Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@ROOkie

Nije bilo upućeno tebi, nego da se "sjedne na muku" novinarima i nazovi analitičarima što sipaju crnilo, te ovima što svakog forumaša PD-a tko se usudi napisati nešto optimistično zakucaju u spammera.

Kad CROBEX preskoči 2000 i krene prema 3… od jada će rigati žuč [emo_smijeh]

Kao što ti rekoh nedavno i na private, sad i tu ponavljam da daješ nekima ponovo motiva da bace ipak koji pogled više na forum, a možda ponekad čak i nešto napišu…
Inače sam gotovo i potpuno prestao čitati,a pisanje mi je bila još gora strana…u moru defetizma i nagomilane patologije, ovakva “svježina” mi je dala definitivno potvrdu da nisam Pale sam na svijetu, kako sam se znao osjećati nebrojeno puta u raznim društvima i raspravama o TK, ekonomiji, stanju gospodarstva itd….
Ma da skratim….ne propuštam pročitati ni jedan medvjeđi post [emo_smijeh]

medo i tigrus svaka Vam čast i puno hvala na Vašem pisanju


Više je nego otužno to današnje novinarstvo u RH koje pad njemačkog burzovnog indeksa od 2,9% razvlači po naslovnicama i prikazuju kao smak svijeta. A onda kad taj indeks skoči 3,1% onda to ne primjećuju. Ili ne smiju primjetiti.

Ne znam o kojem je novinaru riječ, ali vjerojatno je samo prepisao članak s reutersa http://finance.yahoo.com/news/germanys-dax-hits-one-low-142853349.html;_ylt=AwrBEiI_rUZUMj8AvsOTmYlQ http://fingfx.thomsonreuters.com/2014/03/25/132956f586.htm

Ne radi se o 2,9% već nešto više (istina, sad je već nešto manje). 🙂

http://www.tportal.hr/biznis/trendovi/355120/Umjesto-da-platite-porez-ulozite-svoj-novac-drugdje.html

“…Prema istraživanju portala MojPosao, 27 posto štediša spremno je zbog uvođenja poreza na kamate napustiti bankovnu štednju i potražiti bolje utočište za svoj novac. …”

Ako je ovo istina i ako se samo dio toga prelije na burzu nema zime za ZSE iduće godine…

sto kazete na porez na kapitalnu dobit?


sto kazete na porez na kapitalnu dobit?

Ne samo da se uvodi porez na kapitalnu dobit, nego će se odsad plaćati porez na dividendu na bilo koji iznos i još se ukida povlastica na dividendu prilikom povrata poreza.

Ali siguran sam da će Real Bear naći načina da to proglasi odličnom vijesti za tržište kapitala


sto kazete na porez na kapitalnu dobit?

mislim da je to dobra stvar ! jer očito onaj koji ima milijune u dionicama ,nema pojma di bi potrošio pare , a država očito zna [emo_smijeh][emo_smijeh]

[b]PATOKRATI VLADAJU SVIJETOM I BURZOM.Izmanipuliranog, zombiziranog medijskog čovjeka u današnjem svijetu čeka izravna klopka đavla[/b]


sto kazete na porez na kapitalnu dobit?

Ta dva milijuna kuna godišnje će napokon spasiti državni proračun od bankrota. [emo_smijeh]

STIŽU NOVI POREZI ZA VEĆ UNIŠTENO TRŽIŠTE KAPITALA Vlada planira novi udar na građane koji imaju dionice

http://www.jutarnji.hr/vlada-planira-novi-udar-na-gradane-koji-imaju-dionice/1230625/

Siguran sam da će građani pohitati dokupiti još dionica zlu ne trebalo.
Sigurno neće iskrcati sve što imaju po bidu

Za tebe je najbolje oročenje, nemaš brige a imaš sigurnih 2.5 – 3 % godišnje!

Ali uvest će se i porez na dobitke od kamata…
gledajte to ovako:

Varijanta 1 (dionice): Kupite dionicu A za 100kn. Ona naraste na 200kn i prodate je. Dobit vam je 100kn. Od toga vam uzmu 12kn poreza i još nešto prireza, i to je to. Ostane vam cca 86kn

Varijanta 2 (štednja): Uložite tih 100 kn u banku i oročite. Nakon godinu dana imate 102 kn. Zarada je 2 kn. Od te 2 kn vam uzmu 12% poreza i još nešto prireza. Ostane vam cca 1,7 kn. Za to vrijeme inflacija vam pojede cca 2kn. U konačnici, vi ste u minusu 0,3 kn.

Dakle, varijanta 2 (štednja uz kamata kakve banke nude) je sigurni gubitak.
U varijanti 1 (tržište kapitala) možete dobro zaraditi. Naravno, možete i puno više izgubiti (čak i sve!), ali to ovisi o tome koliko pametno ulažete.

mene zanima kako će se uopće kapitalna dobit računati? neke dionice kupujem u više navrata, po raznim cijenama, pa ih isto tako i prodajem, pa opet dokupljujem… tko će tu računati porez?

mislim da je spomenut pocetak primjene od 2016 a u medjuvremenu bi se trebalo pobrinuti o tehnikaliji (obracun, od, do itd..)[emo_smijeh][emo_smijesak][emo_namigusa][emo_palacg]


mene zanima kako će se uopće kapitalna dobit računati? neke dionice kupujem u više navrata, po raznim cijenama, pa ih isto tako i prodajem, pa opet dokupljujem… tko će tu računati porez?

Ovisi koje se pravilo primjeni, fifo, lifo,… da se sve to. Isto tako se da i pred kraj godine dosta toga nastimavat. Ako vec bude poreza na kapitalnu dobit tu mora uci i gubitak.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

mene puno vise zabrinjava ova nelikvidnost I to samo par dana pred fi? Nesto tu smrdi[emo_zacudjen]

New Report

Close