LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

počela je operacija spuštanja samo kome i čemu radi par dionički

Koliko god mi je drago za ovo što se danas zbiva na KSST, toliko mi je krivo za to kako se privatizacija odigrala ovdje, i zato danas imamo ovaj jad i bijedu…..
Zaista je njima na KSST sve išlo na ruku, a zaslugom nekih malih dioničara je i proces dosta ubrzan, da ne govorim o HANFI koja se na LRH ponijela sramotno sprečavanjem rasta cijene u ključnom času, dok je tamo jednostavno pustila da stvari idu svojim tijekom…..

Eh, da nije te proklete politike….. [angry]

KSST je prije ovog bila u posebnom režimu trgovanja.
Izgleda da ćemo prije sličnog scenarija i mi to morati proći.

kakvo zatišije jer to pred buru ili pred zimski san

Zimski san. Viš da vani snijeg pada.

Only God, Muammar and Libya!

hebang…
Vaš link

Vaš link

Hebrang spominje Liburniu kao nešto što se ne može oprostiti Polančecu??

Pa i najnoviju nagodbu sa SNHO je dogovorio Polančec, on je pregovarao sa Granićem i dogovorio ekspertizu sa Tešijom..

Čobankovići je samo proveo, i vjerovatno baš i nije čitao (kao što se to u zadnje vrijeme često ispostavi da se ne čita što se potpisuje)

Inaće u Opatiji upravo je počela sjednica vijeća grada gdje Dujmić podnosi izvješće o situaciji po pitanju nagodbe o LRH..

Vaš link

Grad Opatija će nastaviti pravnu bitku za dokazivanje izvornog stjecanja dionica Liburnia Riviera Hoteli d.d., jer se, kako je to navela i Državna revizija u izvješću o obavljenoj reviziji pretvorbe i privatizacije od veljaĉe 2004. godine,“na ime nekretnina koje su u posjedu i uključene u procjenu vrijednosti Poduzeća, a u zemljišnim knjigama upisane su u korist općine Opatija, općini Opatija izdaju se dionice nominalnog iznosa 2.743.658.000 HRD odnosno 49.884.690 DEM. Kod upisa i otkupa dionica za dionice koja se izdaju u korist općine Opatija umanjuje se osnovna glavnica.“

a gdije mu tu pise iznos od 25%+1

ma gluposti, to je bio prvi prijedlog, poslje je rađena nova procijena, iz iste revizije:

„…Izvršno vijeće skupštine općine Opatija predložilo je da Skupština općine donese zaključak kojim se u dionički kapital Poduzeća unose nekretnine upisane na ime općine Opatija, a koje za obavljanje svoje redovne djelatnosti koristi Poduzeće. Na ime unosa nekretnina Općina je trebala dobiti 25,0% dionica Poduzeća, nominalne vrijednosti 74.571.072,92 DEM. Dionice bi služile kao osiguranje za isplatu naknade prijašnjim vlasnicima kojima su konfiskacijom ili na drugi način ove nekretnine oduzete…."

No budući da se radi o imovini koja je konfiscirana talijanima i koju je država rješila s talijanima Osimskim sporazumom:

"….Fond nije prihvatio ovakav način pretvorbe već je za imovinu za koju nisu riješeni imovinsko-pravni odnosi rezervirao dionice u svom portfelju…."

Dakle ako se pogleda po boju dionica i u prvoj i u drugoj pocijeni Opatija je tražila 24,997%, a u drugoj 24,64% dionica ali je to Fond odbio, i dionice nisu stečene u pretvorbi poduzeća u d.d. Naknadno su 2007. sporazumom dobili 25%+1 dionicu i praktično "unjeli" nekretnine u LRH.

To što je to LRH unio u svoju imovinu nema nikakve veze, mjerodavna je ZK. Dakle jasno je, dali su "nekretnine" i dobili 25%+1 dionicu i ušli u obvezu. Ako nekog zanima cijela saga evo:
Vaš link

To im je HANFA jako dobro i unaprijed rekla a poslje obrazložila u svojim rješenjima:

Vaš link

Znam da vi stari forumaši to sve već znate ali evo zbog novih…


Inaće u Opatiji upravo je počela sjednica vijeća grada gdje Dujmić podnosi izvješće o situaciji po pitanju nagodbe o LRH..

Vaš link


Dnevni red je potpisao izvjesni "O’Brien Sclaunich"… a sada kaj je tu ime a kaj prezime samo nebo zna. U svakom slučaju čovjek je (prema facebook profilu) “Studied at University of Kragujevac” …
Pa sada povežite ime s Kragujevcem!
[thumbsup]

Gradsko vijeće Opatije saziva sjednicu samo na temu LRH!!

Vaš link

Voda je u ušima, svakodnevno nove tužbe pristižu na TS, HFP je odustao od spašavanja Opatije i država će po svemu sudeći stvar prepustiti pravosuđu, a tu je jasno kako će proći Opatija.

Nije mi samo jasno zašto nitko nije pozvao gradonačelnika na odgovornost. Doveo je grad u bezizlaznu situaciju, nije pružio ruku malim dioničarima kada je trebao već je preko njihovih leđa pokušao rješiti problem Opatije. Proziva vlasnike malih hotela u Opatiji jer ne rade zimi a u LRH gdje je član NO radi samo Ambasador i ako ste uplatili u LRH smještaj u hotelu sa 3* smjeste vas u Ambasador sa 5* :)) Investicije (Kvarner, Imperijal) su zaustavljene, radi se rotacija radnika, najavljuje višak radne snage, u bilanci odjednom gubitak od 40 mil i to na temelju magle -rezervacija i usklađenja. Glavno da je izjavljivao da je Ostoja prihvatljiviji vlasnik od države.

Jasno mi je da sve stranke i viječnici imaju jedinstven cilj a to je "spasiti" grad od katastrofe ali nebi li trebalo kada je nešto napravljeno krivo prvo krenuti od sebe i snositi odgovornost za isto i prepustiti nekom drugom da pokuša nešto napraviti. I oni su dobili otvoreno pismo koje smo poslali kao prijedlog rješenja (imamo još par ideja) ali nisu se ni osvrnuli, nego i dalje male dioničare smatraju neprijateljima i "problemom". Tu naravno prvenstveno najveću odgovornost snosi Dujmić i bilo bi moralno da sad snosi i odgovornost.

Sjednica s temom LRH …

Funky, 23.02.2011. u 10:54

Do te će sjednice klubovi vladajućih i oporbenih vijećnika pripremiti tekst deklaracije, čije bi jednoglasno donošenje trebalo demonstrirati jedinstvo lokalne politika o ovoj temi. Time je neizravno prihvaćen i prijedlog Romana Cveka (NL AM) da se opatijski konsenzus iskaže zajedničkom konferencijom za novinare svih stranaka i lista zastupljenih u Gradskom vijeću.

Paralelela ovom "zajedništvu" bi bilo kao kada ja sucu za prekršaje pošljem jedinstvenu podršku moje porodice kojoj se iskazuje zajedništvo i podrška u slučaju prelaska preko crvenog svjetla na raskršću, zbog koje sam na prekršajnom sudu.

I za kraj iskren pozdrav Predsjedniku Gradskog vijeća Opatije, g. O’Brien Sclaunich ("Studied at University of Kragujevac") čiji sam štovatelj lika i djela postao od jučer.

Ovo me podsjeća na neka davna vremena kada su se sazivali partijski kongresi sa svrhom usuglašavanja stavova, demonstracije jedinstva, a u stvari su svi svjesni da od toga nema ništa….
.

Parole i samo parole… drugovi su bili predugo u komunizmu, pa se još ne mogu odviknuti od sjednica na kojima se donose pro forma zaključci koji u pravnoj državi (ako ipak pravo prevlada) ne znače ništa… samo vi sjedničite a ja se nadam da će TS pošteno odraditi svoje. U nadi i očekivanju prve pozitivne i finalne presude, pozdrav kolegama.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

samo da upravni netraje dugi niz godina

New Report

Close