MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bravo , otvara dućane da ne zaradi , a i stanje na kupnji-prodaji nikako više nije obrana nekakve cijene. Baš su bez pameti ovi šta kupuju tisućice. Ako ne dostigne planirano ove godine dostić će dogodine.


To tartufar a i ostalima: Zasto stavljate smajlic na ovaj clanak. Sto je Goranko rekao: – IPO ne donosi brzu zaradu-nalov – [color=blue]pitanje novinara:Imate dosta optimisticne prognoze, goranko: Da otvaramo ducane. [/color]Nigdje nije rekao da ce dostignuti EBITDA od 100 mil. a cijena od 320 koju je Stojic potvrdio sa 15.40 EV/EBITDA to i trazi. Opet ponavljam trenutni (HY) je na 24.8 mil. Dakle trebaju 75 milijuna u 2 kvartala ili 3 puta vise?? A vi cekajte 400. Ne sumnjam da ce kada trziste nakon THT-a i narasti na 380 ali projekcije dobiti se nece ostvariti po meni. A clanak mi je samo potvrdio sumnje..

Oprosti gdje si naša u tekstu ovo pitanje i odgovor. Možda nisam dobro pogleda.

To Tsunami:
E kad bi ti znao sto je EBITDA, kad bi znao 5% o financijama, burzi, procjenama vrijednosti kao ja drugacije bi se mi razgovarali.
Niti jednim postom nisi dokazao da MGMA vrijedi 400 kn. Nisi niti jednu brojku bacio, niti jednu analizu, nista.
Tko kupuje po 306 tisucice. Mirovinski fondovi.
Da li oni ganjaju brzi profit kao vi koji ste unutra jos, ne, njima je super i ako bude na 400 za 2 godine.
Vama nije.
Uopce se ne kuzite u financije, zalosno kakvih sve likova i kvazi analiticara ima na forumu.
Ja samo kazem da se svi drzite kao mutavi Stojica jer je on faca iz Hypo riznice (OK je ali nije nista posebno); a i on vam je rekao da uz cijenu od 320 MGMA jedva opravdava peer group i uz DCF i uz multiple a to je ako se ostvare podaci iz prospekta.
E sada kako vi ocekujete da ce uz jednokratne troskove IPO-a; za koje znam da je ZABA masno naplatila; otvaranja ducana koji daju zeljeni profit ne odmah na otvaranju vec kada se uhodaju EBITDA koji je najvazniji kod MGMA uz sales (ako ostanu marze kakve jesu) to skociti sa 25 mil. KN na 100 mil. KN.
Ja to ne vidim, ako skoci, reci cu opravdava cijenu od 320-340.
Ja neznam gdje vi vidite 400 bez ikakvih novih podataka.

Samo drukate; gle, otvoren je novi ducan, ma ide to gore.
Nakon vise od mjesec dana i tradeanja i analize nisam nasao na nekoga tko bi mi objasnio zasto DANAS MGMA vrijedi 400.

BILO, TKO, cisto analiticki, matematicki me razuvjerite, dajte mi analize koje pokazuju da MGMA vrijedi 400 KN.

Tsunami, jako si me lose iznenadio; tek sad vidim da nemas pojma o financijama i da kupujes kako bi rekli sto je IN i na refule.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

burza je psihologija blueman,nije ti cayman rekao? ili je to bio rocky?[smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Ma blueman je počeo uređivat tekstove novinara . Nisko.

Novinar:Dosta se često čuju komentari kako je Magma dobro prodala investicijsku priču koja se bazira na ambicioznom planu udvostručenja prihoda u dvije godine.
Goranko:– Tako je, imamo ambiciozan plan, ali on se odražava i na terenu. Od zadnjeg tjedna kolovoza pa u idućih 9 tjedana otvaramo 27 trgovina, od čega 15 u Hrvatskoj, tri u Sloveniji, šest u Srbiji i tri u Mađarskoj.
O prihodima nista..

Novinar:
Prema projekcijama u Prospektu, za ovu godinu rast je ukupnih prihoda projiciran na 43 posto, dogodine na 52.
Goranko– Pitanje je koje brojke gledate, da li Magmu d.d ili grupu. Naša stopa rasta prodaje standardno se kretala 20 do 35 posto

Evo, zato ne vjerujem da ce skociti na 100 mil. KN.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

A što se tiče otvaranja dućana nisam nigdje vidio da je netko napisa da cijena ide gore. Time se samo pokazivalo da Magma ostvaruje svoje planove.

Evo dokaza da ne uredjujem tekstove.
Jedno je ostvarivati plan i potvrditi cijenu od 320 (mozda; pitanje je koliko su ostvarivi) a jedno je reci da ide na 400 i da ove tisucice kupuju zato sto ce do nove godine rasti na 400.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Evo dokaza da ne uredjujem tekstove. Jedno je ostvarivati plan i potvrditi cijenu od 320 (mozda; pitanje je koliko su ostvarivi) a jedno je reci da ide na 400 i da ove tisucice kupuju zato sto ce do nove godine rasti na 400.

Tko je reka da zbog tisućica ide na 400 ,oo . Očito ti je iskrivljavanje postova u krvi. Gotovo za danas.

Tocno, gotovo, neda mi se trositi vrijeme iako nemam bas posla…
400 KN vam je oko 30% na danasnju cijenu.
Ako nevjerujete da ce napraviti 30% i zadovoljni ste sa 10-12% OK, necu vam nista govoriti..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


To Tsunami:
E kad bi ti znao sto je EBITDA, kad bi znao 5% o financijama, burzi, procjenama vrijednosti kao ja drugacije bi se mi razgovarali.
Niti jednim postom nisi dokazao da MGMA vrijedi 400 kn. Nisi niti jednu brojku bacio, niti jednu analizu, nista.
Tko kupuje po 306 tisucice. Mirovinski fondovi.
Da li oni ganjaju brzi profit kao vi koji ste unutra jos, ne, njima je super i ako bude na 400 za 2 godine.
Vama nije.


kao što sam već rekao,nikome nikad ne preporučam kupnju dionica a tako ni sad.ne dajem svoje analize jer se analize plaćaju.ne pravim se pametan tu na forumu jer mislim da mi to ne treba, a sa par dionica magme nema mi ni koristi.ne koristim fancy izraze u nadi da ih pola ljudi neće razumjeti (kao ti) nego kad mi netko digne tlak pitam ga da mi objasni stvari kad je tako pametan, a ja tako glup.
spomenuo si DCF neznam kolko puta, a DCF-a kolko se sjećam u prospektu ni nema nego plan novčanog toka i ako se ne varam nije diskontiran.ako je, moja greška.
analiziraš cijelo vrijeme izvješća otprije 8-9 mjeseci, a ne znaš ni BV unaprijed izračunati(što mene ne smeta ali bi tebe trebalo smetati)
da ganjam brzi profit prodao bih je prvi dan jer mene sve iznad 280 zadovoljava(osim količine dionica koje sam dobio) ali što da kupim?sad je povoljnije kupovati druge dionice ali tada sigurno nije bilo.da kupim ingru na 50000 pa da s vama nabrajam milion puta nabrojene projekte?mogao bih…ali neću

...pig slayer...

To tsunami:
Majko moja, kazes da nema DCF ali da ima plan novcanog toka za naredna razdoblja. Sta bi ti da ti se sve nacrta. Zna se koje se diskontne stope koriste (oko 11.5 u RH za equity oko 9% za WACC ovisno o dugu).
Zna se koliko je normalan perpetuity (2-5% najvise).
Radio sam i ja analize MGMA malo detaljnije. U prospektu imas i NOPLAT i amortizaciju i CAPEX i promjenu WC (working capital kroz bilancu).
WACC pretpostavis od 8-9.5% iako ga nije tesko izracunati.
Dobijes EV; od njega izbijes dug i dodas cash i dobijes equity value.
I ja sam dobio ako uzmem prospekt u ruke i bez nekih izmjena pretpostavka oko 300 KN.
S tim da je to EBITDA od 100 mil. kn sto ne vjerujem da ce biti.
Sa multiplima (EV/EBITDA) dobijem isto tu negdje cijenu.

Analiziram izvjesce za HY 2007 i vidim EBITDA od 24.8 mi. (Ako je EBITDA fancy rijec onda jebiga i ovakva rasprava).
Gdje sam krivo izracunao BV?
Na VART zato sto sam izbacio trezorske dionice? (netko je za netko je protiv, po meni one dilutaju shareholding pa ih se moze izbaciti).
NA INGR? Na cemu sam izbacio BV.
BV ionako ne koristim toliko vec EV/EBITDA.

Meni se cini da ti svoje analize i brojeve nedajes ne zato sto ne zelis jer se to placa vec zato sto neznas.
Nemoj me uciti poslu, bolje ti je da naucis nesto od mene..

I zato kada drukate na 400 KN ja neznam koje pretpostavke da mijenjam jer je prospekt vec odavno napuhan do iznemoglosti.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close