LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

koja borba to je rat ma gledam presudu hakoma
za 060 pa se nadam da će upravni nama donijeti brzu odluku
a ovi iz opatije su jako patetični zakon je na našoj strani

Kažu iz LRH da su prošlu godinu završili s 50 milijuna kuna gubitka… Možda da se jave svim onim ”poznatim osobama” koje su ‘’sponzorirali”, bio bi taj iznos nešto i manji…

Davor Žic / Liburnija.net

svaka čast davore

prošla deklaracija a nikom niš kaj se događa

i p

vijeće je trajalo nekoliko minuta 🙂
tolika je i težina iste 🙁

Nemojte misliti da Udruga spava, vrlo smo aktivni i to na više "polja".
Svakodnevno nove tužbe sjedaju na TS, a poduzimamo korake da se neke stvari i malo ubrzaju, novi pravni potezi da osiguramo put za "sigurno" tužbama, itd…
Istovremeno imamo neke nove prijedloge kako problem rješiti, pa se možda konačno netko i zainteresira umjesto da gube vrijeme na "deklaracije", jer svaki mjesec odgađanja Opatiju košta oko 1 mil po već pokrenutim tužbama, a naravno što se rok zastare bude približavao i/ili odluka Upravnog bude izvjesnija nove tužbe će pristizati a time i novi troškovi. Opatija će samo na ime kamata i troškova platiti skoro koliko bi joj trebalo za ponudu! Zbog tih "bačenih" novaca netko bi trebao i odgovarati, jer paket koji Opatija ima je vrlo vrijedan i umjesto da kroz eventualnu dividendu ili porast vrijednosti Opatija ima koristi, isti joj samo pravi debeli minus.

http://www.liburnija.net/foto-gradsko-vijece-jednoglasno-za-lrh-opatija/

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Ovaj maifest će sada sve promjeniti. Ipak su JEDNOGLASNI, da trebaju vlasti HITNO rješiti sva pitanja i priznati IZVORNO stjecanje. Ovo je konačno nešto, što ima i rep i glavu i sve je tako detajlno obrazloženo i argumentirano, da nitko više neće ni pomislit na tužbu.

P.S.: Pa ipak: dragi vjećnici – pust je bio jučer.

Zanimljiv prvi nalog na bidu…..izgleda da više nema straha od jačeg pada ispod 2000…..


http://www.liburnija.net/foto-gradsko-vijece-jednoglasno-za-lrh-opatija/

Funky, 09.03.2011. u 14:53
Pozivaju Vladu RH te sve nadležne institucije da pravovremeno poduzmu sve potrebne korake s ciljem zaštite i punog ostvarenja svih prava Grada Opatije kao suvlasnika LRH temeljem IZVORNOG stjecanja dionica.

I ja pozivam vladu da zaštiti interese malih ulagača.

ja pozivam sve institucije, pa tako i one grada opatije, da postupe po zakonskim propisima. ništa više ne tražimo. ovo dujmićevo ponašanje nije za osudu nego za kaznenu prijavu budući da on namjerno ne želi postupati po zakonima ove države, a opatija je inače grad u ovoj državi. ajde da nije znao – ne bi mu itko išta zamjerio, ali on zna i svejedno traži načine da izbjegne postupati po zakonu. to je kao kad sam se ja prijavio u opatiji na trajno boravište pa su mi svjedno htjeli naplatiti porez na vikend-kuću. eto – tako funkcioniraju u toj opatiji bajnoj…

...povijest se ponavlja...

to brate delboy znači još si sa nama

Ima tu već elemenata za kaznenu ali idemo redom..
Treba sad prvo izviditi zašto prekršajna prijava koju je Hanfa podnjela stoji u nekoj ladici jer
za isto djelo (neobjavljivanje ponude) predviđena je kazna od 200.000 do 1.000.000 kuna za pravnu i još 10.000 do 50.000 za odgoornu osobu i to za sve obveznike. Dakle kaznu bi trebali dobiti grad Opatija, sve 3 općine i Nova Liburnija d.o.o. i njihove odgovorne osobe. Uz prekršajnu prijavu koju je Hanfa dužna podnjeti ide i rok u kojema iste poziva da to naprave pa ukoliko isti to ne naprave ponovo ide prekršajna.. i tako dok se obveza ne ispuni. Naravno da se počinje sa nižim kaznama ali u slučaju "ponavljanja" kazna ide prema maksimumu.. Jes da su to njihovni lokalni prekršajci ali ima i tu lijeka.. Nisam bio za zaoštravanje odnosa i izvlačenje ovih stvari na vidjelo, no mislim da je ovo ignoriranje problema i način na koji se ponašaju zaslužuje da ih se malo oplete. Na kraju će građani Opatije platiti nepotrebno ogromne troškove i kamate, ali izgleda da je nekima samo bitno neka to samo ne bude u njihovom mandatu

dražene, i ti lokalni prekršajci morat će spis poslati u zagreb na visoki prekršajni sud RH pa ja vjerujem da će postupiti po zakonu.
mislim da treba udruga i dalje raditi na ostvarenju naših prava, ali mi ovdje sada se moramo fokusirati na samo poslovanje LRH koje obećava.

Uprava očekuje idućih par godina znatno poboljšanje poslovanja pa se tako do 2013. godine očekuje da će LRH poslovati sa preko 50.000.000,00 kuna dobiti. Također treba reći da su pristupili revalorizaciji imovine pa se očekuje book od preko 4000 kuna, a moguće i više što će znatno dići vrijednost postojećih dionica.
Uz to, uprava zajedno sa turističkom zajednicom radi na zajedničkoj promociji opatijske rivijere i slovenske rivijere pa će tako opatija i portorož/piran sudjelovati na brojnim sajmovima jer radi se na tome da turizam traje na tim područjima 365 dana u godini.
Kad znamo da je u portorožu prisutan Kempinsky, moguća je i dodatna suradnja.

Sve ovo ukazuje , barem tako ja vidim stvari, da će LRH biti prodana ili da će ući u neki svjetski hotelski lanac već za godinu-dvije.

Zato posebno veseli što se već blizu naziru nalozi od 3000 kuna.

A da bi dobio kredite za obnovu hotela u koje kreću iduće godine, SNHO-u trebaju krediti pa mu je u interesu da dionica bude što skuplja.

...povijest se ponavlja...

Naravno, to je ono što se stalno zaboravlja. Ja LRH nisam kupovao zbog ponude Opatije ni SNHO-a. poznato je da se pri pretvorbi nije izvršila revalorizacija imovine, a da ne govorimo što se sa vrijednosti nekretnina u kvarneru dogodilo u zadnjih 15 godina. U samoj LRH je napravljena procijena u sklopu plana razvoja i privatizacije i ona je iznosila negdje oko 200 mil eura. To ispada čak 5000 kuna po dionici, i uopće ne sumnjam da se radi o vrlo vrijednoj i prosperitetnoj kompaniji no nažalost moram reći i ALI nisam potpuno siguran u stvarne namjere večinskog vlasnika, a i zbog naćina na koji su do sada već odradili neke stvari nisam baš siguran da želim ostati suvlasnik.. Da je cijeli proces privatizacije odrađen korektno i transparetno, te da je Opatija na ovaj ili onaj način rješila i svoj problem vrlo vjerovatno bi bez obzira i na puno veću cijenu ostao dioničar LRH. Ulaganje u turističke tvrtke u Hrvatskoj smatram zapravo jednim oblikom ulaganja u nekretnine jer na cijenama koje su dosta niže od booka koji nije revaloriziran to mi je kao da mi sad Delboy ponudi neki stan u Opatiji po 1.000 EUR m2 🙂
Ovako ukoliko ne naprave neki zaokret i ne pokažu kakve su im stvarne namjere i planovi, te imaju li novce da pokrenu LRH mislim da će se ipak cijena dionica LRH vezati za pravnu trakavicu oko ponude.

definitivno udruga treba i dalje funkcionirati bez obzira na razvoj događaja, čak sam za to da udruga opstane i nakon što većina malih dioničara, a to će se nadam se dogoditi prije ili kasnije, dobije zadovoljštinu

što se prijava tiče, treba raditi prijave i truditi se da se oko istih nešto pokrene, ignoriranje je uvijek bila igra vladajućih, naročito na lokalnim razinama, tako da vjerujem da bi djelovalo pozitivno oplete li ih se po džepu

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

kad bi s emogla očekivati presuda upravnog ako se zna da je vjerovatno

trgovački sud u rijeci poslao dopis da nemogu donijeti presude bez odluke

New Report

Close