OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Stoga se novim rješenjem AZTN-a određuju nove mjere, uvjeti i rokovi koje sudionici koncentracije moraju ispuniti u narednom razdoblju, s ciljem da se Optima očuva kao treći neovisni takmac na mjerodavnom tržištu odnosno da se kroz postupak prodaje Optime otvori mogućnost stvaranja trećeg operatora na hrvatskom telekomunikacijskom tržištu. Stoga je novim rješenjem utvrđeno da će u slučaju da tijekom postupka prodaje dionica Optime budu podnesene dvije ili više jednako vrijedne ponude, prednost pri kupnji imati ponuditelj koji u trenutku kupnje nije prisutan na konkretnom mjerodavnom tržištu.

Znači A1 (i HT u svrhu očuvanja duopola) mora osigurati da se ne javi nitko osim njih ili mora ponuditi više. Ima li treće mogućnosti?

Koliko ja vidim, nervoza jedino vlada ovdje na forumu. I to ponajviše od spekulanata koji iz nebrojenih razloga nisu zaradili na dionici ili nisu u poziciji. Uglavnom takvi smišljaju stalno neke varijante sto ako… i kad bi… drveće hodalo i sl.

Nažalost, to ti jedino i preostane kad gledaš sa tribina jednu od najzanimljivijih utakmica desetljeća, u kojoj si od samog početka imao prilike izravno sudjelovati. A nisi…

još uvijek stigne svak sudjelovati tko želi

@renči

Nisam mislio na nervozu u AZTN-u, nego u Slovenia Broadband-u,
čim su pustili da prođe ovakav prilog na Novoj TV čiji su vlasnik, a
istovremeno kupuju Tele2, a AZTN im to treba odobriti…dugo čekaju
na odobrenje, pa sada vrše pritisak…ne znaju da stvari u Hrvatskoj
više funkcioniraju na rodijačkim osnovama…pogledajte kućice za
advent npr…

Za ovaj drugi dio o državnim agencijama, sve ste rekli, a sve agencije su
iste ili rade na istim netržišnim, neliberalnim principima, AZTN, HAKOM itd..

Bud Fox2 malo jako si nervozan….
UG ce razvaliti A1

BudFox2 je jedini shvatio što sam želio reći.
U prilogu spominju rok od 3 mjeseca za donošenje odluke na 2. razini, a to je veljača iduće godine.
Bilo bi najbolje kada bi tražili produljenje roka za raspisivanje natječaja za kupnju Optima telekoma do okončanja postupka kupnje Tele2 ako su stvarno zainteresirani za kupnju Tele2 i Optime.

@California

Meni ni iz džepa, ni u džep, ja sam svoju lovu na Optimi uzeo…
Samo želim upozoriti da dok se nešto ovdje ne pokrene, ovo sve
je zasnovano samo na špekulaciji…kolega metalik će se složiti…
ups…i on je prodao, pa više ne druka ovdje :-)))

P.S. Neću više pisati ovdje, jer se ne želim dalje zamjerati ljudima i
želim da zaradite brdo love što će u konačnici potaknuti i neke druge
dionice da porastu


@renči

Nisam mislio na nervozu u AZTN-u, nego u Slovenia Broadband-u,
čim su pustili da prođe ovakav prilog na Novoj TV čiji su vlasnik, a
istovremeno kupuju Tele2, a AZTN im to treba odobriti…dugo čekaju
na odobrenje, pa sada vrše pritisak…ne znaju da stvari u Hrvatskoj
više funkcioniraju na rodijačkim osnovama…pogledajte kućice za
advent npr…

Za ovaj drugi dio o državnim agencijama, sve ste rekli, a sve agencije su
iste ili rade na istim netržišnim, neliberalnim principima, AZTN, HAKOM itd..


Oprostite. Krivo sam vas shvatila. Meni ne djeluje da je UG nervozan. Prije začuđen. Boze sacuvaj da uđe novi novac u Hrvatsku. Zarađen na drugim trzistima. Novac i imkvina iz Rvacke moze samo odlaziti. Nikako dolaziti. Za to sluze ove agencije kakva je bila AZTN. Kako su samo ” razvalili ” sa Todoricem. Bravo.

Status Quo: Roll Over Lay Down

nekoliko puta san pisa best buy OPTE do 7kn….evo pokazalo se ispravno…sad kad triba izac 8 ,,9 10 il vise na svakom od nas je da odlucimo..i to nije laka odluka kad,,koliko…jer jednom kad se OPTE proda tesko vise ovakvih prilika na ZSE…

Izgleda da nema više ispod 7 kn, tko je jamio-jamio .Za sad je 166.000 dionica protrgovano, a na 7 kn i iznad toga je na kupnji 120.000 dionica 👍

Ignore: KressoM, delux


Bud Fox2 malo jako si nervozan….
UG ce razvaliti A1

i dalje HT sve odlucuje….cak i A1 ponasanje…..

HT ne odlučuje o ničemu nakon sljedećih mjesec dana. HT-u je naređena prodaja, i HT tu ne može baš ništa učiniti.

Mislite da UG ne bi malverzacije prijavila europskoj komisiji ?

@Paulie
A tko drzi EU?, Njemacka….nemojte biti naivni….na vlastitoj kozi osjetio sto znaci Matrix….osobno iskustvo, radio u A1 7 godina….

ne samo UG, nego također A1 kao pažljivo prate i osmatraju što se događa i ide li prodaja u zacrtanim okvirima i rokovima. bude li sve po planu, a nema razloga da ne bude, dionicu optime bismo u prvim mjesecima iduće godine lako mogli gledati na razni 50-100% višoj od trenutne cijene jer Optima ima velik broj korisnika koji su njena najveća vrijednost i odlična baza na kojoj će novi vlasnik širiti svoju mrežu u HR

poanta je da su HT i ZABA svojevremeno dosta uložili u optimu pa su kod konverzije duga u dionice dobili dionice po preračunatih 10 kn. nakon toga kupljena je (spojena sa Optimom) telekom firma H1, preuzeti su njihovi korisnici, firma je počela raditi s dobiti tako da nikakva prodaja ispod 10 kn nije realna.kad već svi ovdje daju neke svoje prognoze o konačnoj cijeni,moja je na oko 15 kn (+/- 2 kn) i smatram da bi to bila fer cijena obzirom na broj korisnika i infrastrukturu koju Optima ima.

New Report

Close