LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne sumnjam da nam vijesti sa sjednice
neće donijeti neki specijalitet iz kuhinje g. Tina
koji treba spraviti ekipa kuhara početnika iz drage nam Opatije [rolleyes]

Izvještaj s vijeća .. Vaš link


Izvještaj s vijeća .. Vaš link

Mislim da slijedećih nekoliko rečenica lijepo oslikava mentalitet Dujmića and Co.:
Funky, 24.02.2011. u 04:34
Nemojte ovo slati u Zagreb. Ovo nije na razini Opatije, nego na razini uvrijeđenog djeteta koje se duri, ovo nije dokument primjeren za diplomatske rasprave, kazao je Nikica Pažin kojeg je dio vijećnika podržao u nastojanju da se gradonačelnikovoj »slikovnici« pridoda i ozbiljna izjava sročena »diplomatskim« jezikom. Ipak, gradonačelnik Dujmić branio je svoj proizvod.

Poseban pozdrav Predsjedniku Gradskog vijeća Opatije, g. O’Brien Sclaunich ("Studied at University of Kragujevac") čiji sam štovatelj lika i djela.

Ovdje sve priznaju – svjesni su bili i svoje obaveze!

Bio sam zadužen za pronalaženje načina financiranja otkupa svih dionica LRH, dakle za rješavanje ovog problema od 1,3 milijarde kuna koji pritišće Opatiju. Pronašli smo dva izvora sredstava te razradili model prema kojem bi Nova Liburnija otkupila sve dionice, konsolidirala tvrtku i kasnije prodala većinski udio na tržištu te od tih sredstava platila kredit. Naravno, sada su uvjeti promijenjeni i taj model je izvan igre, ali mi i dalje moramo zajednički djelovati prema Vladi i drugim institucijama. Moramo pokazati dvije stvari – da smo jednstveni, da čitavo Vijeće ima zajednički stav oko LRH, ali i da smo pragmatični, odnosno da smo voljni surađivati na rješavanju tog problema, kazao je »nadahnuti« Cvek.

Ajde sad jedan "brain storming"… Nađimo im mi rješenje ako ne mogu sami nešto smisliti. Političke deklaracije teško da će pomoći. Ne treba im 1,3 milijarde već samo 28000×6263= 200 mil
Pa sad su donjeli odluku da se zaduže za dvoranu i neko zemljište pola tog iznosa..

zapravo 175 mil, nisam još popio kavu 😉


Ajde sad jedan "brain storming"… Nađimo im mi rješenje ako ne mogu sami nešto smisliti. Političke deklaracije teško da će pomoći. Ne treba im 1,3 milijarde već samo 28000×6263= 200 mil
Pa sad su donjeli odluku da se zaduže za dvoranu i neko zemljište pola tog iznosa..

ne, ne, krivo Dražene

Dujmić je u pravu, jer kome u ovoj krizi snho može prodati svoj paket osim državi, dakle njegovo je da nagovori Jacu na isplatu tih 1,3 mil. te time riješi našeg gradonačelnika obaveza, da je drugačije već bi isti kod sporazuma drugačije nastupao štiteći interes svojih birača

Poštovani kolega,
u toj matematici fale i kamate….


Ajde sad jedan "brain storming"… Nađimo im mi rješenje ako ne mogu sami nešto smisliti. Političke deklaracije teško da će pomoći. Ne treba im 1,3 milijarde već samo 28000×6263= 200 mil
Pa sad su donjeli odluku da se zaduže za dvoranu i neko zemljište pola tog iznosa..

Kamelija, simbol Opatije!

dobro jutro..
treba naći garanciju za 75% dionica (jer imaju svojih 25%) i naravno plus kamata 🙂
ne znam kolko je to para..al toliko treba keša 🙂
hvala


Ajde sad jedan "brain storming"… Nađimo im mi rješenje ako ne mogu sami nešto smisliti. Političke deklaracije teško da će pomoći. Ne treba im 1,3 milijarde već samo 28000×6263= 200 mil
Pa sad su donjeli odluku da se zaduže za dvoranu i neko zemljište pola tog iznosa..


dobro jutro..
treba naći garanciju za 75% dionica (jer imaju svojih 25%) i naravno plus kamata 🙂
ne znam kolko je to para..al toliko treba keša 🙂
hvala


Ajde sad jedan "brain storming"… Nađimo im mi rješenje ako ne mogu sami nešto smisliti. Političke deklaracije teško da će pomoći. Ne treba im 1,3 milijarde već samo 28000×6263= 200 mil
Pa sad su donjeli odluku da se zaduže za dvoranu i neko zemljište pola tog iznosa..

[/quote]
Mislim da ne treba ako Ostoja kaže da idu zajedno (što znači da njegov dio nije na prodaju)?

Ostoja sad ne može u zajedničku ponudu jer bi onda i ono što je kupio po 2250 morao platiti 6263..
No mogla bi neka banka prihvatiti da da garanciju ako se npr SNHO obveže da neće prihvatiti ponudu, dakle ako je izvjesno da se garancija neće aktivirati. Ukoliko Opatija objavi ponudu mislim da ne mora platiti kamate, te bi ih mogli eventualno tužiti za iste. Nebi ih tužili svi već samo neki tako da bi tu ipak uštedili dosta i na kamatama i na troškovima.
Neke procijene govore da će SNHO prodavati LRH jer je očito da neće ulagati a to znaći ni da se ne misli ozbiljno time baviti, jer u LRH treba ulagati. Novom vlasniku je osigurao 65,59% + ima mogučnost da kad god poželi "makne" smetala tj Opatiju ispod 25% jer sad sa dokapom (50%) Opatija pada na 18,7% a mali na 6,7%. Falilo mu je još malo da skupi u ponudi da bude preko 75% i to bi moglo biti interesantno … nakon dokapa bi imali 74%, i treba im 1% za potpunu kontrolu!

http://www.liburnija.net/svi-skupa-za-lrh-gv-opatija/

isto i u novom listu neznam koamo ovo sve ide samo da bude što prije gotovo

ma iskreno mi je žao kaj nismo svi skupa nag… darka

a to to se moglo izvesti vlada i hfp po meni nisu odredili posao

Iskreno najviše bi volio da Opatija kapitulira i da se ljudi koji su ju do sada predstavljali, više nikad ne vide vlasti. Jer je očito da su nesposobni

nemam dionice lrh

Političke "deklaracije" su baš neki argument na sudu ;))
prenosim s drugog foruma:

*******
Argonaut:
Upravo čitam da će na izvanrednom plenumu gradskog vijeća Opatije biti donesena deklaracija o LRH. Mislim da to nije dovoljno dobro, jači je manifest.

Možeš ti istjerat čovjeka iz komunizma, al komunizam iz čovjeka nikako.
*******

[lol] [thumbsup]

New Report

Close