OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ima bit da se ova ekipa iz aztn zahebavala,pa su dali rok 3 mjeseca,ali Radnih dana,pa ce to bit u 6 . mjesecu

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Da li je itko kontaktirao Optimu? Zadnji put je Optima bila ta koja je poslala priopcenje, a ne AZTN…

Ja sam slao Optimi na info mail za investitore, pa cemo vidjeti sto ce odgovoriti.

Upit:
Poštovani,

S obzirom da sam dioničar društa Optima Telekom d.d., molio bih Vas ako mi možete dati ikakav podatak o odluci AZTNa o koncentraciji Optime i H1. Naime, odluka je trebala biti donesena prije 10-ak dana ali nije. Naime kontaktirao sam i njih, pa su mi rekli da se zbog odredenih aktivnosti u ovoj drugoj fazi ”sat zaustavlja”. Da li znate o čemu se radi i kada bi to toj logici trebao biti rok za donošenje odluke o koncentraciji Optime i H1?

Hvala unaprijed.

Odgovor:

Poštovani,

Društvo još uvijek nije zaprimilo Rješenje Agencije za zaštitu tržišnog natjecanja o dopuštenosti koncentracije koja nastaje promjenom kontrole na trajnoj osnovi pripajanjem poduzetnika H1 TELEKOM.

Čim zaprimi, Društvo će bez odlaganja obavijestiti investicijsku javnost.

trebalo bi ovima u aztn umjesto sata zaustaviti plaće na mjesec dva, DT protjerati natrag u njemačku i ovo bi postao raj na zemlji. takve kompanije poštuju zakone samo u svojim matičnim državama i čim dođu u zemlje trećeg svijeta postanu glavni generatori korupcije i bezakonja. dok god se budemo sluganski odnosili prema njima nikad na zelenu granu nećemo doći.

who dares, wins


trebalo bi ovima u aztn umjesto sata zaustaviti plaće na mjesec dva, DT protjerati natrag u njemačku i ovo bi postao raj na zemlji. takve kompanije poštuju zakone samo u svojim matičnim državama i čim dođu u zemlje trećeg svijeta postanu glavni generatori korupcije i bezakonja. dok god se budemo sluganski odnosili prema njima nikad na zelenu granu nećemo doći.

Žalosno je da su slobodne domaće kompanije sve propale. Zaključio bih prije da je u nama problem a ne u stranim vlasnicima, koji realno, ako pričamo o Optimi, konsolidiraju naša domaća sra…

tu onda dođemo na početak priče. po koji uvjetima se zadužuju domaće kompanije koje se tek probijaju na tržište, a pod kojim prebogate strane. i kako je taj dug prema dt nastao, kako su oni došli u posjed infrastrukture koju naplaćuju svima drugima i td. nisam neki stručnjak za te stvari ali otprilike znam da tu nema baš govora o nekoj fer konkurenciji. optima da nije pala na koljena ja ju nebi možda ni kupovao no sad mi je u interesu da se rokovi i zakoni poštuju. čisto sumnjam da je dt-omu u interesu snažna optima pa bi regulator tu trebao biti konkretan i omogućiti brzu prodaju zainteresiranim kupcima kojih vidim ne nedostaje. i onda negdje na 10-20 kn izađem i ja te kupim neku slijedeću metu. averziju prema opravdanom riziku nemam i može me samo pravna nesigurnost pokolebati.

who dares, wins

verdi, da ipak nije 10 do 20 kuna previse ? Optima ima jos oko 300 milja duga i ima ebitdu oko 100 miliona. Da se spoji sa h1 vise bi vrijedila.ali ok. U svakom slucaju vise optima vrijedi nego trenutno na burzi.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Nece pripojit H1 for free, a tu su i drugi troskovi, djelatnici h1 koji pripajanjem postaju visak a vecina ima ugovor na neodređeno i vjerojatno ce dogovorom biti zasticeni bar godinu dana.

Ipak vjerujem da ce cijena pasti ako aztn donese odluku kojom ne dopusta koncentraciju, odnosno porasti ako to odobre.

Verdiju palac gore za iskrenost !
Renči palac gore za financijsku pismenost !
Cartmann, wrong ! No hard feelings.

Pa ne znam da bi trebala passti. Ako bude isla u prodaju sama opet vrijedi vise.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Ipak vjerujem da ce cijena pasti ako aztn donese odluku kojom ne dopusta koncentraciju, odnosno porasti ako to odobre.

na ovakvoj burzi bilo jedno, bilo drugo – ostat će bez efekta

Ignore: KressoM, delux

Bravo, bravo verdi.
Optima i ostalu su tu gdje jesu samo zbog kršenja tržišne utakmice od strane HT/DT i fejk liberalizacije TK tržišta. Nije moguće da nitko ne zna napraviti posao osim HT-a, nego je stvar u tome da ne može.

Ne vjerujem da bi zaba dala optimu za manje od 5 do 6 po dionici. A uz h1 i ytabilizaciju njegovih poslova i 200 milja kuna duga i puuno vise. Za par godina puuno vise ako pripoje h1. Ako ne pripoje tada optima stoji na prodaji…zar je malo zaraditi oko 40 %

Status Quo: Roll Over Lay Down

Cuj cjena ce pasti ako ne odobre spajanje…. upravo obrnuto jer tada po zakonu ide prodaja optime a sumnjam da ce zaba nesro sto je platila 10 kuna prodati ispod 4…. Bojim se da ce cijena pasti ako odobre spajanje i zato ja navijam da se ide u prodaju odmah.


Ne vjerujem da bi zaba dala optimu za manje od 5 do 6 po dionici. A uz h1 i ytabilizaciju njegovih poslova i 200 milja kuna duga i puuno vise. Za par godina puuno vise ako pripoje h1. Ako ne pripoje tada optima stoji na prodaji…zar je malo zaraditi oko 40 %

Kolegice renči…samo mali podsjetnik

Prije prodaje ide usminkavanje. Pa tako npr. Bnet Ebitda u 2009 iznosi hrk 27,8m a 2010 hrk 64m
2009 gubitak hrk 20m a 2010 dobit 12m
Podsjecam Bnet je prodan 2011

Ali ajmo na srz

Bnet je prodan 2011 za eur 93m iliti hrk 697m ukljucujuci dug. Odnsno 11x ebitda

Iste te godine Bnet je imao 61, 7tsd korisnika fiksne telefonije, 63tsd interneta i 123tsd televizije.
Optima ima 150tsd fiksne, 31tsd televizije i 100tsd interneta

Pa sad pokusajte korigirati racunicu.

Btw imate na internetu i podatke za amis. Ako zatreba tu sam

Pozdrav

New Report

Close