Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stopwin

Nakon ove mini korekcije očekivam napad na 3000.

Ukrajina u svojoj valuti rasla 108%,u dolarima 32% od početka godine.Indija i Tajland slično.Pa i mi smo zemlja trećeg svijeta,nije mi jasno.

Ovaj današnji sveopći pad dionica je zasnovan na čemu??

zasnovan je na novoj megarecesiji u svijetu,države su još zaduženije nego 2008 , nezaposlenost se nije pomakla , a usa je smanjila na 6% yahvaljujući pumpanju novca tiskanjem ali obit će im se o glavu sad kad krene inflacija ,dolar je na izdisaju
gledaj to kao bumerang efekt

[b]PATOKRATI VLADAJU SVIJETOM I BURZOM.Izmanipuliranog, zombiziranog medijskog čovjeka u današnjem svijetu čeka izravna klopka đavla[/b]

Mislio sam da sam dovoljno puta objasnio zašto sam optimističan u pogledu CROBEX-a, ali evo ako treba još ću jednom (zadnji put nadam se)…

Hrvatska ekonomija je dokazala da je sposobna generirati suficit platne bilance, prema prognozama MMF-a 2.2% u ovoj i slijedećoj godini, uz blag pad u ovoj i uz očekivani blagi rast GDP-a u slijedećoj godini. Moje su prognoze optimističnije i u suficitu i u GDP-u, ali to uopće nije bitno.

Dakle, za razliku od svih ovih godina hrvatskog gospodarstvo se okreće inozemnoj potražnji, a ne domaćoj potrošnji. To je za mene ekstremno povoljan razvoj događaja.

Zašto ?
Zato što mogu hedgati, tj. ako nestane inozemne potražnje zbog urušaja svjetskog/europskog gospodarstva ja ću zaraditi više nego što izgubim klađenjem na ZSE.

Zašto je povoljno da se banke razdužuju prema maticama ?
Zato što se preko suficita platne bilance zamjenjuje inozemna pasiva zamjenjuje domaćom, tj. smanjuje se rizik od naglog povlačenja sredstava ali i više novaca po kamatama ostaje doma.

Zašto je bitna monetizacija i razduživanje po povoljnim kamatama?
Zato što “isušivanje” bare na kojoj bankari piju u konačnici mora dovesti do pada kamata (i aktivnih i pasivnih), a time se otvara prostor za rast potrošnje i investicija.

I zadnji, ali ne i najmanje bitan moment je da je omjer izloženosti ljudi i institucionalnih investitora prema dionicama u odnosu na cash na ekstremno niskim razinama.

Ima li rizika?
Ima jako puno, tko se ne zna zaštiti od rizika ili nije dugoročan value investitor nema što raditi na tržištu kapitala.

To bi bilo to, ne da mi se više ponavljati… javim se kad vidimo hoće li doći kakva ponuda za monetizaciju [emo_smijesak]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

dečki jeste se dogovorili jel idemo na 1300 ili na 2300
realbear je lukavo počeo pisati o oporavku burze kada se je sve više počelo pisati o balonu na burzama a poslije ovakve velike korekcije normalno da dolazi
do oporavka burze pa kad krene oporavak normalno da će se korekcija zaboraviti
i slavit će se oporavak.
izgleda da će korekcija još potrajati ali on će se javiti kada se sazna što je s
monetizacijom cesta a ja bi rekao kad se bude znalo dali će sp500 doći na 1814
bodova ili možda idemo u novu etapu.
no bumo videli rekli su ….

“Imali smo rast industrijske proizvodnje u šest od sedam mjeseci. A znate zašto u sedmom mjesecu nije rasla? Jer klime nisu radile pa je pao elektroenergetski sektor”, pojašnjava Grčić.
Na komentar voditelja Domagoja Novokmeta da je “dosta zastrašujuće ako nam industrijski rast ovisi o klima uređajima” Grčić je kazao: “Pa to je Hrvatska, nemojmo bježati od te činjenice”.

Navali narode , oporavak se osjeća u zraku, BDP samo što nije eksplodirao, a strani investitori stoje u koloni na Macelju….

Skolski primjer korekcije do sv. Nikole, a onda lagani rast.

Što volim kad se majstori razbacuju predviđanjima kako to ide na 1300 ili na 3000… Kako se ono kaže, put your money where your mouth is. [emo_namigusa]

RealBear,

Zahvaljujem na odličnim komentarima. Nema ih smisla ponavljati jer tko nije razumio neće mu pomoći niti X ponavljanja. Na žalost, u Hrvatskoj je financijska pismenost na jako niskim razinama. Pa tako u medijima prevladavaju, iz konteksta izvučeni, napisi o krizi u svijeti, o propasti nečega, o padu burzi… Sve to služi kao izgovor za ne činjenje ništa u smislu potrebnih promjena u vođenju ekonomske politike. A prava istina je da se u svijetu živi sve bolje.

sve pada samo djuro raste, eto kakva je ovo burza[emo_dolar][emo_mrgud]


Što volim kad se majstori razbacuju predviđanjima kako to ide na 1300 ili na 3000… Kako se ono kaže, put your money where your mouth is. [emo_namigusa]

Nemogu jer ne daju šortanje. Pa kako to ako ide oporavak?
Mogli bi mi uzeti svu lovu koju imam, a neće



Što volim kad se majstori razbacuju predviđanjima kako to ide na 1300 ili na 3000… Kako se ono kaže, put your money where your mouth is. [emo_namigusa]

Nemogu jer ne daju šortanje. Pa kako to ako ide oporavak?
Mogli bi mi uzeti svu lovu koju imam, a neće
[/quote]

Ako ne možeš šortati, prodaš sve pa čekaš na nižim razinama. [emo_namigusa]

Ali ne zarađuješ na padu?!

No pain no Game

Ne zarađuješ, ali čekaš novi ciklus rasta. Ako si uvjeren da slijedi pad, logično da ćeš sve rasprdati i biti u kešu.

New Report

Close