OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/tele2-hrvatska-zabiljezio-rast-prihoda-8-posto-i-dobiti-cak-77-posto

Ključan će biti ‘tajming’ prodaje Optime


Kad je aztn smišljao taj program, sigurno ga nije smišljao da pomogne htu u odugovlačenju s prodajom opte. A sumnjam i da je zabi u interesu da do para od opte dođe kasnije, a ne prije.

Jubito, 03.02.2020. u 10:47
U branši se komentira da bi se dogovor o prodaji 54,31% dionica (drže ih Zaba i HT) mogao postići ove godine, realizacija ići od iduće godine, a onda na proljeće ili ljeto 2021. u red za naplatu bi došli i mali dioničari OT-a. To je samo opcija. Ipak, važno ju je uzeti u obzir ako se računa na “brzu” zaradu na OPTE-R-A.
Jubito, 03.02.2020. u 10:47

Ovo bi za mene bilo idealno kad bi se tako odigralo.
Naime, u tom slučaju ne bih bio u obvezi prijaviti porez na kapitalnu dobit jer bi taman prošlo dvije godine na najveći i najprofitabilniji dio mojeg ulaganja u OPTE.
A imam strpljenja i vremena čekati.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Ključan će biti ‘tajming’ prodaje Optime


Kad je aztn smišljao taj program, sigurno ga nije smišljao da pomogne htu u odugovlačenju s prodajom opte. A sumnjam i da je zabi u interesu da do para od opte dođe kasnije, a ne prije.
[/quote]

zaba ima svoje interes, a HT svoj. problem je što interesi zabe i HT-a nisu isti, tj ZABA želi doći do keša od prodaje a HT bi zadržao što dulje status quo tj onemogućio da netko treći (znamo tko) spoji Optimu s npr.tele 2 i tako postane jak treći igrač.zato me ne bi čudilo da HT odbije sve ponude pod izlikom da njima nisu prihvatljive pa zadrže upravljanje optimom do ljeta 2021. i onda ga prepuste investicijskoj banci s mandatom za vođenje prodaje Optime.
ima dakle načina da oni to rastegnu još 1-2 godine


tin, 03.02.2020. u 10:52
U branši se komentira da bi se dogovor o prodaji 54,31% dionica (drže ih Zaba i HT) mogao postići ove godine, realizacija ići od iduće godine, a onda na proljeće ili ljeto 2021. u red za naplatu bi došli i mali dioničari OT-a. To je samo opcija. Ipak, važno ju je uzeti u obzir ako se računa na "brzu" zaradu na OPTE-R-A.
tin, 03.02.2020. u 10:52

Ovo bi za mene bilo idealno kad bi se tako odigralo.
Naime, u tom slučaju ne bih bio u obvezi prijaviti porez na kapitalnu dobit jer bi taman prošlo dvije godine na najveći i najprofitabilniji dio mojeg ulaganja u OPTE.
A imam strpljenja i vremena čekati.
[/quote]

Znači ako HT želi završiti prodaju OPTE sam sve mora biti dogovoreno najkasnije do 31.07.2020…inače posao preuzima investicijska banka….vjerujem da će HT i ZABA to odraditi do tada i da će prodajna cijena biti poznata i prije…a samo preuzimanje ako gledamo slične transakcije…dok sve agencije odrade svoje …realno ide početkom 2021….

ako će isplata nas malih biti tek nagodinu, onda ćemo se načekati…dodatna šteta je što taj kapital onda još godinu dana neće biti uložen u druge dionice…..

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


ako će isplata nas malih biti tek nagodinu, onda ćemo se načekati…dodatna šteta je što taj kapital onda još godinu dana neće biti uložen u druge dionice…..

Nece cijeli. Ali na razinama 8 i dalje ce se moci izlaziti. Znaci lagano lozenje, nema velikog krijesa prije 2021.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.


ako će isplata nas malih biti tek nagodinu, onda ćemo se načekati…dodatna šteta je što taj kapital onda još godinu dana neće biti uložen u druge dionice…..

To je novinarski BS. Regulatorno odobrenje transakcije je rizik kupca, a ne prodavatelja.

Ja mislim da će cijeli postupak biti gotov do rujna. “Cijenjeni” novinar je napisao hrpu gluposti i paušalnih ocjena.

Jako bih to volio.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.



Ključan će biti ‘tajming’ prodaje Optime


Kad je aztn smišljao taj program, sigurno ga nije smišljao da pomogne htu u odugovlačenju s prodajom opte. A sumnjam i da je zabi u interesu da do para od opte dođe kasnije, a ne prije.
[/quote]

zaba ima svoje interes, a HT svoj. problem je što interesi zabe i HT-a nisu isti, tj ZABA želi doći do keša od prodaje a HT bi zadržao što dulje status quo tj onemogućio da netko treći (znamo tko) spoji Optimu s npr.tele 2 i tako postane jak treći igrač.zato me ne bi čudilo da HT odbije sve ponude pod izlikom da njima nisu prihvatljive pa zadrže upravljanje optimom do ljeta 2021. i onda ga prepuste investicijskoj banci s mandatom za vođenje prodaje Optime.
ima dakle načina da oni to rastegnu još 1-2 godine
[/quote]

Dragi kolega vi izgleda ne čitate…ne prodaju li do 01.07.2020….prodaju preuzima investicijska banka…a od ljeta 2021 HT gubi sva upravljačka prava….

po svemu procitanom, dionice u javnoj ponudi mogli bismo prodati u proljece 2021. nije bas malo za cekati

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

Pa ovo je za ne povjerovati. Potencijalnim kupcima dat je rok od mjesec dana da dostave ponudu sa cijenom, koju će vjerojatno računati na osnovu podataka sa portala i onda, po novinaru, zavlačiti ih jedno godinu i pol dana dok im prepuste upravljanje. Kako da ne, opcija ponude će biti tri mjeseca i u tom roku će se sve znati. Dinamika drugog kruga i konačno preuzimanje.

Tako je, do ljeta ce se sve znati. A onda o agencijama ovisi da li ce sve biti okoncano najesen, do Bozica ili nagodinu.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

zaba ima svoje interes, a HT svoj. problem je što interesi zabe i HT-a nisu isti, tj ZABA želi doći do keša od prodaje a HT bi zadržao što dulje status quo tj onemogućio da netko treći (znamo tko) spoji Optimu s npr.tele 2 i tako postane jak treći igrač.zato me ne bi čudilo da HT odbije sve ponude pod izlikom da njima nisu prihvatljive pa zadrže upravljanje optimom do ljeta 2021. i onda ga prepuste investicijskoj banci s mandatom za vođenje prodaje Optime.
ima dakle načina da oni to rastegnu još 1-2 godine

“Agencija za zaštitu tržišnog natjecanja (AZTN) donijela je rješenje kojim se Hrvatski telekom (HT) obvezuje da u siječnju 2020. (od 1. do 31. siječnja 2020.) započne s postupkom prodaje svih svojih dionica Optima Telekoma (Optima) putem objave međunarodnog konkurentnog javnog natječaja, uz objavu oglasa u najmanje jednom uglednom međunarodnom financijskom glasilu.”

“U slučaju da u roku od šest mjeseci od utvrđenog početka prodaje dionica ne bude interesa za preuzimanje Optime odnosno ako podnesene ponude za kupnju dionica Optime ne budu objektivno prihvatljive, HT se obvezuje angažirati investicijsku banku s mandatom za vođenje prodaje Optime.”

Prema ovome, investicijska banka nastupa najkasnije 31.7.2020, a ne 2021. ili krivo shvaćam?

New Report

Close