OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sta je i optima digla kredit sa 10% kamate za preuzimanje H1?


aztn ne može više produživati, jer su već to napravili, odluka će biti ovih dana.
i kakvo očitovanje ht-a ?! , po tome ispada da ht donosi konačnu odluku , a ne aztn.

Trebalo bi postaviti upit AZTN-u. LeoNT ti si im slao do sada upite pa ako imaš volje da zatražiš očitovanje ili ćemo čekat njihovu obavijest

Ja sam slao jutros mail u aztn da li nam mogu potvrditi da li ce biti odluka biti donesena ili ce se produljiti rok. Naglasio sam im da mi ne trebaju komunicirati ishod, nego samo da li će biti donesena.
Kad dobijem odgovor, proslijedim.



aztn ne može više produživati, jer su već to napravili, odluka će biti ovih dana.
i kakvo očitovanje ht-a ?! , po tome ispada da ht donosi konačnu odluku , a ne aztn.

Trebalo bi postaviti upit AZTN-u. LeoNT ti si im slao do sada upite pa ako imaš volje da zatražiš očitovanje ili ćemo čekat njihovu obavijest
[/quote]

Mislio sam poslati danas upit, ali vidim da me optimist preduhitrio. 😀

Vratili se H nalozi na Optimu, lijepo za vidjeti

A šta im znači produljenje roka, nešto će se promijeniti? Ako ne donesu odluku stvarno treba podnijeti pokoju kaznenu prijavu radi manipulacije tržištem…


Vratili se H nalozi na Optimu, lijepo za vidjeti

a zašto su svi ispod 3,5 kn, čak i ispod 3,4?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Evo članak u Lideru "HT pred gubitkom upravljanja nad Optimom?"

Dakle, AZTN odobrava spajanje optime i H1 telekom. Još uz to strani investicijski fond je zainteresiran za Optimu i H1 uz pripajanje Tele 2…

[/quote]

ovaj članak sve govori…;)

Ekipa, evo odgovora iz AZTNa

Postupak ocjene koncentracije Optima Telekoma i H1 Telekoma u drugoj fazi još traje. Budući da se postupak sastoji od nekoliko faza u kojima se, u ovisnosti od radnje u postupku „sat zaustavlja“ zbog zakonskih rokova, Agencija u ovome trenutku ne može precizirati koji je krajnji rok donošenja rješenja u ovom postupku.

Ovaj dio ”sat zaustavlja” baca sumnju da nećemo vidjeti ovih dna odluku.

.. da i ja mislim.. .ipak samo 9 i pol mjeseci od podnosenja zahtjeva za koncentraciju svakako bi bilo prerano donositi odluke naprecac. Ne zelimo da se AZTN zuri i donese krivu odluku. :-(((

..ovo ‘sat se zaustavlja’ efektivno znaci da rokovi ne postoje i mogu se odugovlaciti u nedogled…

Kakva je to nakupina nesposobnjakovica, gotovo godinu dana nisu sposobni dovesti odluku do kraja.

Inace, obveza HTove prodaje udjela u Optimi pocinje za 2 mjeseca, a moguce je da do onda AZTN nece odluciti.

Meni je ovo super jer:

– ocigledno ima vise zainteresiranih za telekome, i tu mislim i za H1 i za Optimu (ocito netko zeli da Optima krene u prodaju)
– da HT ipak nije toliko jak u lobiranju koliko se prica da je (ok mozda je pa je ovo samo mazanje ociju…al opet)

Bumo videli….

čuj sat se zaustavlja? moš misliti pravne formulacije. nije mi dosta da vidim onu lažiranu paniku na dlkv zbog izvješća u zimskim mjesecima sad još i ovo. ogradu farbam već danima i samo sam svratio da uzmem pivo. a i trava mi je već porasla. toliko o burzi.

who dares, wins


čuj sat se zaustavlja? moš misliti pravne formulacije. nije mi dosta da vidim onu lažiranu paniku na dlkv zbog izvješća u zimskim mjesecima sad još i ovo. ogradu farbam već danima i samo sam svratio da uzmem pivo. a i trava mi je već porasla. toliko o burzi.

Na to sam mislio kad sam gore iznad pisao, znači za svako pinganje (npr. HT je predao zahtjev za upravljanjem, i sad sigurno AZTNu nesto nije jasno u tom zahtjevu ili se prave da im nije jasno, i onda oni šalju upit HTu da se očituju o tome, i tu se ”sat zaustavlja” jer im daju određeni rok da se očituju, meni se to tako čini da izgleda). Primjer sam dao hipotetski.

Da li je ovo sve zbog lokalnih izbora i naknadno preslagivanja?

u ovoj zemlji se je sat zaustavio još u prošlom stoljeću i nikako da ponovno krene.nije problem u zakonima već u njihovoj provedbi. kod psn je jasno rečeno kad bi trebao biti rok za tražiti novog kupca i sve van toga se može nazvati manipulacijom tržišta. možda bi sad za svaku odgodu donošenja odluke trebalo pomicati rokove? i tako u nedogled. ht može svoja potraživanja namiriti prodajom svog udjela ili eventualno još neke uvjete zahtijevati od novog kupca. pravna nesigurnost je utkana u temelje ove države i ona ju razara. to je vidljivo iz dana u dan. nek se dt proba tako ponašati u njemačkoj ili americi pa da vide šta će im tamo sud odrediti. globa par milijardi pa ti misli dalje.

who dares, wins

New Report

Close