OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kada se sazna vrijednost ponuda za mjesec dana, dionice Optime će poletjeti upravo prema tim ponuđenim cijenama.

obzirom da rok za podnošenje ponuda ističe za mjesec dana,ne treba očekivati nekakav jači muving optime na burzi. po meni cijena neće preko 8,60 ali ni ispod 8 kn sve dok se ne sazna tko je dao ponudu

Mislim da se na kraju ove faze nece znati tko je dao ponude niti njihovi iznosi. Eventualno ce se znati broj zainteresiranih i koliko ih ide u drugu fazu.

Novinari ce vec iskopati tko je prosao dalje.



Imho, mislim da zaba i ht imaju slicne interese tj rekao bih da im je zajednicko da im se ne zuri…. ni Zabi bas nije u interesu cim prije doci do casha jer casha danas ima i izobilju, znamo kakve su kamate na stednju i/ili izbor nekog drugo dobrog ulaganja
Posto bi ovo trebao biti "realtivno siguran" i dobar povrat ulozenog+zarada, dobro je i nima cuvati lovu u optimi nego povuci cash i onda ne znati sto s njime

Znači, posao banke je špekulirati i ti na način da bez razloga držiš u portfelju dionicu koju možeš prodati?
Ne bi to baš tako išlo.
[/quote]

spekulacija im je bila uci u optimu, sad je puno manja spekulacija drzat jos neko vrijeme, gledajuci kontekst trenutne cijene i mogucnost kvalitetnog plasmana dobivene love dalje
razlog za prodati cim prije ili drzati sigurno imaju..pokazat ce vrijeme, ja sam napisao na pocetku posta imho
ali to je na kraju manje bitno, neka i mali dionicari na kraju ostanu nezakinuti, to je jedino bitno 🙂

Proces gotov do 10 mj. moje misljenje, imaju mjesec dana za dati ponudu, dotle ce manje vise sve saznat za neku ponudu, dati ce 10-15% nizu od onoga sto misle dat da mogu u drugom krugu dati vecu, ali moraju pazit da ne daju neku mizeriju jel onda ih nitko nece ni zvati za drugi krug. ponudene cijene u prvom krugu od 15-17kn to je moje misljenje a ici ce do 19kn. nema sekiracije za male investitore s obzirom da ovo nije pija ovo su papiri koje zele odredene financijski jake grupe investitora.

ne mari za male stvari i ostat ce male

Ne kaže se bez veze – vrijeme je novac. Svima je u interesu da se sve što prije okonča. Osim Jubitou zbog poreza, šala.
Moje osobno mišljenje je da A1 nije dovoljno kapacitiran da nadjača UG. Otuda i igrice sa Raiff. Budemo vidjeli.


Proces gotov do 10 mj. moje misljenje, imaju mjesec dana za dati ponudu, dotle ce manje vise sve saznat za neku ponudu, dati ce 10-15% nizu od onoga sto misle dat da mogu u drugom krugu dati vecu, ali moraju pazit da ne daju neku mizeriju jel onda ih nitko nece ni zvati za drugi krug. ponudene cijene u prvom krugu od 15-17kn to je moje misljenje a ici ce do 19kn. nema sekiracije za male investitore s obzirom da ovo nije pija ovo su papiri koje zele odredene financijski jake grupe investitora.

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/prihodi-tele2-hrvatska-u-prosloj-godini-premasili-15-milijardi-kuna-sto-je-porast-od-8/9927592/
Za Tele2 su dali 220 milijuna eura. Kad bi za Opte dali 19 kuna po dionici, to bi značilo da im Opte vrijedi 175 milijuna eura. Ebita Tele2 oko 320 milijuna kuna, plus dosta infrastrukture i oko 950.000 korisnika. Opte ima ebite oko 50 milijuna (neto čista dobit kiki-riki), dugova ko u priči, a infrastrutktura sva u najmu. Tko je tu lud?

mozda i bi dali 19 i preplatili, pa onda lagano u unistavanje konkurencije: meni vec 2 puta u zadnjih godinu dana predstavnici HTa zvone na kucni prag stana da je dostuona optika da li zelim kod njih .. i jos mi reklamiraju ako potpisen na 2 godine dobivam poseban popust i jos tablet a tek ako uzmem i mobilnu uslugu….


Moje osobno mišljenje je da A1 nije dovoljno kapacitiran da nadjača UG. Otuda i igrice sa Raiff. Budemo vidjeli.

U stvari nam je svejedno tko će kupiti, važno da kupi.

nitko ne komentira izbor grubišića za savjetnika…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Moje osobno mišljenje je da A1 nije dovoljno kapacitiran da nadjača UG. Otuda i igrice sa Raiff. Budemo vidjeli.

U stvari nam je svejedno tko će kupiti, važno da kupi.

[/quote]

Važnije je na koliko će procijeniti da Opte vrijedi taj netko tko će eventualno kupiti. Lobisti s jedne i s druge strane već vjerojatno znaju. Jedino ako se ovi u Rajfici nisu domogli tih brojeva.

Tu se izgleda samo trejderima zuri?!
Oni bi x puta zaradili!
Pametni cekaju i drze svoje dionice.Ako imaju viska para nadokupljuju.
Hold & Buy




Moje osobno mišljenje je da A1 nije dovoljno kapacitiran da nadjača UG. Otuda i igrice sa Raiff. Budemo vidjeli.

U stvari nam je svejedno tko će kupiti, važno da kupi.

[/quote]

Važnije je na koliko će procijeniti da Opte vrijedi taj netko tko će eventualno kupiti. Lobisti s jedne i s druge strane već vjerojatno znaju. Jedino ako se ovi u Rajfici nisu domogli tih brojeva.
[/quote]

Ako postoji interes, a ja vjerujem da postoji od najmanje dva kljucna kupca, oni već vjerojatno imaju broj u glavi i na papiru koji su spremni ponuditi. Kao i prodavatelji cijenu ispod koje neće ići. Sad je stvar oduzimanja i dodavanja ovisno o detaljima posla i umijeća pregovaranja i formiranja konacne cijene.



Proces gotov do 10 mj. moje misljenje, imaju mjesec dana za dati ponudu, dotle ce manje vise sve saznat za neku ponudu, dati ce 10-15% nizu od onoga sto misle dat da mogu u drugom krugu dati vecu, ali moraju pazit da ne daju neku mizeriju jel onda ih nitko nece ni zvati za drugi krug. ponudene cijene u prvom krugu od 15-17kn to je moje misljenje a ici ce do 19kn. nema sekiracije za male investitore s obzirom da ovo nije pija ovo su papiri koje zele odredene financijski jake grupe investitora.

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/prihodi-tele2-hrvatska-u-prosloj-godini-premasili-15-milijardi-kuna-sto-je-porast-od-8/9927592/
Za Tele2 su dali 220 milijuna eura. Kad bi za Opte dali 19 kuna po dionici, to bi značilo da im Opte vrijedi 175 milijuna eura. Ebita Tele2 oko 320 milijuna kuna, plus dosta infrastrukture i oko 950.000 korisnika. Opte ima ebite oko 50 milijuna (neto čista dobit kiki-riki), dugova ko u priči, a infrastrutktura sva u najmu. Tko je tu lud?
[/quote]

Optima ebitda trenutni neznamo, pretpostavljamo da će biti 130 mil. To nije isto kao i 50 mil što ti pišeš. Tele2 ebitda je 300 mil za 2019 što iznosi povećanje od 70 (!!!!!!) posto u odnosu na 2018. Očito je da su ga napumpali do bola pred prodaju



Optima ebitda trenutni neznamo, pretpostavljamo da će biti 130 mil. To nije isto kao i 50 mil što ti pišeš. Tele2 ebitda je 300 mil za 2019 što iznosi povećanje od 70 (!!!!!!) posto u odnosu na 2018. Očito je da su ga napumpali do bola pred prodaju

Vrlo moguće da su ga napumpali. I meni tako djeluje.
Čudi me jedino za HT što on nije napumpao rezultate Optime? Ili su i ovi rezultati napumpani?

New Report

Close