LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne radite znanost od tužbi i članaka. U datom trenutku dionica će odaraditi svoje, novinski članci ostat će tek blijeda uspomena na neka prošla vremena. Treba gledati naprijed i tražiti na mogući i nemogući način kako privući što veći broj ciljane klijentele. Dizanje kategorije i obnova hotela jest nešto što daje poticaj za buduća vremena, ali objekt bez sadržaja neće potaknuti rast poslovanja.

U prijevodu – sadržaj treba uvrstiti na kartu Opatije, ništa drugo. [thumbsup]

Nažalost moram reći da se ne slažem..

Baš su dionice LRH 20 godina predmet politike, sporova, nerješenih vlasničkih odnosa koji na cijenu dionice, i samu tvrtku imaju veći uticaj nego samo poslovanje, tj blokiraju razvoj i napredak tvrtke.. Trenutno večinski vlasnik može raditi što poželi sa tvrtkom i ne sumnjm da će gledati samo svoj interes, a sa druge strane na stalno zazivanje DORH-a i USKOK-a nije mu sigurno drago i ne znam koliko je voljan uložiti svojih novaca u tvrtku gdje bi politika opet mogla arbitrirati..

Presude trgovačkog suda u slučaju LRH najbolje pokazuju koliko Hrvati vjeruju u naše pravosudje. Sve presude dobivene, a dionica ni da mrdne [lol]

Vaš link

Bas je zanimljivo ovo pročitati danas 😉

Dujmić:
…Tko će snositi odgovornost sutra kad pošaljete Grad u bankrot. Tko? Pa ne možete vi izvesti narod na ulicu i boriti se protiv vladavine prava. Ne možete. Sud će suditi po pravu, a Hanfa radi po zakonu. Što da radim? Da idemo protiv Hanfe i protiv zakona. Ne možemo…..

….Tužbe malih dioničara, koji se pozivaju na rješenje Hanfe, mogu Grad otjerati u bankrot. Mali dioničari će kad-tad na sudu svoja prava ostvariti. Da li to želite? ….

Meni je interesantniji ovaj dio: DUJMIĆ iznosi kronologiju dosadašnjih zbivanja…Bivša vlast je imala čak i uvjeravanje od strane ministra financija, o tome postoje i pisani dokazi, da Grad neće biti u obvezi izdati obvezujuću ponudu. Svi su nas u to uvjeravali od premijera do ministra gospodarstva, meñutim Hanfa je kao nezavisno tijelo donijela svoje pravno tumačenje i rješenje koje nas obvezuje.

A i volio bih znati ima li ješ uvijek ovako visoko mišljenje o pravnicima koji su ih savjetovali: Pravni stručnjaci su sugerirali ovakvo rješenje i ja sam presretan da imamo u gradskoj upravi stručnjake pravnike koji proučavaju zakone i sugeriraju kako izaći iz ovoga van.

mafija sused, mafija.


Meni je interesantniji ovaj dio: DUJMIĆ iznosi kronologiju dosadašnjih zbivanja…Bivša vlast je imala čak i uvjeravanje od strane ministra financija, o tome postoje i pisani dokazi, da Grad neće biti u obvezi izdati obvezujuću ponudu. Svi su nas u to uvjeravali od premijera do ministra gospodarstva, meñutim Hanfa je kao nezavisno tijelo donijela svoje pravno tumačenje i rješenje koje nas obvezuje.

Pa neka ide onda regresnom tuzbom protiv ministra financija i bivse vlasti.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Prvi znakovi rascvalog proljeća [wink]

U Opatiji vikend provelo više od 7000 turista ( 33 posto više nego lani )

Uoči i tijekom prvosvibanjskog praznika, od 27. travnja do 2. svibnja, u Opatiji je boravilo 7130 turista, koji su ostvarili 17.985 noćenja, što je 33 posto više turista i 19 posto više noćenja nego u istome razdoblju prošle godine, izvijestili su danas iz opatijske Turističke zajednice.

Pritom su gosti iz inozemstva ostvarili 89 posto noćenja, a domaći turisti 11 posto. Najviše noćenja ostvarili su gosti iz Italije i Austrije, zatim iz Njemačke, Slovenije, Srbije, Mađarske, Nizozemske te domaći gosti.

http://liderpress.hr/biznis_i_politika/hrvatska/u-opatiji-vikend-provelo-vise-od-7000-turista/



Politika je ta koja je do toga dovela, i politika je ta koja taj problem mora ispraviti. Robovima nećemo biti, uskliknuo je Dujmić, kasnije dodavši da se usprkos ovoj gorućoj krizi oko dionica LRH nikada u Opatiji nije gradilo više nego sada.

Mogao je na kraju efektno poentirati u stilu vremena na koja se poziva:
"Drugovi i drugarice, ovime su radne akcije otvorene".
[sealed]


….Tužbe malih dioničara, koji se pozivaju na rješenje Hanfe, mogu Grad otjerati u bankrot. Mali dioničari će kad-tad na sudu svoja prava ostvariti. Da li to želite? ….

"Želimo da se suci ne drže zakona ko pijan plota"
… reče jednom jedan Josip … a njegova ideja očito plamti još i danas u mnogim glavama.
[undecid]

Gradonačelniku bi bilo pametno prestati laprdati o malim dioničarima, zatim otići u gajevu i tamo ispričati svoja prava saznanja, pokajati se nikad nije kasno


Evo cijeli tekst:

Umjesto soli i papra, grah su začinili vatreni politički govori.
– Izgubili smo radna mjesta, obezvrijeđen je rad, suočavamo se s gospodarskom krizom i kako da vam ja sada poželim sretan Prvi maj, sretan Praznik rada? Ono što nas danas najviše boli jest pretvorba koja je uništila industriju i zatvorila radna mjesta, prepustivši tvrtke koje su gradile generacije radnika u privatne ruke. Dvadeset godina borimo se za ono što je »naše i vaše« – Liburnia Riviera Hotele, koje su stvarale tisuće Opatijaca i stanovnika Liburnije, a danas nas uvjeravaju da to zapravo nikad nije niti bilo naše, poručio je gradonačelnik Opatije Ivo Dujmić. Dodao je kako je »politika ispostavila Opatiji račun na 1,36 milijuna kuna, jer nije im dosta što su nam oduzeli ono što smo desetljećima gradili, nego nas žele pretvoriti u robove koji će godinama plaćati te račune«
– Politika je ta koja je do toga dovela, i politika je ta koja taj problem mora ispraviti. Robovima nećemo biti, uskliknuo je Dujmić, kasnije dodavši da se usprkos ovoj gorućoj krizi oko dionica LRH nikada u Opatiji nije gradilo više nego sada.

kad je već trenutno "silenzio stampa" moram onda piskarati po forumu ali ovo "Bolje grob nego rob" jednostavno moram komentirati..

Nije mi jasno to svojatanje LRH, kakva imovina Opatije i "naše i vaše"??? O čemo on to lupeta??

Ako žali za bivšim sustavom i društvenim vlasništvom neka to jasno kaže a da znamo onda da smo mi ovdje zapravo klasni neprijatelji i da je to pravi izvor njegove frustracije
Ako s druge strane misli na "papirnato" vlasništvo bivše općine Opatija ono je nastalo otimanjem a ne stvaranjem. To je nacionalizirana i konfiscirana imovina, ništa on nije stvorio.

Po kojim kriterijima baš je Opatija iznimka gdje bi ta imovina trebala pripasti gradu a za istu imovinu i bivše vlasnike je povrat osiguravala RH izdavanjem obveznica ili kako već. Siguran sam da je bilo na tisuće ovakvih primjera u pretvorbi, tj da je u kapital poduzeća ušla imovina koja je bila oduzeta i u zemljišnim knjigama se vodila na općine.

Vaš link

Sa malim zakasnjenjem izašao je nas komentar.. Nažalost napisao sam ga prije zadnjih istupa gradonacelnika .. Ovo je komentar na teze koje je objavljivao prije nego su presude objavljene, tako da nisam uspio komentirati ovaj zadnji " bolje grob nego rob" nastup

Vaš link

Nikica Pazin je vjecnik u GV Opatije


Vaš link

Nikica Pazin je vjecnik u GV Opatije

Stvarno me iznenadilo da medju politicarima ima normalnih ljudi koji su spremni na dogovore i rjesavanje problema.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Pažin je nezavisni vijecnik i jedan je od najglasnijih u oporbi, omjer u GV je 10:9 u korist Dujmica pa kad npr kao na zadnjoj sjednici netko se iz pozicije razboli sruše im vijeće. Dobro je da se čuju ovakvi tonovi jer ne treba zaboraviti da je 2007 sporazum izglasan jednoglasno i Dujmic ( SDP ) je čestitao tadašnjoj koaliciji Muzur – HDZ na tome. I nedavno je deklaracija također izglasana jednoglasno no vec kod nagodbe o nistetnosti neki su bili suzdrzani ( među njima je bio i Pažin )
lokalni izbori su blizu a LRH je u Opatiji najvažnija tema, tesko će se izbornu kampanju graditi na izgradnji sportske dvorane ako počnu sjediti ovrhe

..a dvorana tone, mekan teren….
…i neće biti izgađena do izbora….

Kamelija, simbol Opatije!

New Report

Close