MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prica se ovdje polako priblizava svom kraju, tj. Pocetku odakle je i poceo rast na nekih 0.80 k, nakon objave bombasticnih naslova o printerima.takodjer otisli odavde i spekulanti, pocetak ljeta i nece ovdje biti onih visina kao sto su neki pisali od 7,8,9 kn.

buraz ovdje se dalo fino trejdati uloviti skoro 60%,jeste da dionica ne vrijedi ni pišljivog boba,ali kada se da zaraditi.. who cares…sad dugoročno, jedino ako 4D proizvodnju pokrene to bi bilo nešto….LOOOOL….mama, evo me..

Sad da sve prizna nakon ovoliko razvlačenja uz pomoć, potporu… Ne vjerujem. To bi bila senzacija. Da bi ga percipirali drugačije, to sigurno, samo u kojem smislu… Riješila bi se enigma koja već dugo traje, ali počelo bi nešto drugo… On ne treba priznati poraz Magme. Ona nije kao društvo sebe porazila i nije slučajno u ovoj situaciji, zbog skupe ili loše robe, recesije… Proglašenje stečaja Magme nije rješenje. To bi bilo jednostavno i totalno neprimjereno. Namirio se ne bi nitko. Banke su se već djelomično namirile nekretninama. Magma je jedan subjekt, a Figi drugi, činjenica je da je on imao najveći utjecaj u Magmi unatoč i “NO-u” i “ostatku uprave”. Nevjerojatno je da nagađamo ovoliko vremena i raspravljamo o ovakvom planu.

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

Puste tlapnje, pa pročitajte priloge na Fini, sve prijave za glasovanje su obavljene, ovo vam je rješena stvar. A sad da hoćemo malo trejdat, HOĆEMO.
Što povoljniji ponovni ulaz, veći postotak zarade, ja sam odradio 150% do sada, i još ću. Banke plaćaju po 10, i ovo mi je vrlo dobra cijena.

Dugovi i prijave na sve strane,a 3 godine ni brige ni pameti… zašto ne još 5 kad je frend sve “sredio”, malo pričica, malo Javnih Opomena i eto 2018.godine, onda kuda koji mili moji… Jedino ako nas ne pogodi neka strijela pravde, ali sumnjam. To će se tako i dalje razvlačiti i razvodnjavati. Bitno je da vrijeme teče, a na Karibima sija sunce.

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."

nema se njega što percipirati. zakon je jasan, predstečajna je prošla. samo još da sudac odobri. tada je to konačna stvar. čitajte zakone. i prestanite loviti u mutnome. veliki očito smatraju da nemaju što izgubiti pa će upisivati nove dionice po 10 kuna. vi razmislite što to znači u ovom trenutku.

...povijest se ponavlja...


…veliki očito smatraju da nemaju što izgubiti pa će upisivati nove dionice po 10 kuna. vi razmislite što to znači u ovom trenutku.

Ja mislim da to znači samo to da nominala dionice ne može biti manja od 10 kn tj. da je to zakonski minimum po kojoj to mogu odraditi. A koje je vaše tumačenje? [emo_smijeh]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

…dionica moze biti i bez nominale…

Čitam “Nas zanima gdje završava gotovina” (Linić)
???
A čitam i “Slova na papiru” (Zakon)

"Vuk dlaku mijenja, ali ćud ne."


…dionica moze biti i bez nominale…

Naravno da može, ali ako ima nominalu, onda je minimum 10 kn, upravo koliko su i odredili ovdje u PSN!

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

tako je…

naravno da će samo nominala biti 10 kuna i da to nema nikakve veze sa vrijednosti dionice, ali što mislite, koju će cijenu pisati te firme prilikom knjiženja u vlastitim poslovnim knjigama? pa neće valjda 1,25 ili 2,34 kune. pisat će vrlo vjerojatno da je cijena jedne dionice upravo 10 kuna, baš po toj nominali koja vam je na ostalim dionicama jako bitna, iako ona ne znači apsolutno ništa u pogledu vrijednosti dionice. vjerovnici moraju u svoje knjige upisati neki iznos, a ja tipujem da će to biti 10,00 kuna za dionicu. demantirajte me ako znate nešto više iz prve ruke. ovo je samo moje razmišljanje.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close