LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


dobro jutro..
treba naći garanciju za 75% dionica (jer imaju svojih 25%) i naravno plus kamata 🙂
ne znam kolko je to para..al toliko treba keša 🙂
hvala


Ajde sad jedan "brain storming"… Nađimo im mi rješenje ako ne mogu sami nešto smisliti. Političke deklaracije teško da će pomoći. Ne treba im 1,3 milijarde već samo 28000×6263= 200 mil
Pa sad su donjeli odluku da se zaduže za dvoranu i neko zemljište pola tog iznosa..

[/quote]

Ne kužim ovaj dio sa kamatama. Ja sam mislio da ako opatija objavi ponudu po 6 i kusur, da onda ne mora platiti kamate. Mislio sam da kamate idu jedino ako ih se tužbom prisili na sklapanje ugovora o otkupu dionica.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com


Ostoja sad ne može u zajedničku ponudu jer bi onda i ono što je kupio po 2250 morao platiti 6263..
No mogla bi neka banka prihvatiti da da garanciju ako se npr SNHO obveže da neće prihvatiti ponudu, dakle ako je izvjesno da se garancija neće aktivirati. Ukoliko Opatija objavi ponudu mislim da ne mora platiti kamate, te bi ih mogli eventualno tužiti za iste. Nebi ih tužili svi već samo neki tako da bi tu ipak uštedili dosta i na kamatama i na troškovima.
Neke procijene govore da će SNHO prodavati LRH jer je očito da neće ulagati a to znaći ni da se ne misli ozbiljno time baviti, jer u LRH treba ulagati. Novom vlasniku je osigurao 65,59% + ima mogučnost da kad god poželi "makne" smetala tj Opatiju ispod 25% jer sad sa dokapom (50%) Opatija pada na 18,7% a mali na 6,7%. Falilo mu je još malo da skupi u ponudi da bude preko 75% i to bi moglo biti interesantno … nakon dokapa bi imali 74%, i treba im 1% za potpunu kontrolu!

Zašto sada Ostoja ne bi mogao dati ponudu po bilo kojoj cijeni? Obvezu po 2250 je izvršio i ovo bi sada bila nova ponuda (dobrovoljna, a ne obvezna). U čemu griješim?

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

samo nas netko spušta ala spušta izgleda da nevjeruje u scenarij 6

U roku od godine dana ne smije da kupuje po višoj cjeni od ove u ponudi – u suprotnom treba svima nuditi onu višu cjenu.
ZPDD, Članak 16.
(7) Ako ponuditelj ili osoba koja s njim djeluje zajednički u roku od jedne godine od dana proteka roka trajanja ponude za preuzimanje, stekne dionice ciljnog društva koje su bile predmet ponude, po cijeni koja je viša od cijene iz ponude, obvezan je dioničarima koji su prihvatili ponudu za preuzimanje isplatiti razliku u cijeni u roku od 7 dana od dana stjecanja.

eh zato je cijena gdje je ali ima darko igrače sa strane za dizanje i spuštanje

samo da mu se previše ne spusti

Da, ali ako bi sada dao novu ponudu onda bi morao i onima od kojih je kupio po 2250 platiti po novoj cijeni. Čl.16.st 7. ZPDD
Opatija ako objavi ponudu u ponudi ne plaća kamatu. No mislim da bi bilo elemenata za tužbu jer je nisu objavili u roku.. No sigurno bi ih tužio tek jedan manji dio dioničara (mogli bi se s njima i nagoditi da se izbjegnu troškovi)

sve ovo što smo pročitali pokazuje kakva smo mi banana država

i to bi i Ostoja mogao reći

politika je _urva – opet potvrđeno [shocked] [cool]

Za mene je ipak ovaj izvještaj sa sjednice pozitivan. Prvo priznali su da imaju veliki problem i da ga moraju rješiti. Ne znaju još kako ali do sada su mislili da je problem riješen, tj nadali su se da će "ništetnost" proći. Sada su shvatli da od toga nema ništa, i da je HFP odustao od nebuloznih ideja o ništetnosti. Nažalost još nisam vidio Dujmićevu prezentaciju ali vidim da su ga i viječnici "ismijali" (tako mi javljaju iz Opatije). Nije mi jasno otkud sad vadi tu reviziju pretvorbe, pa tu jasno piše da Fond nije prihvatio taj model i da nije dodjelio Opatiji dionice, a da ne govorim što je iz istog vidljivo da su trebali dobiti manje od 25%.
Sve te dokumente sam ja davno dobrano proučio i iščitao, i potpuno je jasno da Opatija nije u pretvorbi dobila dionice. To što je LRH to vodila u svojim knjigama a u ZK se vodilo na Opatiji nema nikakvog značenja jer tako ja mogu napisati da je hotel Ambasador moj. Propust je što se takva privatizacija nije poništila, no zapravo je sporazumom iz 2007 sve popravljeno. Opatija je unjela imovinu i uzela dionice, ali uzela je 1 previše!
Da ne govorim da je iz tog dokumenta jasna i jedna druga stvar. Radilo se o nacionaliziranoj i konfisciranoj imovini, koja se je mogla ako bi ostala na Opatiji možda vraćati i u naturi ili prodavati mimo LRH. (tako je to bilo sa hotelom Mozart i još nekima) E sad bile su to 90te i bilo je tu svega (pročitajte malo to izvješće, a puno toga tu ni ne piše) Vrlo lako je da je to namjerno tako napravljeno jer je na taj način Opatija imala šapu na nekim hotelima i zemljištima pa je bila "subjekt" pri prodaji. Sad se svi prave ludi kao da ne znaju da je 50% LRH rasprodano, a i Opatija je tu dobila dio novaca od toga (za ono što se pisalo na nju) a jeli tu bilo i nešto ispod stola… Nisam iz Opatije pa ne znam, ali sudeći kako se radilo u cijeloj Hrvatskoj čisto sumnjam da i tamo nije bilo mutnih priča..


Ostoja sad ne može u zajedničku ponudu jer bi onda i ono što je kupio po 2250 morao platiti 6263..
No mogla bi neka banka prihvatiti da da garanciju ako se npr SNHO obveže da neće prihvatiti ponudu, dakle ako je izvjesno da se garancija neće aktivirati.

garancije se u principu ne dijele samo tako, a nemojmo niti zaboraviti koliki bi trošak izdavanja garancije bio!
s druge pak strane svjedocim neko vrijeme o krajnje neprofesionalnom ponasanju RBA. rade tolike svinjarije da bi vam bilo tesko za povjerovati, a niti u prici sa pevecom RBA ne igra po pravilima.

dakle, sto ako banka postane partner?

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

Čišćenje bilance……….
http://www.vecernji.hr/biznis/lrh-formalno-gubitku-likvidnost-dobra-porasla-nocenja-clanak-257406

Mislim da je svaki komentar nepotreban 🙂

Vaš link

Care! [lol]
Kao neki lik iz crtića… [lol]

http://novine.novilist.hr/Default.asp?WCI=Rubrike&WCU=285A28602863285A2863285A28582859285928632897289828632863285D285C285A285C285A285C28632863286328592863L

kaj hoće sad ovaj dedek iz lovrana htio je ostoju a dobio

netko bilda cijenu radi prosijeka

kakva tuga


netko bilda cijenu radi prosijeka

kakva tuga

Ja sam danas prodao jedan komad…falilo mi para…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

New Report

Close