast ove dijonice. Sada je cijena opravdana. Mogu jedino.povecati prihode, samo ne znam da li je to moguce.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Moguce je i neizbjezno nakon placanja zadnje rate po psn-u sa 31.12.16. Znaci, FI za q1 će biti bolje.

http://www.jutarnji.hr/globus/Globus-biznis/pao-je-i-zadnji-srednje-veliki-operater-na-hrvatskom-telekom-trzistu-veliko-preslagivanje-u-bransi-u-kojoj-se-prihodi-mjere-u-milijardama-kuna/5401895/

“Vipnetovo preuzimanje Metroneta ne znači nužno da je domaće telekomunikacijsko tržište sada zacementirano. Već sljedeće godine bi možda moglo biti nekih promjena u HT-ovu taboru. Naime, kako sada stoje stvari, HT ne smije još dugo zadržati Optima telekom, koja je najveći alternativni ponuđač fiksne telefonije s desetak posto udjela na tržištu.”

Ne smije, a piše da hoće produžiti do 2021.?

Meni je to logično i očekivano.

Vidi se da je novinar odnosno novinarka needucirana odnosno piše da nešto napise. Tu nema ni trunke kvalitetne analize sektora i konkurenata sto je logično jer to je novina za široke mase. Pričam ti priču… nist bitno.

što mislite da li bi bilo bolje da opte ostane uz ht još 4 godine i pridruži H1 pa krene u “prodaju” 2021. ili da krene u prodaju početkom 2017. … što bi bilo bolje za dioničare

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Dioničari nisu bitni!

… nikada bolje u Optimi i ide na jos bolje.

da to vidimo 🙂 cekamo jos jedan dokap po 10 kn (zakonski ne moze nize)


Dioničari nisu bitni!

Dioničari su jako bitni.
Pogotovo 1. dioničar – ZABA.
Za sada nema nikakvih naznaka da bi oni koji su ušli ispod 10 kn mogli izgubiti.
Naprotiv, i oni po 10 kn mogli bi nešto zaraditi.
Različite opcije razvoja događaja u budućnosti samo vremenski utjeću na dostizanje toga cilja.

Oprostite, ja sam mislio na nas male dionicare. Mi mali ne mozemo puno utjecati na pomak prema gore ili dolje. Obzirom na kolicinu, iskorigira se jako brzo. No, ja stojim iza onoga sto kazem, a dosta sam o tome i pisao. Target moj je sadasnja cijena *3 minimalno.


Oprostite, ja sam mislio na nas male dionicare. Mi mali ne mozemo puno utjecati na pomak prema gore ili dolje. Obzirom na kolicinu, iskorigira se jako brzo. No, ja stojim iza onoga sto kazem, a dosta sam o tome i pisao. Target moj je sadasnja cijena *3 minimalno.

Naravno !!
Upoznat sam sa vašim mišljenjem o ovoj temi.
Jedino što neke činjenice treba stalno ponavljati da bi ih i većina prihvatila.
Nekima je i cijena od 1,65 kn bila previsoka, a ukazivanje na nerealnost te cijene glupost.
Sada je potrebno ukazivati da je svih šezdesetak miliona novih dionica plaćeno po 10 kn, da OPTIMA radi sa dobiti i da će eventualna prodaja trenutno lansirati cijenu. To su činjenice.
Katastrofičari stalno ponavljaju ista svoja razmišljanja, pa možemo i mi svoje “gluposti”.

New Report

Close