OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…ako čekate javnu ponudu to je realno…pitanje je koja visina ponude će biti u prvom krugu…recimo da to bude 13 kn i da ht prihvati….cijena na burzi vjerojatno ide na 12 kn…pa tko želi prodati prodaje a tko želi čekati 13 kn..čeka javnu ponudu…

evo za onoga tko se želi informirati i sa tehničke strane

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/odobrena-prodaja-tele2-hrvatska-united-grupi/273463.aspx

inače, oprema koju Optima koristi kompatibilna je sa ovom koju koristi UG

https://zse.hr/userdocsimages/financ/OPTE-fin2019-3Q-NotREV-K-HR.pdf

novac je jeftin i bit će tako još neko vrijeme, telekom sektor je otporan na krize, recesije, korona viruse, cijene nafte i zlata, i ostalo.
ovo je idealno vrijeme za zaduživanje, konsolidaciju poslovanja i preuzimanje firmi.
UG ovo mora kupiti pod “must”, znači, bit će plaćena i premija, a UG će imati neometanu povezanost od Slovenije preko Hrvatske i BiH do Srbije.
ja osobno ne vjerujem da će se čekati da to preuzme investicijska banka, jer baš u ovoj industriji vrijeme je novac.
uostalom, AZTN je dosad dokazao da je na strani korisnika (potrošača), a tu je svima u interesu jaki 3. operater i ravnopravna tržišna utakmica.

…vrlo moguća situacija je da imamo dvije slične ponude u prvom krugu i u drugi krug HT pozove UG i A1..tu ide dubinsko snimanje i mogućnost poboljšanja ponude…pripetavanje…sve to traje još mjesec dana …i recimo da početkom 4 mjeseca imamo poznatog kupca i cijenu…onda regulatori moraju dati svoje mišljenje to je po svemu viđenom barem 6 mjeseci…i recimo u10 mjesecu imamo potvrdu preuzimanja…onda kupac ide s javnom ponudom i sve to traje još najmanje 3-4 mjeseca i negdje u 2.mjsecu 2021. ide isplata malih dioničara…

https://www.ictbusiness.info/kolumne/komentar-tele2-hrvatska-odlicna-u-2019-united-grupa-jako-dobro-kupila-i-sad-je-na-redu-optimu-telekom

najoptimističniji scenarij je da nas isplate do kraja godine, realno do proljeća iduče godine

budapest !

ako je UG konkretan kandidat i ako će se, što je realno za očekivati, tražiti mišljenje aztn prije zaklučenja transakcije onda svakako burza neće vidjeti eventualno preuzimanje prije ljeta 2021. međutim ako se pojavi neki drugi interesent onda bi moglo to i ranije ali postupak svakako traje i teško da bi bio završem u 6 mj. od dana sklapanja ugovora a to je opet negdje oko početka 2021…sad, da li se se isplati čekati godinu + za ošnešbangladeš od možda 20%, to svak za sebe zna najbolje…

također, objava ht oglasa mi ostavlja nekakako gestapovski dojam, ono, ako se baš mora netko javiti, nek se javi ali da znaš da nam je sasvim svejedno jer to i tako radimo samo zato jer nam je naloženo…ili možda imam pogrešan dojam, ali kako god, objava je fakat čudno i nestandardno sročena…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

https://www.ictbusiness.info/kolumne/komentar-tele2-hrvatska-odlicna-u-2019-united-grupa-jako-dobro-kupila-i-sad-je-na-redu-optimu-telekom [ictbusiness.info]

ovo se zove komentar i istrazivacko novinarstvo

Ma jašta, 2025. godine.

AZTN je dao misljenje odobrenjem kupnje Tele2. I to je otvoreno podržao HAKOM. Još ostaje da se vidi sa vijećem za medije, al proces prodaje Optime će ići brzo. Zašto?

Pa zato jer je A1 spreman platiti veliku premiju da mu UG ne preuzme mladu.

Ajmo opet panika.
Čudo je ova zse, svi bi se bogatili preko noći
Ajmo strpljenja, ovo je maraton
I recite, tko zna, na kojem bi papiru, likvidnom, i da ne prijeti stečaj, prinos premašio i tih 20% i u godinu dana ?

Imho, mislim da zaba i ht imaju slicne interese tj rekao bih da im je zajednicko da im se ne zuri…. ni Zabi bas nije u interesu cim prije doci do casha jer casha danas ima i izobilju, znamo kakve su kamate na stednju i/ili izbor nekog drugo dobrog ulaganja
Posto bi ovo trebao biti “realtivno siguran” i dobar povrat ulozenog+zarada, dobro je i nima cuvati lovu u optimi nego povuci cash i onda ne znati sto s njime

Po analizi DT iz ICB, najniža cijena, a kroz prizmu preuzimanja tele2, je 12,5 kn. Niz je faktora koji mogu cijenu pogurati (ja mislim znatno) prema gore. EBIDTA za Q4/2018 je bila preko 50 mil.kn, ne sugeriram da bi i za Q4/2019 mogla biti toliko, ali 40 mil.kn bi mogla biti, to bi značilo EBIDTA za 2019 preko 130 mil.kn (što daje cijenu višu od 13,5 kn) i još ono što i sam novinar očekuje premiju od dva jako motivirana kupca.

Ovaj clanak je bit sta se dogada….
Optima je top dionica.Momentalno je na telekom trzistu jedina u HR i naravno da ju svatko zeli…
Sad ce za koji dan i izv . Za 2019.
Koliko su ugovora sklopili i objavili mora biti odlicno.
HT ju drzi godinama i dobro prihoduje,A1 bi naravno zelio vise nego iko da ju ima( pa pljuvali su kad nisu dobili upravljanja po HT…),
UG kao novi na trzistu,izuzetno financijski jak i slozena companya ,kupio je i TELE 2…,normalno da ce dati sve od sebe da preuzme i Optimu.
E sad sta nama dionicarima preostaje?
Pa naravno cekati da se oni svi izjasne i isprse.


Imho, mislim da zaba i ht imaju slicne interese tj rekao bih da im je zajednicko da im se ne zuri…. ni Zabi bas nije u interesu cim prije doci do casha jer casha danas ima i izobilju, znamo kakve su kamate na stednju i/ili izbor nekog drugo dobrog ulaganja
Posto bi ovo trebao biti "realtivno siguran" i dobar povrat ulozenog+zarada, dobro je i nima cuvati lovu u optimi nego povuci cash i onda ne znati sto s njime

Znači, posao banke je špekulirati i ti na način da bez razloga držiš u portfelju dionicu koju možeš prodati?
Ne bi to baš tako išlo.

Žuri se UG, a još vise A1. To su privat firme, oni nemaju vremena čekati administraciju i beskrajna pripetavanja. Posao treba dalje razvijati i osigurati sto prije zadovoljavajući povrat. Oni isto imaju svoje obaveze koje treba na vrijeme izvršavati. Koliko god jeftin bio, novac još uvijek ne pada s neba.

*autor, nije bankama u interesu držati ikakvu imovinu osim funancijske, eventualno da je možda kakav fond …

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close