LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



eto poslano i na VLADIN fejs zid pitanje..
znam znam..glupo je.al eto postavio sam im pitanja oko tog zakona.
hvala

Nije glupo, postaj link da lajkamo ..
[/quote]

ja sam maloprije postao na FB Vlade – nažalost ne mogu iščupati link nikako

www.lociraj-popust.com

Evo link: http://www.facebook.com/wwwvladahr/posts/229682787150792

Pišite i predsjedniku Josipoviću podsjetite ga na njegovu PRAVDU. …

Dujmić:
Na pitanje može li se zakon primjenjivati retroaktivno, kaže: "Neka o tome raspravljaju teoretičari. Koliko je meni poznato, Ustav dopušta povratno djelovanje iz posebno opravdanih razloga, a u našem slučaju se radi upravo o tim razlozima.

kako je dubokoumno naveo posebno opravdane razloge, posebno argumentirano, vjerujem da će ovi u EU ostat bez teksta i da će podržati njihove razloge jer su oni upravo posebno opravdani [kiss]

ajde novinari poslovnog – pronađite par nezavisnih teoretičara pa nek kažu svoje mišljenje [pray]

to bi članku i ovoj problematici dalo dimenziju više [thumbsup]

Nisam dionciar no jeste li mozda pokusali zatraziti sastanak kod Predsjednika ? Ovo se nikako ne uklapa u pravDA HR , a znam ljude koji su zatražili i dobili sastanak kod Predsjednika RH i za mnogo manje čak i za neke osobne stvari !

...

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Opatija/Opatija-izbjegla-stecaj-mali-dionicari-LRH-najavljuju-ustavnu-tuzbu

Novi list: opatija izbjegla stečaj, mali dioničari najavljuju Ustavnu tužbu
Vaš link


Dujmić:
Na pitanje može li se zakon primjenjivati retroaktivno, kaže: "Neka o tome raspravljaju teoretičari. Koliko je meni poznato, Ustav dopušta povratno djelovanje iz posebno opravdanih razloga, a u našem slučaju se radi upravo o tim razlozima.

kako je dubokoumno naveo posebno opravdane razloge, posebno argumentirano, vjerujem da će ovi u EU ostat bez teksta i da će podržati njihove razloge jer su oni upravo posebno opravdani [kiss]


Razlozi retroaktivne primjene zakona su:
Ratno stanje
Elementarna nepogoda
Pa neka sada objasni koje je od to dvoje primjenjeno u ovom slučaju.
[cool]

Uffff … dežurni profesor SDP-a je revan od samog jutra. Kulje na sve strane (i to u prosjeku po pet jedinica na jedan post!!!)
Pa dobro jutro profesore …
[bye]

P.S.
Bilo bi lijepo da se i predstavite đacima.
[lol]


Evo link: http://www.facebook.com/wwwvladahr/posts/229682787150792


ovdje se postovi brišu nakon samo nekoliko minuta, ne dozvoljavaju ništa o ovoj temi…. [angry]


Dujmić:
Na pitanje može li se zakon primjenjivati retroaktivno, kaže: "Neka o tome raspravljaju teoretičari. Koliko je meni poznato, Ustav dopušta povratno djelovanje iz posebno opravdanih razloga, a u našem slučaju se radi upravo o tim razlozima.

kako je dubokoumno naveo posebno opravdane razloge, posebno argumentirano, vjerujem da će ovi u EU ostat bez teksta i da će podržati njihove razloge jer su oni upravo posebno opravdani [kiss]

Smatram da je jedan kapetan duge plovidbe apsolutno najkompententija osoba u cijeloj HR da ocijeni da je ovaj slučaj posebno opravdan razlog. Like za kapetana!
btw pozdrav ocjenivaču od kojeg očekujem jednu kulju za dobro jutro!

Pitanje za poznavaoce:

Ako prihvate promjene zakona, mali dioničari gube tužbe.

Kako to zapravo pravno izgleda, jer ne mogu vjerovati, da dioničari, koji su tužili gube tužbe na uobičajeni način i da snose recimo troškove tuženoj stranci. Postavlja se i pitanje kako je i sa sudskim i drugim troškovima tih dioničara, koje su imali u tom sporu ? Bilo bi mi logično, da ih država
nadomjesti budući da je promjenom zakona direktno utjecala na rezultat sudskog spora.

Mislim, da bi bilo dobro poslati pisma i na klubove zastupnika, ako ne i svakom zastupniku osobno.

http://www.sabor.hr/Default.aspx?sec=28


Pitanje za poznavaoce:

Ako prihvate promjene zakona, mali dioničari gube tužbe.

Kako to zapravo pravno izgleda, jer ne mogu vjerovati, da dioničari, koji su tužili gube tužbe na uobičajeni način i da snose recimo troškove tuženoj stranci. Postavlja se i pitanje kako je i sa sudskim i drugim troškovima tih dioničara, koje su imali u tom sporu ? Bilo bi mi logično, da ih država
nadomjesti budući da je promjenom zakona direktno utjecala na rezultat sudskog spora.


Molio bi oko ko zna šta će biti sa tužbama onih vlasnika koji su ili bi tužili vlasnike firmi koje su u stečaju Može li se naplatit iz privatne imovine

New Report

Close