OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega imali ste vi i ulaze na 42-50kn a optima je sad trenutno 27kn a bila je i 21kn koliko me pamćenje sluzi lp



Vidiš,a ja sam jedan od mnogih koji je jedva dočekao da se riješi Optime.Od njih sama pusta obečanja i ništa više,a vi se samo i dalje tješite.Nema tu kruha.Za znalce!Koliko je Optima isplatila do sada od IPO-a dividende malim dioničarima?


pitajte gotovca kolega on to zna
[/quote]
Pa onda,prosim ljepo može li informacija?
[/quote]

Odakle im za dividendu kad od IPO-a nisu zaradili niti kune.
Ako ste imali Optimu trebali ste pročitati prospekt pa bi vidjeli da sve do 2011g neće biti dobiti.
Po 260 kn 2007g nebi ni ja ovo kupovao, sad je to druga priča.


Ako sam ušao na 38 kn kako na 27 kn mogu imati 60% minusa, aj nauči matematiku prije nešto počmeš pametovat.

– ja se puno ne kužim u tu matematiku, ali stvarno mi je žao što sam zadnji put rasprodala tu dionicu po 28kn, a da sam ju prodala gospon Antiši po 38kn sigurno bih bila puno više zaradila.
– i sada kada je izišlo ovo financijsko izvješće gdje se vidi kako OPTE ima najveću dobit na ZSE ja bez iti jedne jedine dionice OPTE.
– hebiga, još uvjek se moram učiti.
– čestitam svim imaocima dionice OPTE na velikoj zaradi.

– I love this game.
Pozdrav !


kolega imali ste vi i ulaze na 42-50kn a optima je sad trenutno 27kn a bila je i 21kn koliko me pamćenje sluzi lp

Pa da sam kupovao i na 50 kn što nisam, opet minus ne može biti 60%, aj vrati se u osnovnu školu pa ponovi matematiku.

Niti komada nije kupljeno iznad 40 kn, sve do početka svibnja je kupovano između 34-39 kn s tim da je bio i dobar trejd kad su MF-ovi prodavali prošle zime tako da i sada ukupan saldo na OPTE je možda – 15%.

@gotovac neka bude kako vi kažete,vaš minus je vaš minus lp




Vidiš,a ja sam jedan od mnogih koji je jedva dočekao da se riješi Optime.Od njih sama pusta obečanja i ništa više,a vi se samo i dalje tješite.Nema tu kruha.Za znalce!Koliko je Optima isplatila do sada od IPO-a dividende malim dioničarima?


pitajte gotovca kolega on to zna
[/quote]
Pa onda,prosim ljepo može li informacija?
[/quote]

Odakle im za dividendu kad od IPO-a nisu zaradili niti kune.
Ako ste imali Optimu trebali ste pročitati prospekt pa bi vidjeli da sve do 2011g neće biti dobiti.
Po 260 kn 2007g nebi ni ja ovo kupovao, sad je to druga priča.
[/quote]
Kolega ja sam u godinama i ozbiljan čovijek.Uzeo bih te dionice jedino ako mi ih netko pokloni.Pa ta firma je dužna miljardu kuna,po vlastitom priznanju.





Vidiš,a ja sam jedan od mnogih koji je jedva dočekao da se riješi Optime.Od njih sama pusta obečanja i ništa više,a vi se samo i dalje tješite.Nema tu kruha.Za znalce!Koliko je Optima isplatila do sada od IPO-a dividende malim dioničarima?


pitajte gotovca kolega on to zna
[/quote]
Pa onda,prosim ljepo može li informacija?
[/quote]

Odakle im za dividendu kad od IPO-a nisu zaradili niti kune.
Ako ste imali Optimu trebali ste pročitati prospekt pa bi vidjeli da sve do 2011g neće biti dobiti.
Po 260 kn 2007g nebi ni ja ovo kupovao, sad je to druga priča.
[/quote]
Kolega ja sam u godinama i ozbiljan čovijek.Uzeo bih te dionice jedino ako mi ih netko pokloni.Pa ta firma je dužna miljardu kuna,po vlastitom priznanju.
[/quote]
ma ta firma je odlična-no dionica ne vrijedi 30kn jel tako kolega gotovac? lp

Ne vrijedi 30 kn. ok.
ni 10 kn ok

Koliko vrijedi?
Magma?
Ingra?
Korf?
Istt?
Ptkm?
Snho?
Lrh?

sve sami gubici.

a u magmu mirovinci ukucali pare.
I Fizulic svoje pare
a gubici.
Nema operativne dobiti
Pitanje i kad ce biti

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ne vrijedi 30 kn. ok.
ni 10 kn ok

Koliko vrijedi?
Magma?
Ingra?
Korf?
Istt?
Ptkm?
Snho?
Lrh?

sve sami gubici.

a u magmu mirovinci ukucali pare.
I Fizulic svoje pare
a gubici.
Nema operativne dobiti
Pitanje i kad ce biti

Kolega Blue man

Imaju oni i neku imovinu koja ima market value ili likvidacijsku vrijednost. Nije sve u DCM metodi.

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]

@blueman
Magma? 75
Ingra? 450
Korf? 0
Istt? 0
Ptkm? 325
Snho? 45
Lrh? nepratim
opte 15 lp STFACA

Kolege,

godina 2011 dokapitalizacija optime

godina 2013 nova dokapitalizacija optime

godina 2015 prva neto dobit kompanije

godina 2017 prva dividenda od optime, malih, ali važnih 10 centa po dionici. Dionica je toliko razvodnjenja da današnji dioničari imaju manje od 5% vlasništva, a Martič ima 65% udjela.

Naravno, ako dokapitalizacija bude uspješna. U protivnom, ključ u bravu.

Referendum o ZOR-u omogućiti će da ljudi koje rade, rade još više, a ljudi koje ne rade, rade još manje


Kolega ja sam u godinama i ozbiljan čovijek.Uzeo bih te dionice jedino ako mi ih netko pokloni.Pa ta firma je dužna miljardu kuna,po vlastitom priznanju.

Svatko ulaže prema vlastitim sklonostima riziku, manji rizik manja zarada i obrnuto.
Ovdje je rizik bankrota puno manji nego što se prezentira u medijima, 1mlrd dugova strašno izgleda ali bar 30% firmi na ZSE ima veće dugove od Optime.
Ovo sada realno prema stanju bilance vrijedi 0 kn, ali ne kupuju se dionice radi sadašnjeg poslovanja već budućeg.
Meni računica kaže da će Optima sljedeće godine zaraditi 20-30 mil kn, koliko će onda vrijediti dionica? To je računica bez dokapitalizacije.
U telekomunikacijama naveća vrijednost uslugama se dodaje marketingom, ovi se jako malo reklamiraju, kad bude love može se očekivati da na taj način ostvare rast.
EBITDA od 70 mil kn koja će biti ostvarena ove godine je u visini sadašnjeg mcap-a što mi je garancija da je ovo dobra cijena.

likvidacijska vrijednost imovine s obzirom na knjigovodstvenu ide oko 50-70% diskonta.
Pogledajte DKVS.

@ winiee.
Moguce..

I opet bolje od svih nabrojanih prije.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


likvidacijska vrijednost imovine s obzirom na knjigovodstvenu ide oko 50-70% diskonta.
Pogledajte DKVS.

@ winiee.
Moguce..

I opet bolje od svih nabrojanih prije.

Uglavnom ide po diskontu ali manjem nego si naveo. Ipak ponekad (ako je riječ o vrlo vrijednoj imovini) može ići čak i po premiji bez obzira na troškove likvidacijskog postupka. Ipak , kod navedenih
tvrtki vjerojatno bi imovina išla po diskontu no drugačijeg postotka kod svake.

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]


Ne vrijedi 30 kn. ok.
ni 10 kn ok

Koliko vrijedi?
Magma?
Ingra?
Korf?
Istt?
Ptkm?
Snho?
Lrh?

sve sami gubici.

a u magmu mirovinci ukucali pare.
I Fizulic svoje pare
a gubici.
Nema operativne dobiti
Pitanje i kad ce biti

jel se ti zayebavas, ili misliš da si ti pametan, jer si prošao koji ispit na Kennedyjevom, a drugi glupi?
bolan, imamo i mi kući digitron,a ima ga i u windowsima.

koliki je kapital/dionica kod firmi koje si naveo, koliki je dug/dionica koje si naveo, koliki je dug/imovina kod ovih koje si naveo, a koliko je to kod optime?
ovo ne da nisu kruške i jabuke, već šišarke i jabuke.
pretpostavi sam šta je šišarka ovdje.

kad smo kod Magme, šta ju nisi ti procijenio prije koju godinu na 300 i kusur kuna?

šta sve papir trpi…strava!!
!bolje da više ne otvaram ovaj topic.
O&O

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

New Report

Close