Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma koja blebetanja kolega,to je sustina BURZA PADA AKO NISTE PRIMJETILI. I nema sanse da stane prije 3000

Ne samo da sam primjeto nego sam i izgubio grdu lovu.
Ali i vi bi trebali primjetiti da ovi koji su danas kupili za preko 130 mil. očekuju dobru zaradu, zar ne ?

[color=black][/color]

doodd:

Ma koja blebetanja kolega,to je sustina BURZA PADA AKO NISTE PRIMJETILI. I nema sanse da stane prije 3000

Ne samo da sam primjeto nego sam i izgubio grdu lovu.
Ali i vi bi trebali primjetiti da ovi koji su danas kupili za preko 130 mil. očekuju dobru zaradu, zar ne ?

I ja sam kupio.[thumbsup]


Ma koja blebetanja kolega,to je sustina BURZA PADA AKO NISTE PRIMJETILI. I nema sanse da stane prije 3000

Genijalac nema dionice a po cijele je dane ovdje na forumu,pise o korekciji na temi o oporavku burze,kad ga se pita da nabroji neke po njemu precijenjene dionice iz Crobex-a i koja je po njemu realna cijena-bjezi od odgovora,ali zato tupi 3000,3000,3000….

Meni u kvart svako malo navrati jedan takav,samo on ne vice 3000,3000,3000 nego krumpiraaaaaaaa,krumpiraaaaaaa,krumpiraaaaaaaa……………

Malo ste mi sumnjivi u vrijeme kad se on dere Vas ovdje nema,
kad on ode za pola sata ste tu…….[lol] [lol] [lol] [lol]

PBZ INVESTOR - nikad vise!


Sustina je da burza pada i da je realnost tek oko 3000

ti mora da si neki stručnjak za indexe !

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Gledam malo imovinu dioničkih fondova,neki uskoro ni gaće neće imati,tko je kupio njihove dionice ????[shocked]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Dobra večer! G. davids bi vi mogli postati neki link ili neku tablicu pa i da mi ostali to vidimo te gaće,ili pošaljite na PM?


Gledam malo imovinu dioničkih fondova,neki uskoro ni gaće neće imati,tko je kupio njihove dionice ????[shocked]

Ja se kladim da nijedan fond u Hrvatskoj neće propasti! Ovo je odlična prilika za dokup, a možda će biti i boljih. Još se sjećam kad sam u 2. mjesecu prošle godine ušao u Prospectus JIE na 110, a izašao par mjeseci kasnije na 150, pa se sekirao kad je vrijednost udjela otišla preko 160. Danas gledam i nevjerujem očima, palo je na 108.[lol] Tu lovu nisam bacio u vjetar..ups. dionice, jer sam bio ponosan na dobitak, ali se možda sada vratim, neke mi izgledaju primamljivo.


I ja sam kupio.[thumbsup]

Odakle pare tenkisto ? [lol]


doodd: ” Ma koja blebetanja kolega,to je sustina BURZA PADA AKO NISTE PRIMJETILI. I nema sanse da stane prije 3000 ” Ne samo da sam primjeto nego sam i izgubio grdu lovu. Ali i vi bi trebali primjetiti da ovi koji su danas kupili za preko 130 mil. očekuju dobru zaradu, zar ne ?

Veliki su počeli kupovati samo je pitanje kada će tržište zaustaviti slobodni pad, veliki moraju dati sada veliku podršku inače ode GROBEX ispod 3000. ‘Pametni fond menađeri Erstea kažu da su sada neke dionice podcjenjene na našem tržištu’. Pa recite glasno i jasno koje su to, a ne da se sve padaju danima neselektivno. A Samodol pametuje i optužuje novinare za krivicu, stari moj ti si izgubio kompas, zašto nisi zaustavio milijarde iz OIF, time si samo stvorio slobodni pad crobex, jednom kada se kugla zakotrlja gotovo je.


davids: ” Gledam malo imovinu dioničkih fondova,neki uskoro ni gaće neće imati,tko je kupio njihove dionice ????[shocked] ” Ja se kladim da nijedan fond u Hrvatskoj neće propasti! Ovo je odlična prilika za dokup, a možda će biti i boljih. Još se sjećam kad sam u 2. mjesecu prošle godine ušao u Prospectus JIE na 110, a izašao par mjeseci kasnije na 150, pa se sekirao kad je vrijednost udjela otišla preko 160. Danas gledam i nevjerujem očima, palo je na 108.[lol] Tu lovu nisam bacio u vjetar..ups. dionice, jer sam bio ponosan na dobitak, ali se možda sada vratim, neke mi izgledaju primamljivo.

Prospectus imao 500 mil kuna imovine ,prije 10dana 180,prije 3 dana 108mil
[cry]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Veliki su počeli kupovati samo je pitanje kada će tržište zaustaviti slobodni pad, veliki moraju dati sada veliku podršku inače ode GROBEX ispod 3000. ‘Pametni fond menađeri Erstea kažu da su sada neke dionice podcjenjene na našem tržištu’. Pa recite glasno i jasno koje su to, a ne da se sve padaju danima neselektivno. A Samodol pametuje i optužuje novinare za krivicu, stari moj ti si izgubio kompas, zašto nisi zaustavio milijarde iz OIF, time si samo stvorio slobodni pad crobex, jednom kada se kugla zakotrlja gotovo je.

Možda će fondovi dati podršku kako ne bi propali, ali pitanje je jesu li naši dionički fondovi financijski dovoljno jaki da uspiju preokrenuti ovaj silazni trend. Što se mene tiće, ja bih volio da Crobex ode na 1000 iako sam 50% u dionicama i to ne bih gledao kao gubitak jer imaš istu onu dionicu koju si imao i u listopadu prošle godine kada je bila na ATH, a poduzeće najvjerovatnije posluje još i bolje no tada. Kod nekog još značajnijeg pada bih utopio u dionice i ovih 50% keša i nedvojbeno zaradio par stotina posto u roku od 2 godine. Prominentnija hrvatska poduzeća poput Končara, građevinara i brodara čeka bolja budućnost no što je sadašnjost, pogotovo kada uđemo u EU, a onda će i stranci pokazati veće zanimanje za te dionice, a mi im ih sigurno nećemo dati zabadava! Ovaj pad je Bogomdan, a nije ni prvi ni zadnji. Jedino mi je žao onih malih kojima hitno treba lova pa prodaju po ovim razinama. Nekoć je čovjek bio sretan kada je prodao Atlantsku plovidbu po 100, a gle danas, plače što je mora prodati po 2000.[cool]


” Prospectus imao 500 mil kuna imovine ,prije 10dana 180,prije 3 dana 108mil [cry]

Eto ti razloga zašto burza pada! Kad strašljivci odu iz fondova, prestati će prodavati, a kada hrabri uđu opet će početi kupovati, i onda sve ispočetka, totalna euforija i eto ti opet i strašljivaca nazad u fondovima i njihovih para! To će se sigurno dogoditi, a kada, to uopće nije važno. Treba biti strpljiv i kupovati ako imaš keša. Dionice ili udjele, svejedno, zarada osigurana.

p.s. u svakom slučaju je bolje od oročene štednje na 2, 3 godine s 5 posto kamata
[lol]


Dobra večer! G. davids bi vi mogli postati neki link ili neku tablicu pa i da mi ostali to vidimo te gaće,ili pošaljite na PM?

Ja tu pratim ništa novo…http://www.hrportfolio.com/

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Kolega Davids čini se meni da vi to nešto malo krivo gledate.

Kao prvo mislim da imovina prospectusa JIE nikada nije bila 500 mil. kn.
Kao drugo prije 10 dana nije bila 180 mil. nego je toliko bila po izvještaju za 2 mj.
Kao treće imovina mu sada nije 108 nego 118 mil. i to je izvještaj za 3 mj.
I kao četvrto kolika mu je imovina danas se ne zna-odnosno znaju samo oni.

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...


Kolega Davids čini se meni da vi to nešto malo krivo gledate. Kao prvo mislim da imovina prospectusa JIE nikada nije bila 500 mil. kn. Kao drugo prije 10 dana nije bila 180 mil. nego je toliko bila po izvještaju za 2 mj. Kao treće imovina mu sada nije 108 nego 118 mil. i to je izvještaj za 3 mj. I kao četvrto kolika mu je imovina danas se ne zna-odnosno znaju samo oni.

Ok došao je do 400 (greška ne namjerna),danas su ispod 100 (po mojoj procjeni) nije čudno u ovoj situaciji

Glasnogovornik IGH na neodređeno

New Report

Close