OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

desnokrilo, 21.05.2020. u 15:11

molio bih kolega dali se nešto može dogoditi u od ponude u sedmom mjesecu dok se ne formira vlada pozz

ja sad već ozbiljno sumnjam da će išta biti od prodaje optime jer je nemoguće da do sada ne bi došla nekakva obavijest na zse npr. da je predano x ponuda za kupnju udjela ht-a i zabe..ili da su u 2.krugu pozvali x zainteresiranih da dostave konačne ponude.

sve ovo miriše na težak fjasko u prodaji i na izgledno ponavljanje natječaja početkom iduće godine ili krajem ove

kodi, 22.05.2020. u 13:00

 





desnokrilo, 21.05.2020. u 15:11




 

molio bih kolega dali se nešto može dogoditi u od ponude u sedmom mjesecu dok se ne formira vlada pozz

 



 

ja sad već ozbiljno sumnjam da će išta biti od prodaje optime jer je nemoguće da do sada ne bi došla nekakva obavijest na zse npr. da je predano x ponuda za kupnju udjela ht-a i zabe..ili da su u 2.krugu pozvali x zainteresiranih da dostave konačne ponude.

sve ovo miriše na težak fjasko u prodaji i na izgledno ponavljanje natječaja početkom iduće godine ili krajem ove

tak je! i meni miriši na odgodu

pazite, AKO stvarno ima toliko igrača na natječaju, plus navodno i Adris i AKO se spekulira s cijenom i do 12 kn (neki kažu i preko toga), onda je jedino objašnjenje što cijena tavori ispod 6 kn odgoda (zbog korone ili nekog drugog razloga)

želim svima puno sreće u ostvarivanju značajne premije na ulog!

Meni miriši na neupućenost i nečitanje obavijesti HT-a o postupku prodaje.

Nesto Adris ovo ono, pa mogla bi tu i premija. Nikad nisu potplatili kod preuzimanja.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Ma kakav Adris. Vlahović voli zvučna imena i dolazak Nemsica nema nikakve veze s Optimom.

Slatko je kako najzagriženiji fanovi polako otpadaju. Cijena će biti u skladu sa slicnim transakcijama odnosno nešto veća. Dakle oko 1-1,1 milijardi kuna s dugom odnosno 500-600 milijuna kuna za equity. Ja očekujem od 7,2 – 8,7 kuna per share. To znaci premiju na trenutnu cijenu od 25 – 52%.

Ja ne vidim bolje prilike trenutno u ova krizna vremena.

Ja ne očekujem ispod 9 kuna. 9-11 kuna je moja osobna procjena.

Analizirao sam nedavno transakciju prodaje Blicneta u Republici Srpskoj. Firma sa stotinjak milijuna kuna prihoda placena je oko 265-270 milijuna kuna. Sa znatno manjim usporedivim udjelom u RS nego sto to ima Optima u RH.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/ekonomija-i-finansije/otkriveno-koliko-je-mtel-platio-za-kupovinu-blicnet-a-516612

 

Budimo realni . Nema nikakve teorijske šanse da se cijena ne zna dosad, a to znaci nekih 6 kn. Ako mislite da sam u krivu , pogledajte cijenu LRH nakon sto je objavljena vijest da je firma prodana,  i kako se cijena kretala sljedećih mjeseci. ja sam tada naučio lekciju na skuplji način.  Dakle , 6kn do max 7 kn je moja oklada

Kolega, meni je drago da ste vi odustali. Ja vjeujem da će cijena biti viša i da tržište ne zna ništa o ponudama ni cijeni.

accountant, 22.05.2020. u 15:36

 





kodi, 22.05.2020. u 13:00



 

 





desnokrilo, 21.05.2020. u 15:11




 

 

molio bih kolega dali se nešto može dogoditi u od ponude u sedmom mjesecu dok se ne formira vlada pozz

 

 



 

ja sad već ozbiljno sumnjam da će išta biti od prodaje optime jer je nemoguće da do sada ne bi došla nekakva obavijest na zse npr. da je predano x ponuda za kupnju udjela ht-a i zabe..ili da su u 2.krugu pozvali x zainteresiranih da dostave konačne ponude.

sve ovo miriše na težak fjasko u prodaji i na izgledno ponavljanje natječaja početkom iduće godine ili krajem ove

 



 

tak je! i meni miriši na odgodu

pazite, AKO stvarno ima toliko igrača na natječaju, plus navodno i Adris i AKO se spekulira s cijenom i do 12 kn (neki kažu i preko toga), onda je jedino objašnjenje što cijena tavori ispod 6 kn odgoda (zbog korone ili nekog drugog razloga)

želim svima puno sreće u ostvarivanju značajne premije na ulog!

Ocekuje se i spekulira cijenom od 12 kuna za dionicu ???

Ocekivati da se proda za 80XBVPS  ili slicno,dali se Vama cini realnim?

Nemam pojma dali je netko ili vise njih dao neku ili kakvu ponudu,ali licitirati takvim brojkama mi se cini nerealnim!

I dok najzagriženiji fanovi polako otpadaju, oni neustrašivi i nepokolebljivi pomalo grickaju svoje procjene. Tako se spominjala cijena od 6 do 9 ebitda, najmanje 9 kuna po dionici, a sad je to već 7,2 do 8,7 kuna po dionici. Nadam se da će ova priča što prije završiti pa barem neću neprestano čitati bezbrojne procjene i očekivanja.

bisakovi, 23.05.2020. u 12:03

 









 



 

Ocekuje se i spekulira cijenom od 12 kuna za dionicu ???

Ocekivati da se proda za 80XBVPS  ili slicno,dali se Vama cini realnim?

Nemam pojma dali je netko ili vise njih dao neku ili kakvu ponudu,ali licitirati takvim brojkama mi se cini nerealnim!

Vec je mnogo puta zakljuceno da je vrijednost OPTIME 0kn i BVPS tu ne igra nikakvu ulogu. Pitanje je samo tko planira dati vise da preuzme 200.000 korisnika.

DarMar1, 23.05.2020. u 15:37

 





Vec je mnogo puta zakljuceno da je vrijednost OPTIME 0kn i BVPS tu ne igra nikakvu ulogu.





tko je to zaključio??? oni koji imaju dionice i nadaju se da će se optima prodati! nikakve neutralen analize niti zaključka nije ovdje bilo

 

DarMar1, 23.05.2020. u 15:37

 





Pitanje je samo tko planira dati vise da preuzme 200.000 korisnika.





ne,ne..pravo pitanje je da li netko sada uopće planira dati ponudu za kupnju optime?? jer ovi mjeseci muka i tišine od kad je istekao rok za iskazivanje interesa ukazuju da je ovaj prvi postupak prodaje-propao!

 

@eto-mene:  a VI ste u upravi OPTE pa znate ?  bitno da je TOP 10 brj 10 djo dokupio.

Ako niste u dionici ne treabte blaatiti istu.

Nažalost, standard kod nas. Tko je unutra piše dobr, tko nije piše loše.

 

Ovo je forum i mišljenja su dobro došla samo je pitanje kolko je kome stalo do nečijeg mišljenja.

Osobno smatram da je od Uprave Optime neozbiljno što ih ne interesira budućnost (čitaj natječaj) i imam dojam da se ne trude saznati informacije, a mogli bi.

Osobno smatram da HT “skriva” informacije pogotovo ako se uzme u obzir da je nedavno posudio Optimi zanimljiv iznos. Ja nebi dao pare nikome za koga znam da neću naplatiti ulog.

Što se tiče regulatora tržišta, njima je svejedno. Plaća stiže, ako kapne nešto sa strane kako bi netko ostvario trenutnu pat poziciju još bolje.

 

eto-mene, 25.05.2020. u 08:42

 





DarMar1, 23.05.2020. u 15:37



 

 





Vec je mnogo puta zakljuceno da je vrijednost OPTIME 0kn i BVPS tu ne igra nikakvu ulogu.







tko je to zaključio??? oni koji imaju dionice i nadaju se da će se optima prodati! nikakve neutralen analize niti zaključka nije ovdje bilo

 

 

 





DarMar1, 23.05.2020. u 15:37



 

 





Pitanje je samo tko planira dati vise da preuzme 200.000 korisnika.







 

ne,ne..pravo pitanje je da li netko sada uopće planira dati ponudu za kupnju optime?? jer ovi mjeseci muka i tišine od kad je istekao rok za iskazivanje interesa ukazuju da je ovaj prvi postupak prodaje-propao!

 

Eto-mene u kešu, a sve raste…izdrži 🙂

 

Nemam OPTE…ali nek ode po simboličnih 10kn, svima dobro osim jalušima

Rastimo zajedno...

New Report

Close