OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[quote
Otange. Svatko ima pravo na svoje videnje.. Ovo je vruce, svatko neka procjeni svoj rizik ulaganja. Nema tu pomoći do kapitalne objave. Tko zna izasao je, ovo su sve. prepucavanja. Mozze i na 20 kn ako se prljavi šaran a moze i out. Hm trenutno je trend rekao svoje. Sretno svima

najvrednije stvari u životu su besplatne

poštovani kolege, za kvalitetnu analizu je potrebno uračunati širinu materijalnih činjenica da bi analiza bila točnija…trenutno neki poprilično usko sagledavaju činjenice navodeći operativne prihode i eventualnu dobit, broj korisnika, infrastrukturu, i momentum uslijed objave natječaja i eventualne akvizicije uspoređujući je sa nedavnim slićnim sektorskim akvizicijama u regiji i šire…sve to što uračunavate stoji, međutim stoji i činjenica da su zaba i ht pretvorili 100%kamata i 35%glavnice u kapital konverzijom po 10 kn., da je opte psn sklopila sa milijardu kuna tražbina od kojih je tek manji dio pretvoren u kapital, da je cjelokupna imovina i infrastruktura opte pod zalogom.tj zabilježbom i da aktualni dug iznosi oko 700 miliona kuna te da zaba u svakome trenutku može 110Mkn MCL-a pretvoriti u kapital…

ne kažem da opte vrijedi ili ne vrijedi, totalno sam indiferentam po tome pitanju ali osim sektorskih komparacija i velikih očekivanja u račun treba ukljućiti i 1Nacrt predstečajne nagodbe društva OT-Optima telekom d.d. te zadnjih par financijskih izvješća, tek toliko da upotpunite računicu i da krajnje očekivanje svedete u neke možda primjerenije i realnije okvire od nasumičnih i subjektivnih brojki kojima se razbacuje tu po forumu.

opet ponavljam, fakat sam indiferentan po pitanju vrijednosti i očekivane akvizicije opte i nemam uopće namjeru ikome išta sugerirati nego samo ukazujem da ignoriranjem jednog dijela jednadžbe, broj kojeg možemo napisati umjesto x svakako neće biti ispravan…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Optima ima 620 miliona kuna dug sto sa obzirom na EBITDA nije previse.

Optima je isplatila MCL dug prema ZABAi:

https://www.optima.hr/system/document/pdf/1349/FINA_PSN_Q12019.pdf


poštovani kolege, za kvalitetnu analizu je potrebno uračunati širinu materijalnih činjenica da bi analiza bila točnija…trenutno neki poprilično usko sagledavaju činjenice navodeći operativne prihode i eventualnu dobit, broj korisnika, infrastrukturu, i momentum uslijed objave natječaja i eventualne akvizicije uspoređujući je sa nedavnim slićnim sektorskim akvizicijama u regiji i šire…sve to što uračunavate stoji, međutim stoji i činjenica da su zaba i ht pretvorili 100%kamata i 35%glavnice u kapital konverzijom po 10 kn., da je opte psn sklopila sa milijardu kuna tražbina od kojih je tek manji dio pretvoren u kapital, da je cjelokupna imovina i infrastruktura opte pod zalogom.tj zabilježbom i da aktualni dug iznosi oko 700 miliona kuna te da zaba u svakome trenutku može 110Mkn MCL-a pretvoriti u kapital…

ne kažem da opte vrijedi ili ne vrijedi, totalno sam indiferentam po tome pitanju ali osim sektorskih komparacija i velikih očekivanja u račun treba ukljućiti i 1Nacrt predstečajne nagodbe društva OT-Optima telekom d.d. te zadnjih par financijskih izvješća, tek toliko da upotpunite računicu i da krajnje očekivanje svedete u neke možda primjerenije i realnije okvire od nasumičnih i subjektivnih brojki kojima se razbacuje tu po forumu.

opet ponavljam, fakat sam indiferentan po pitanju vrijednosti i očekivane akvizicije opte i nemam uopće namjeru ikome išta sugerirati nego samo ukazujem da ignoriranjem jednog dijela jednadžbe, broj kojeg možemo napisati umjesto x svakako neće biti ispravan…

Psi laju, karavane prolaze. To je sve sto se moze reci na vas višemjesečni angazman na ovoj temi. Provjerite koliko je Tele2 imao duga na koncu 2017. i 2018 godine i koliki mu je akumulirani gubitak i knjigovodstveni kapital, pa onda ponovno komentirajte.


Optima ima 620 miliona kuna dug sto sa obzirom na EBITDA nije previse.

Optima je isplatila MCL dug prema ZABAi:

https://www.optima.hr/system/document/pdf/1349/FINA_PSN_Q12019.pdf

ajde super, još bolje za imaoce da je manj dug…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

RBA 31.1.2020 otpustila samo 10.000 komada. Promet bio preko 220.000 komada!?

trejderi prebacuju… logicno kad netko prodaje po bidu da cijena pada.. ja bih rekao da ljudi koji su ulazili 1.7 – 5 lagano kapitaliziraju. budimo realni. proskecan Hrvat u banci ima 50 000kn. i ko ce ici vise u rizik.. ok znam sa mi ovdje ocito imamo puno vise ali opet…


RBA 31.1.2020 otpustila samo 10.000 komada. Promet bio preko 220.000 komada!?

Znaci bez obzira na pocetak prodaje i kupnju tele2 oni i dalje odlucuju prodavat izgleda da ce ostat vjeciti kocnicari rasta ove dionice

Ignore : renči


CRUMARIX
"ovdje je potpuno suprotna stvar . SVI su bili oduševljeni KRAŠEM sa 700-750, a skočilo je na 1050 ( i vratilo se ), dok na OPTIMI N I T KO , ali baš nitko ne vjeruje u cijenu ispod 10 Kn .( samo što niti ne kupuju po 8.xx…, a to je cca čistih 20-25% )."

…kolega Crumarix a tko je sve ovo kupio pa netko valjda jest:………

– gospon Tin, morate znati kako je gospon Crumarix popušio masu love na Agrokoru pa sada i na hladno puše.

7.
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. (53056966535)
891.131 1,28 Osnovni račun

…kipaju po 10 000 komada dnevno…



RBA 31.1.2020 otpustila samo 10.000 komada. Promet bio preko 220.000 komada!?

Znaci bez obzira na pocetak prodaje i kupnju tele2 oni i dalje odlucuju prodavat izgleda da ce ostat vjeciti kocnicari rasta ove dionice
[/quote]

Cini se da RB-ica samo kontrolira cijenu, a veselje se dogadja ispod top 10.
Ceka nas jos objava kvartalnog izvjesca o provedbi PSN i nerevidiranog GFI.
A onda digitron u ruke.


Cini se da RB-ica samo kontrolira cijenu

i to jako uspjesno,evo cijene uskoro opet na 8 kn 😣

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

koliki je tromjesečni prosjek do danas? je li barem iznad 8 kn?


koliki je tromjesečni prosjek do danas? je li barem iznad 8 kn?

Na koju foru može prosjek biti iznad 8 kn? Pa prosječna cijena u 11. i pola 12. mjeseca je bila ispod sedam kn. Tromjesečni prosjek je 7,74 kn.

…drago mi je vidjeti da nema puno drhtavih ručica koje prodaju na ovim razinama. Nema razloga za prodaju tijekom ovog ‘mjeseca čekanja’. Naprotiv, ako RBica ili netko nastavi s prosipanjem, treba to pokupiti. Ja nemam više para za dokup. 🙂

New Report

Close