LRHC (LRH Hoteli Cavtat d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRHC (LRH Hoteli Cavtat d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel’ ekipa ostaje ovdje ili ?

Vidim da smo na LRH skoro svi se oprostili. I meni je malo žao. Zarada je bila odlična, što je najbolje sve nam je unaprijed bilo najavljeno i nacrtano od početka.

Nemoj misliti na m2!

Dalibore, naravno da ostajemo. Sekta je sekta. Iz jedne su nas istjerali Švabe, a valjda će nas s vremenom i iz ove netko istjerati. Ali svojevoljno ne idemo, iako će svako malo biti sektaša-šmizli koji će kukati da zašto smo i kako smo tu gdje jesmo.

Hoće li ići išta od investicija?
Mogla bi biti ovo druga godina zaredom bez ičega.

Ja naravno ostajem u LRHC. Dok podvučem crtu, ja zadovoljan. Očekujem da LRHC odradi ostatak do cca 1.000 eura (lrh+lrhc). Meni osobo sve preko 6.000 kn je bilo ok.
Što se tiče planova, imovinsko pravni odnosi i zakup za teniske terene su riješeni, tako da bi gradnja Albatrosa 2 trebala početi. Jedino nemam info da li kreće ove ili sljedeće godine. Treutno nemam info dali su kakvi radovi krenuli. Bilo je i šuškanja da su bacili oko na neke hotele u okruzenju, tko zna, mozda nas iznenade i kakvom akvizicijom.
Mogli bi tu krenuti agresivnije u organski rast i akvizicije, očekujem prodaju u periodu od 5 godina dok se sve ušminka.

Delo.si

kolege Darac i Ecox,
držite da se kreće u akvizicije?
Pozdrav

Čuje se da bi moglo biti nekih iskoraka u tom smjeru.
Inače tvrtka ima preko 10 mil eur neraspoređenog novca koji ostaje od ove godine. Neto dug je dosta ispod 1 EBITDA, znači prostora ima i da se gradi i akvizira.
Bilo bi to dobro upregnuti u tom smjeru, akvizicije koje su do sada radili dali su i bolje povrate nego ulaganja u postojeće objekte. Vidjet ćemo dali će se Albatros II uspjeti graditi u budžetu koji su planirali.
Ako nastave istu politiku (a tako su najavili) u slijedeće 3 godine treba potrošiti oko 50 mil eur bez zaduživanja.
Neka to da povrat od 13-14% i EBITDA raste na iznos koji je zarađivala LRH u godini kada je prodana !!

Nemoj misliti na m2!


kolege Darac i Ecox,
držite da se kreće u akvizicije?
Pozdrav

Pričalo se dole da su razgledavali neke hotele, lokalne i u okruzenju, ali nije realizirano. Ali se očito radi i u tom smjeru.

Delo.si


Delo.si

ecox jel ovaj udio u istrabenzu išta vrijedi?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

vrijeme je da krenu, time is money

Neka oni samo rade u tišini.
Prihodi rastu i bez da se povećavao kapacitet i ostvarujemo planirano.
Nisam očekivao da će LRHC cijenovno se zadržati na ovim razinama poslije prodaje LRH.

Ove godine prihod će biti preko 185 mil kuna, znači i par mil kuna više od objavljenog plana.
S druge strane dug je manji nego je u planu i neto dug na 30.9. je bio oko 56 mil.
EBITDA bi rekao da će biti na kraju nešto preko 80 mil kuna, što je ipak nešto niže nego je to u planu.
Ali to nam onda kompenzira manji dug pa je vrijednost dionice na 10,5 EBITDA po kojoj se računa i bonus ostaje ista.

80 EBITDA x 10,5 – 50 mil / 302641 = 2610 kn
85 EBITDA x 10,5 – 92 mi l/ 302641 = 2640 kn

Znamo da je i ovdje Šehanoviću već isplaćena akontacija bonusa na bazi 10,5 EV/EBITDA, ali na bazi rezultata u 2017. Znači to je tada bilo oko 2230 kuna po dionici.
Vrijednost tvrtke po ovom izračunu koji se koristi za izračun bonusa je porasla za 120 mil kuna tj za 400 kuna po dionici. Cijena na burzi to ne prati i dionica bi morala rasti 50% da to nadoknadi !!!

Ja sam očekivao da će po isplati LRH se značajniji novac prebaciti u LRHC i kako dionica nema previše u ponudi računao sam da će cijena probiti 2000 kuna, tj da će s držati na 20-25% do cijene po koliko je vrednuju većinski vlasnici.

Ja osobno ne žurim, niža cijena za mene samo znači evenutalno jeftiniji dokup. Kao i kod LRH sve šo je bilo na cijeni nižoj od 10,5 EV/EBITDA smatram povoljnom kupnjom jer nudi dodatnu zaradu.

Recimo da će do sezeone 2022 1500 soba i da će cijenama uhvatiti još po 2% godišnje to će EBITDA dovesti na preko 110 mil kuna. Recimo da će se investirati 250 ml kuna. Kako je projecirana zarada za period 2020-2022 oko 300 mil kuna to znači da bi već za 3 godine oni ostvarili investicije i u potpunosti vratili dug. To nas dovodi do izračuna (za bonus)

110 x 10,5 – 0 / 302641 = 3810 kn

Znači osnovica za bonus raste na skoro 500 mil kuna (3810-2230×302641) što znači da će biti još toliki koliki je bio ovaj zadnji. Znate moj stav o tom bonusu. Ako rezultati budu po ovim mojim izračunima nemam baš nikakav problem sa tim. Da vrijednost tvrtke naraste sa 2230 kuna (2017) na 3810 kuna (2022) po dionici taj bonus je zaradio.

Da dionica približno prati vrijednost koja se računa za bonus prinosi bi bili jako zaniljivi, 45% na 3 godine je jako lijepo, ali kako dionica zaostaje da bi stigla taj target morala bi narasti 120 % !!!!

Pitanje je samo dali će Ostoja prodati LRHC jednako “neuspješno” kao i LRH 🙂

Nemoj misliti na m2!

Nisu mi jasne osobe koje pumpaju druge a same ne kupuju

Bok.
Dajte ljudi stavite naloge do 2000 kn? Vecina je bila glasna da ce se prebaciti u Lrhc i pokupiti sve do 2000. Sad opet muk!!!
Dajte dignite to na 2000 kn pa da ja prodam he he,ja sam rekao da cu izac do dvije i drzim se rijeci…za razliku od mnogih 🙂
P.S.
Dalibor,sve pohvale za analizu,ali u apsurdistanu zivimo,ne u švicarskoj 🙂

Pitanje je samo dali će Ostoja prodati LRHC jednako "neuspješno" kao i LRH 🙂

LRHC je prica za dionicare koju mogu prihvatiti rizik nelikvidnosti te rizik da se to ne proda u narednih 10 ili 15 godina (jer zasto bi prodao ono sto mu daje smisao).

Jedino sto se moze desiti je to, da u jednom trenu Ostoja odluci lrhc skonsolidirati te izbaciti sve male dionicare. Jer na kraju sa nama ipak mora vodit brigu.

ja ocekujem na lrhc do 2030 godine najmanje 10.000 kuna odnosno 1500 eura jer tada ce to biti valuta 😉

mirovina koja ce tada iznenadit.

New Report

Close